בניין מייקרוסופט בחודש הגאווה

חודש הגאווה במיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח הוא הזדמנות נוספת להאיר את הפעילות שמתקיימת לאורך השנה כולה, לייצר הזדמנויות נוספות לשיתופי פעולה ותמיכה בקהילה הגאה ולחזק את קהילות העובדים המגוונות הפועלות בחברה, בהן גם חברי הקהילה הגאה, כך שכל עובד ועובדת ירגישו שיש להם ולהן מקום.

השנה החליטה מיקרוסופט לתמוך בקהילה הגאה באמצעות יצירת הזדמנויות, והענקת תמיכה לחברי וחברות הקהילה המעוניינים להתפתח בתעשיית ההייטק הישראלית. פעולות אלו מצטרפות לשורה של פעילויות הסברה, ימי התנדבות ואיסוף תרומות שמיקרוסופט מארגנת לאורך כל השנה, לרוב בהובלת קהילת העובדים הגאה בחברה, GLEAM (Global LGBTQIA+ Employees and Allies at Microsoft), בה חברים עובדים מהקהילה הגאה ושותפים, הפועלת למען קידום אישי ומקצועי של קהילת הלהט"ב, העלאת מודעות, הסברה, תחושת שייכות והכללה.

במסגרת הפעילויות שהתקיימו בשנה האחרונה, נציגי ונציגות מרכז הפיתוח לקחו חלק בכנס Pride & Beyond של קהילת LGBTech, כנס להטב"קי מקצועי ראשון מסוגו בארץ עבור הקהילה הגאה. במסגרת הכנס השתתף דיא הנאדי, יו"ר התא הגאה של מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח בפאנל בינלאומי וסיפר על פעילות קהילת העובדים. בנוסף, העובדים והעובדות סייעו למשתתפי הכנס בכתיבת קורות חיים, סימולציות של ראיונות עבודה והכוונה מקצועית. בתוך מיקרוסופט התקיימו מגוון פעילויות הסברה באמצעות הקרנת סרטים, מעגלי שיח ועוד. בנוסף, מרכז הפיתוח בהרצליה פתח שעריו ואירח לאורך השנה מגוון קבוצות וקהילות לפעילויות שונות בכדי לאפשר להן מקום ליצור קשרים, ללמוד, ולהעמיק בקידום מטרותיהן. בין היתר התארחו בקמפוס תכנית ההכשרה "רצות למועצות" של האגודה למען הלהט"ב בישראל, שמטרתה לקדם השתתפות של חברי הקהילה הגאה בפעילות המוניציפלית בישראל, הקהילה הגאה של חיל המודיעין ולאחרונה התארח גם האקתון מיוחד בשיתוף עמותת 'גאות' לנשים קוויריות, שמאפשר סביבה תומכת ומכילה לפיתוח טכנולוגיות חדשות במגוון תחומים. כל התוצרים של ההאקתון הועברו לשימוש של עמותות של הקהילה הגאה במגזר השלישי.

 

חברי קהילת GLEAM של מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח  (צילום: רן יחזקאל)
חברי קהילת GLEAM של מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח | צילום: רן יחזקאל

במסגרת חודש הגאווה עובדי מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח ייקחו חלק במגוון פעילויות נוספות, במסגרתן ישתפו פעולה עם ביה"ס לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת ת"א, שם עובדי ועובדות החברה ינחו סדנאות הכנה ייעודיות לראיונות עבודה עבור הקהילה הטרנסית. לצד ההתנדבויות השונות, העובדים והעובדות ישתתפו בקמפיין התרמה עבור מכללת מרשה, מכללה תעסוקתית והכשרתית גאה ללימודים מקצועיים של עמותת איגי בשיתוף משרד הרווחה, המיועדת לצעירים וצעירות להטב"ק+ בסיכון, בדגש על הקהילה הטרנסית ולהטב"קים מהחברה הערבית.

בנוסף לכל אלו, קמפוס המשרדים בהרצליה יהפוך לאתר חגיגי, תחת הכותרת “Say PROUD”, במסגרתו זוגות להטב"קים שצפויים להתחתן בקרוב, יוכלו להגיע למפגש צילום זוגי ופוטוגני במיוחד.

"דווקא בתור מי שמגיע מקהילה לא מיוצגת, חשוב לי לתת נראות לכל הזהויות של הקהילה הגאה ולקדם שותפות מתוך ההבנה ששותפות כזו היא המפתח לקידומן של הקהילות ולהשתלבותם של החברים בהן במיינסטרים ובעולם הייטק בפרט. מחקרים רבים כבר הראו כי גיוון במקום העבודה תורם גם לחדשנות ויצירתיות, כך שקידום קהילות שנמצאות בייצוג חסר תורם לא רק לעובדים, אלא גם למעסיקים." אמר דיא הנאדי, יו"ר התא הגאה (GLEAM) של מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח. הנאדי הוסיף כי "חשוב לנו שמיקרוסופט תמשיך להיות מקום עבודה מכיל שמעודד את עובדיו להתנדב, וההתגייסות של החברה ועובדיה לתמיכה בקהילה הגאה היא מקור אמיתי לתקווה ולגאווה".