קת'י ווד קרן ARK (צילום: PATRICK T. FALLON, getty images)
קאתי ווד, בעלת חברת קרנות הסל ARK Invest | צילום: PATRICK T. FALLON, getty images

גורו ההשקעות האמריקאית קאתי ווד ניצלה בסוף השבוע שעבר את קריסת המניה של קוינבייס, בורסת הקריפטו הגדולה בארה״ב. ARK Invest, חברת קרנות הסל של ווד, רכשה ביום שישי מניות קוינבייס ב-12.6 מיליון דולר, יום לאחר שמחירן צנח ב-16%. צניחת המניה באה בעקבות התראה שנשלחה לקוינבייס ביום רביעי על ידי רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) לפני נקיטת פעולות אכיפה נגדה בגין הפרה של חוקי ניירות ערך.

לטענת הרשות, קוינבייס הפרה את החוק כשהציעה למשקיעים פיקדונות נושאי ריבית במטבעות קריפטו בשיטה שמכונה ״סטייקינג״. החברה טוענת להגנתה כי מטבעות קריפטו אינם ניירות ערך, ולכן יש להתייחס אליהם באופן שונה. מניית קוינבייס (COIN) סגרה את המסחר בנאסד״ק ביום שישי עם עלייה של 2.3%. מחיר המניה משקף לבורסת הקריפטו שווי שוק של 15.7 מיליארד דולר, אחרי שהשלים זינוק של כ-92% מתחילת 2023.

קוינבייס (Coinbase) (אילוסטרציה: 24K-Production, shutterstock)
קוינבייס. צנחה בכ-16% | אילוסטרציה: 24K-Production, shutterstock

המניות שרכשה ARK Invest נוספו להחזקותיהן של שתיים מקרנות הסל שלה, ARK Innovation ETF ו-ARK Next Generation Internet EFT.

ווד לא הסתפקה במניית קוינבייס, ובסוף השבוע הגדילה משמעותית גם את החזקותיה במניית בלוק, חברת הפינטק של ג'ק דורסי, מייסד טוויטר. מניית בלוק (SQ), הנסחרת בבורסת ניו יורק, צנחה ביום חמישי כ-17%. המניה צללה בעקבות הודעתה של הינדנבורג ריסרץ', חברה המתמחה בהשקעות ״שורט״, כי רכשה פוזיציית שורט על מניית בלוק, לאחר שגילתה, לטענתה, כי החברה איפשרה לעבריינים להלבין הון תוך פיקוח רופף מאוד בפלטפורמת התשלומים שלה Cash App, וכן ״ניפחה״ בדיווחיה את נתוני בסיס המשתמשים הפעילים של האפליקציה.

ביום שישי רכשה ARK Invest של ווד מניות בלוק ב-18.1 מיליון דולר. שער המניה המשיך לרדת עוד כ-2% ביום שישי, כשבסגירת המסחר הוא שיקף לחברת הפינטק שווי שוק של 36.5 מיליארד דולר.