קמפוס מיקרוסופט הואר בצבעי הגאווה (צילום: דניאל לבטובסקי)
צילום: דניאל לבטובסקי

כבכל שנה במיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח חוגגים את שבוע הגאווה. לכבוד כך האירו בחברה את הקמפוס החדש בהרצליה בצבעי דגל גאווה, תרמו לארגון הנוער הגאה איגי והעניקו מלגות לסטודנטיות וסטודנטים על הקשת הטרנסג'נדרית. השנה, כמה מעובדי החברה הצטלמו לפרויקט מיוחד של מיקרוסופט ו-mako וסיפרו מה זה גאווה עבורם.

הסרטונים יעלו במהלך השבוע ב-REELS בעמודי האינסטגרם של mako ומיקרוסופט. הסיפור הראשון שעלה הוא של דנה ממן, מנהלת מוצר במיקרוסופט. "גאווה עבורי זו השמחה להיות מי שאני, לאהוב, להיות נאהבת, ולהיות משמעותית עבור הקרובים אליי", הצהירה ממן. "אני לא מחפשת גאווה או קבלה, אני שואפת לשוויון! יום הגאווה הוא יום בו חוגגים את הערכים המשותפים שלנו, מציינים את הדרך שעברנו ואת הדרך שיש עוד לעבור בדרך לשוויון זכויות, סובלנות ואמפטיה". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by mako (@mako.il)

"גאווה עבורי זו השמחה להיות מי שאני, לאהוב, להיות נאהבת, ולהיות משמעותית עבור הקרובים אליי" 

הסיפור השני הוא של רן יגיל, מהנדס תוכנה במיקרוסופט שמבחינתו גאווה זה "ללמוד לאהוב את עצמך, ולהיות גאה במי שאתה, בלי פשרות. היום אני גאה יותר מתמיד במי שאני ובזוגיות שלי, ולא נותן לאף אחד להדביק לי תוויות".  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by mako (@mako.il)

גאווה זה "ללמוד לאהוב את עצמך, ולהיות גאה במי שאתה, בלי פשרות. היום אני גאה יותר מתמיד במי שאני ובזוגיות שלי, ולא נותן לאף אחד להדביק לי תוויות".  

יובי כהן, מהנדסת תוכנה במיקרוסופט, סיפרה גם היא מהי גאווה בשבילה: "גאווה בשבילי זה לחיות על פי ערכים של סובלנות, חופש וביטוי עצמי. זה ללמוד את העבר של הקהילה הלהט"בית ולזכור תמיד מאיפה באנו, לחיות את התרבות של הקהילה בהווה, ולקדם את דור העתיד שלנו, הנוער הלהט"בי".  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by mako (@mako.il)

  "גאווה בשבילי זה לחיות על פי ערכים של סובלנות, חופש וביטוי עצמי. זה ללמוד את העבר של הקהילה הלהט"בית ולזכור תמיד מאיפה באנו"

 גאווה עבורי היא להתעורר כל בוקר לצלילי המילה 'אבא' שמגיעים מחדר הילדים שלנו", אמר בני אשכנזי, מוביל טכנולוגיית לקוחות בחברה. "לקפוץ, לשחק, לגדל, וללמד את הילדים שלנו, בטבעיות אגבית, שיש אבא אורן ויש אבא בני". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by mako (@mako.il)

  "גאווה עבורי היא להתעורר כל בוקר לצלילי המילה 'אבא' שמגיעים מחדר הילדים שלנו. לקפוץ, לשחק, לגדל, וללמד את הילדים שלנו, בטבעיות אגבית, שיש אבא אורן ויש אבא בני". 

גאווה עבור רועי גל, מנהל מוצר בכיר בחברה "זה החופש להיות מי שאני, בלי חשש מהתגובה של הסביבה. זה האומץ לחיות את חיי, לאהוב ולהיות נאהב - בלי חשש ופחד". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by mako (@mako.il)

 "גאווה עבורי זה החופש להיות מי שאני, בלי חשש מהתגובה של הסביבה. זה האומץ לחיות את חיי, לאהוב ולהיות נאהב - בלי חשש ופחד". 

תרומה לארגון הנוער הגאה ומלגות לסטודנטיות וסטודנטים על הקשת הטרנסג'נדרית

עובדי החברה תרמו במהלך השנה לארגון הנוער הגאה איגי, ארגון החינוך וההסברה של הקהילה הגאה בישראל. כל תרומה של עובד הוכפלה על ידי החברה וזאת על מנת לסייע לאיגי לקדם סובלנות בנושאי נטייה מינית, זהות ומגדר, ולפעול למיגור הלהט"בופיה. בנוסף, החברה גם תרמה מלגות מלאות ללימודי השכלה גבוהה לסטודנטיות וסטודנטים על הקשת הטרנסג'נדרית.

"העצמה והכלה של כל המגדרים והמגזרים באוכלוסייה היא ערך מרכזי במיקרוסופט", אמר קובי מימון, יו"ר התא הגאה של מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח. זאת, במסגרת פרויקט שמתקיים זו השנה השביעית בשיתוף עם ארגון מעברים.  "אנחנו פועלים מתוך אמונה והכרה שגיוון אנושי הוא לא רק ערך מוסרי, אלא גם צורך עסקי. קבוצות עבודה מגוונות הן המפתח שלנו להצלחה כחברה. הפעילות של ארגון איגי מתכתבת עם ערכי מיקרוסופט, ומלבד הפעילות שלנו ושל עובדינו למען קהילת הלהט"ב, אנו תמיד שמחים להירתם למען ארגונים המקדמים מטרות חשובת כאלה על מנת להגיע לכמה שיותר אנשים".

רועי גל, מנהל מוצר בכיר, מיקרוסופט ישראל מחקר ופית (צילום: רן יחזקאל)
רועי גל, מנהל מוצר בכיר, מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח | צילום: רן יחזקאל

ארגון איגי שם לעצמו כמטרה לפעול למען העצמה של בני נוער וצעירים להט"בים במטרה לייצר עבורם מקום חברתי משמעותי ולעודד אותם לקחת חלק בעיצוב הקהילה בפרט והחברה הישראלית בכלל. בארגון כ-400 מתנדבים ומתנדבות ומעל ל-4,000 חניכים וחניכות הנוכחים בפעילות השוטפת לאורך השנה. "מרגש מאד שהעובדים והעובדות של מיקרוסופט רצו ובחרו לתרום לאיגי", מסר עופר נוימן, מנכ"ל איגי. "החיבור בין הייטק, חדשנות ופתיחות לבין העשייה שלנו באיגי הוא נכון וצריך להמשיך ולהעמיק. תודה גדולה וחג שמח". 

והוא פועל למען חינוך ושינוי חברתי עבור נוער להט"בי והטרו-סקסואלי כאחד, למיגור תופעות אלימות, גזענות וגילויי הומופוביה לשם יצירת חברה צודקת, שוויונית ודמוקרטית.

Love is love: לכבוד שבוע הגאווה - קמפוס מיקרוסופט הואר בצבעי הגאווה

לכבוד שבוע הגאווה האירה מיקרוסופט הקמפוס שלה בהרצליה בצבעי הגאווה עם הכיתוב Love is Love למען זכויות שוות לכולם.ן. באופן סמלי, הקמפוס שנבנה בהשקעה של מאות מיליוני שקלים, נמצא ברחוב אלן טיורינג. טיורינג, שהניח את היסודות למחשב המודרני נחשב לאחד מגדולי המדענים של המאה הקודמת. הוא נרדף בשל נטיותיו המיניות עד ששם קץ לחייו החודש לפני 68 שנים.

מימון מציין כי במיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח פועלים כל השנה למען העובדות והעובדים הלהט"בים והקהילה הלהט"בית דרך התנדבות, תרומות, והשתתפות בפעילות הסברה.

כמו כן, החברה מעניקה מענק של 60 אלף שקל לכל עובד לסיוע בתהליך פונדקאות, ולמעשה הייתה החברה הראשונה בישראל להציע זאת, וסחפה אחריה חברות נוספות במהלך השנים.