ענן. אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
ענן. אילוסטרציה | צילום: shutterstock

האם זה הזמן להשקיע את הכול במכירות, או שמא מוטב כעת להאיץ דווקא את המחקר והפיתוח? בתקופה של חוסר ודאות בכלכלה, חברות וארגונים נדרשים לגמישות עודפת. זוהי למעשה הדרישה והציפייה המרכזית שיש בימים כאלה למנכ"לים ולהנהלות מסביבות ה-IT והתשתיות שלהם. ומכיוון שאין כאן "פתרון בית ספר" - מה שטוב לאחד לאו דווקא מתאים לאחר, ומה שעבד אתמול פחות עובד היום וספק אם יהיה בכלל רלוונטי מחר - הדרך הטובה ביותר להבטיח את האג'יליות הזאת היא סביבת עבודה עננית בהתאמה אישית -Tailor-made cloud solutions. 

הרעיון בסביבה מותאמת אישית הוא מקסימום חיבור לצורכי הארגון הספציפי במינימום הוצאות מיותרות. וב"סביבה" הכוונה לכלל שירותי הענן הנדרשים - בין שמדובר בפלטפורמות הפיתוח כשירות (PaaS); בשירותי תוכנה (SaaS) המגיעים כחלק מהענן ללא התקנות וללא צורך לשלם סכומי עתק על חידושי רישיון; וכמובן, בתשתית כשירות (IaaS) - היכולת של החברה להשתמש בתשתיות עצמן, בשרתים וירטואליים ובאחסון באופן של "שכירת" השירותים, מבלי להידרש להשקיע הון בהחזקת שרתים פיזיים, בתחזוקתם ובהגנה עליהם.

היתרונות כאן מדברים בעד עצמם: הגמישות, שאיתה פתחנו, היא מקסימלית. זה חשוב במיוחד לארגונים בצמיחה, שמתקשים בעת הזאת שבעתיים להעריך אם הצמיחה תימשך, באילו היקפים ובאיזו מהירות - והגמישות חיונית עבורם לצורך סקייל-אאוט/סקייל-אין לפי דרישה ועל פי הגדרות אוטומטיות. מעבר ליכולות השליטה בהוצאה וההימנעות מתשלום עודף בגין שירותים שלא נצרכו, יש כאן חשיבות מרבית גם בנושא הביצועים ואבטחת המידע, ולא רק ביחס לארגונים אחרים - פתרונות מותאמים אישית יכולים להיות שונים בין מחלקה למחלקה, והכול לפי צורך ובהיקף התואם לניצול בפועל.           

פלטפורמת הענן של Nebius מאפשרת יכולות הקצאת משאבים והגדרת משאבים ושירותי ענן בצורה גמישה ואינטואיטיבית. ניתן לשנות את ההגדרות בכל שלב ולהוריד או להוסיף שירותים שונים באופן דינמי. הפלטפורמה כוללת מנגנונים אוטומטיים (הניתנים גם להגדרת לקוח) המאפשרים התאמה של משאבי הענן באופן דינמי על פי עומס וצריכה בפועל. מנגנונים אלו קיימים עבור קבוצות של שרתים וירטואליים, פתרונות אחסון, שירותים מנוהלים של מאגרי נתונים, עבודה בתצורת Containers ושירותים רבים נוספים המוצעים במסגרת הפלטפורמה העננית.

"ככל שתשתיות ה-IT מתקדמות ומשתכללות, הן הופכות לחלק מהבידול והיתרון היחסי של הארגון. סביבת עבודה חזקה וגמישה מקנה שקט נפשי לא רק לשדרת הפיתוח - גם להנהלה וליחידות העסקיות"

אז איך מגבשים חבילת שירותים Tailor-made? זה מתחיל בהגדרה מפורטת ככל שניתן ביחס לצרכים ולדרישות של הארגון כולו ושל היחידות העסקיות השונות בתוכו. את הצרכים רצוי לפרוט מה"מה" ל"איך" - טכנולוגיות, אפליקציות, תוכנות ופיצ'רים רצויים. השלב הבא הוא עיצוב ארכיטקטורת מידע בענן התואמת את הצרכים שהוגדרו. לאחר מכן מבצעים את המיגרציה בפועל - העברה של תוכניות ואפליקציות לתוך ה"ענן המקוסטם", כלומר המותאם אישית לצורכי הארגון. כעת נותר לנו רק לבצע בדיקות ואופטימיזציה, וכמובן, לנהל את העסק באופן שוטף. את כלל השלבים המפורטים בתהליך המעבר לענן רצוי מאד לבצע תוך הסתייעות בשירותי הניתוח, האפיון, התמיכה והסיוע של ספק שירותי הענן. מבחינה זו יש יתרון מובהק בעבודה עם ספק מקומי שיודע לתת מענה מקצועי בקבועי זמן קצרים ויכול ללוות את התהליך מקצה לקצה בצמוד ללקוח.

ככל שתשתיות ה-IT מתקדמות ומשתכללות, הן הופכות לחלק מהבידול והיתרון היחסי של הארגון. סביבת עבודה חזקה וגמישה מקנה שקט נפשי לא רק לשדרת הפיתוח - גם להנהלה וליחידות העסקיות. עבודה עם ספק מקומי במודל של תשלום על פי צריכה, עם יכולת להגדיל או להקטין בזמן אמת את המשאב הנצרך, היא דרך טובה להתמודד עם חוסר הוודאות שמלווה כעת לא מעט מגזרים וארגונים, וצפוי כנראה להוסיף וללוות אותנו בעתיד הנראה לעין.   

חברת Nebius נכנסת לישראל עם הצעת ערך מעניינת לשוק המקומי, ומכריזה על תוכנית הצטרפות מיוחדת. לקוחות חדשים יקבלו מענק בסכום הכפול מהחשבונית האחרונה ששילם הלקוח, או החברה, עבור מגוון שירותי הענן שהיא צרכה כלקוחה פעילה של אחת מהענקיות. הקליקו כאן לפרטים