תומר וינגרטן, מייסד ומנכ"ל סנטינל וואן (צילום: באדיבות סנטינל וואן)
המנכ"ל תומר ויינגרטן. "תוכנית התייעלות" | צילום: באדיבות סנטינל וואן

מניית SentinelOne צנחה אמש ב-36% במסחר המאוחר בוול סטריט לאחר שחברת הסייבר האמריקאית-הישראלית דיווחה על תוצאות הרבעון הראשון לשנת הכספים 2024 (הרבעון שהסתיים ב-30 באפריל). הכנסות החברה החמיצו את תחזיות האנליסטים, כשהסתכמו ב-133.4 מיליון דולר, אף כי הן משקפות צמיחה של 70% מהרבעון המקביל.

המניה עלתה 42% מתחילת השנה

בשורה התחתונה דיווחה החברה על הפסד של 106.9 מיליון דולר, לעומת הפסד של 90 מיליון דולר בתקופה המקבילה. הנהלת סנטינל וואן סיפקה תחזית מאכזבת להמשך השנה, כשהיא צופה כי החברה תסכם את שנת הכספים 2024 עם הכנסות בטווח של 600-590 מיליון דולר, נמוכות משמעותית מתחזית הקונצנזוס. סנטינל וואן נסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי שוק של 6 מיליארד דולר, לאחר שמנייתה עלתה ב-42% מתחילת השנה.

בעקבות התחזית הפסימית והדוחות המאכזבים של סנטינל וואן, מסרו המנכ"ל והמייסד השותף תומר ויינגרטן וסמנכ"ל הכספים דייב ברנהרדט במכתב לבעלי המניות כי החברה תטמיע "תוכנית התייעלות, שצפויה להשפיע על כ-5% ממצבת העובדים הנוכחית". סנטינל וואן מעסיקה כיום 2,100 עובדים. לכן, החברה צפויה לפטר יותר מ-100 מעובדיה במסגרת תוכנית ההתייעלות.

סנטינל וואן, שנוסדה ב-2013 על ידי אלמוג כהן והמנכ"ל תומר ויינגרטן ומנוהלת ממשרדים בקליפורניה, מפתחת ומשווקת מוצרים טכנולוגיים לאבטחת סייבר עבור מחשבים נישאים ומכשירים ניידים, ובפתרונות שלה משתמשת בבינה מלאכותית כדי לזהות התנהגות חריגה ברשתות תאגידיות.

סנטינל וואן התחילה להיסחר בבורסת ניו יורק ביוני 2021, כאשר בהנפקה הראשונית לציבור (IPO) של מניותיה גייסה החברה יותר מ-1.2 מיליארד דולר. מניית סנטינל וואן, שמחירה במועד ההנפקה הראשונית היה 35 דולר, ירדה למחיר של 13.32 דולר בלבד במסחר המאוחר אתמול - נמוך ב-63% מערכה בהנפקה לפני שנתיים.