ניר צוק, מייסד ו-CTO, פאלו אלטו נטוורקס (צילום: JL Watkins, יחצ)
ניר צוק, ממייסדי פאלו אלטו. לראשונה זה 4 שנים רשמה החברה רווחיות לא מתואמת | צילום: JL Watkins, יחצ

חברת הסייבר בעלת שווי השוק הגבוה בעולם פאלו אלטו דיווחה על עלייה של 27% בהכנסות ל-1.6 מיליארד דולר ברבעון שנגמר בסוף יוני האחרון, שהוא האחרון בשנה הפיסקאלית שלה. בשורה התחתונה עברה החברה של ניר צוק מהפסד של 119 מיליון דולר ברבעון המקביל לרווח נקי מתואם של 3.3 מיליון דולר.

את השנה הפיסקאלית כולה סיימה החברה בעלייה של 29% בהכנסות ל-5.5 מיליארד דולר. השוק הגיב בחיוב לדוחות ומניית פאלו אלטו עלתה במסחר המאוחר ב-8%.

בשיחת המשקיעים העלתה החברה את התחזית שלה לשנה הקרובה ואמרה שהיא "שמרנית" בשל מצב כלכלת המאקרו. במקביל דיווחה החברה על ספליט של 3 ל-1 במניה (כל מניה תתפצל לשלוש), מה שצפוי להגביר את הסחירות שלה.

הרווח הנקי הלא מתואם של פאלו אלטו הסתכם ברבעון המדווח ב-254 מיליון דולר וב-2.39 דולר בשורת הרווח למניה (EPS), אל מול 162 מיליון דולר ו-EPS של 1.6 דולר ברבעון המקביל.

"אנחנו מרוצים מתוצאות ברבעון הרביעי שלנו, כשלראשונה מזה 4 שנים הגענו לרווחיות מתואמת", מסר מנכ"ל החברה ניקש ארורה. "בעוד הגנות הסייבר נותרו קריטיות, אסטרטגיית הפלטפורמה המשולבת שלנו ממשיכה לדחוף למומנטום של חתימה על עסקאות גדולות".

לרבעון הנוכחי צופה פאלו אלטו הכנסות של עד 1.55 מיליארד דולר, או צמיחה של עד 25% ביחס לרבעון המקביל של יולי-ספטמבר אשתקד, ומעריכה שה-EPS המדולל והלא מתואם ידיע עד 2.06 דולר למניה. לשנה הפיסקאלית כולה החברה צופה צמיחה של 20%-21% שתביא להכנסות של עד 6.9 מיליארד דולר. החברה מכוונת להמשיך להיות רווחית בשורה התחתונה הלא מתואמת.

בנוסף, החברה דיווחה כי הדירקטוריון אישר מדיניות רכש עצמי (BuyBack) של מניות ב-915 מיליון דולר. בתחילת השנה פאלו נכנסה למדד הדגל של הנאסד"ק, הנאסד"ק 100, על חשבון צ'קפוינט המתחרה של גיל שוויד.