אוקראינה הודיעה שהיא הולכת להקים מוזיאון דיגיטלי שמתעד את ציר הזמן של מלחמתה נגד רוסיה. האוקראינים קוראים למיזם "Meta History UA" וביקשו מכל מיני אמנים מהמדינה לקחת בו חלק. מדובר בעצם בהכלאה בין גלריית NFT, לאתר חדשות ולמוזיאון. 

בפועל המוזיאון מתעד תוך כדי שהמלחמה מתרחשת את מה שקורה במהלכה בזמן אמת. המארגנים ביקשו מאמנים אוקראינים לציין כל אירוע מכונן במלחמה כמו ההכרזה על הפלישה, הפלישה עצמה והכיבוש של הערים כנקודות על ציר הזמן.

כעת ניתן לרכוש את תמונות האמנים ב-NFT, והכסף הזה ישמש לקניית ציוד רפואי ותחמושת. בעצם האוקראינים מאפשרים לכל העולם להשקיע במה שקרה לפני 5 דקות כדי לממן את מה שיקרה בעוד חמש דקות בזמן אמת. 

ההודעה על הקמת המוזיאון הזה מגיעה לאחר שנשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי כבר הוכיח את יכולותיו התקשורתיות ובשכנוע הקהל ברשת. באחד המקרים לאחרונה הוא אף עלה לזום עם אשטון קוצ'ר ומילה קוניס אחרי שגייסו 35 מיליון דולר למען אוקראינה וניהל איתם שיחה תוך כדי הקרבות.

אין ספק שהעיסוק האובססיבי של האוקראינים בדיגיטל הוא יוצא דופן. האוקראינים מצליחים לנהל מלחמה מרשימה שרבע ממנה מתרחשת בכלל ברשת.

>> בזמן שעבדתם, פרק 83: התמונה הזו נמכרה בסכום מטורף של 91 מיליון דולר