חברות גאמפא (צילום: Poetra.RH, Shutterstock)
חברות הטק הגדולות (גאמפא). גם מובילאיי הישראלית תפרסם דוח השבוע | צילום: Poetra.RH, Shutterstock

עונת הדוחות לרבעון השני של 2023 מעלה הילוך השבוע בוול סטריט, עם דוחותיהן הכספיים של כמה מהחברות הציבוריות הגדולות בעולם. במוקד תשומת הלב של המשקיעים יעמדו בימים הקרובים דוחותיהן של ענקיות ההייטק מיקרוסופט, אלפאבית (גוגל) ומטא פלטפורמס, לצד חברות טכנולוגיה גדולות אחרות, כמו NXP Semiconductor, אינטל וגם מובילאיי הישראלית.

השבוע תתכנס ועדת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב, וביום רביעי בערב תפרסם את החלטת הריבית שלה. נכון לעכשיו, השווקים מתמחרים סיכוי של 99% להעלאת ריבית ב-25 נקודות בסיס לרמה של 5.25%-5.50%. אנליסט המחקר דיוויד בנימינוב מחברת קרנות הסל Global X כתב כי "מאחר שבהחלטה הפעם לא יתפרסמו תחזיות, נצטרך להסתמך על הרטוריקה של ההחלטה ושל מסיבת העיתונאים שאחריה. אנו סבורים כי יו"ר הפד ג'רום פאוול ינסה לשדר עמדה נוקשה ויזכיר למשקיעים כי נגידי הפד חזו בישיבה שלהם ביוני עוד שתי העלאות ריבית עד לסוף השנה. הפד צפוי להבהיר כי מדיניותו תלויה בנתונים, וכי למרות מדד המחירים האחרון, שהיה נמוך מהציפיות, נתון אחד אינו בהכרח מלמד על מגמה".

נגיד הפד ג'רום פאוול (צילום: בלומברג, Getty images)
פאוול. הערכות שינסה לשדר עמדה נוקשה | צילום: בלומברג, Getty images

בנימינוב הוסיף כי "ככלל, החברות הנסחרות בוול סטריט הרבה יותר אופטימיות בכל הנוגע לאינפלציה ופחות מודאגות מתרחיש של מיתון. לאחר שני רבעונים של ירידה ברווחיות, ייתכן כי אנו עדים למפנה חיובי, וגם האנליסטים מעדכנים את תחזיותיהם כלפי מעלה. במגזר הטכנולוגיה, ישנה אופטימיות סביב הגידול בצבר ההזמנות בקרב החברות. במגזר הסייבר, למרות אי-הוודאות המאקרו-כלכלית, חברות הסייבר מגלות חוזקה וצפויות לתפקד טוב למרות התנאים הכלכליים. עם זאת, חשוב לעקוב אחרי תחזיות ההכנסות שלהן".

מיקרוסופט: עסקת אקטיויז'ן מתקרבת אבל העיניים ב-AI

ביום שלישי, לאחר סגירת המסחר בוול סטריט, תפרסם ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט את תוצאות הרבעון הרביעי שלה לשנת הכספים 2023. המשקיעים צפויים לבחון מקרוב את התחזיות של הנהלת מיקרוסופט בנוגע לעסקי הבינה המלאכותית והענן של החברה. לאחר ביצועים חיוביים ברבעון השלישי, צופה מיקרוסופט כי תסכם את הרבעון הרביעי עם יציבות בהיקף ההזמנות המסחריות שלה וירידה של 2% בצמיחת ההכנסות כתוצאה משינויים בשער הדולר. במגזר מחשוב הענן צופה החברה הכנסות בטווח שבין 23.6 מיליארד דולר ל-23.9 מיליארד דולר, במגזר המחשוב האישי הכנסות בטווח שבין 13.3 מיליארד דולר ל-13.7 מיליארד דולר, ובמגזר של יעילות עסקית הכנסות של 17.9 מיליארד דולר עד 18.2 מיליארד דולר.

משרדי מיקרוסופט בהרצליה (צילום: Theo K, Shutterstock)
מיקרוסופט. המשקיעים ישימו דגש על תוצאות הבינה המלאכותית | צילום: Theo K, Shutterstock

לפי קונצנזוס התחזיות בוול סטריט, צפויה מיקרוסופט לסכם את הרבעון עם רווח נקי של 2.25 דולר למניה, על הכנסות של 55.48 מיליארד דולר. ב-7 מתוך 8 הרבעונים האחרונים הצליחה מיקרוסופט להכות את תחזיות הרווח, וב-6 מבין אותם רבעונים הצליחה להכות את תחזיות ההכנסות, לפי סיקינג אלפא.

ביום שישי האחרון, נציבות הסחר הפדרלי של ארה"ב (FTC) משכה את התביעה שלה נגד העסקה של מיקרוסופט לרכישת ענקית הגיימינג אקטיוויז׳ן בליזארד תמורת 69 מיליארד דולר, ושתי החברות האריכו את הדדליין להשלמת המיזוג ביניהן בשלושה חודשים, מ-18 ביולי ל-18 באוקטובר. באותו יום חזר אנליסט של גולדמן זאקס על המלצת "קנייה" למניית מיקרוסופט עם מחיר יעד של 400 דולר למניה, שמשקף אפסייד של 16% על מחירה האחרון. מיקרוסופט נסחרת לפי שווי שוק של 2.56 טריליון דולר, כשמנייתה השלימה עלייה של 43% מתחילת השנה.

גוגל: המנייה זוכה לאפסייד של 14% מצד האנליסטים

יחד עם מיקרוסופט, גם אלפאבית, החברה האם של גוגל, תפרסם את דוחותיה הרבעוניים ביום שלישי לאחר סגירת המסחר בוול סטריט. ברבעון הראשון הצליחה אלפאבית להכות את התחזיות ואף הגדילה את תוכנית הרכישה העצמית (buyback) של מניותיה בעוד 70 מיליארד דולר. לפי קונצנזוס התחזיות בוול סטריט, צפויה אלפאבית לסכם את הרבעון השני עם רווח נקי של 1.24 דולר למניה, על הכנסות של 72.68 מיליארד דולר. החברה האם של גוגל הצליחה להכות את תחזיות הרווח של האנליסטים ב-4 מתוך 8 הרבעונים האחרונים, ולגבור על תחזיות ההכנסות ב-5 מאותם רבעונים, לפי סיקינג אלפא.

משרדי גוגל  (צילום: ColorMaker, shutterstock)
משרדי גוגל. הצליחה להכות את תחזיות הרווח של האנליסטים ב-4 מתוך 8 הרבעונים האחרונים | צילום: ColorMaker, shutterstock

מניית אלפאבית משקפת לענקית הטכנולוגיה שווי שוק של 1.53 טריליון דולר, לאחר שהשלימה עלייה של 36% מתחילת השנה. ביום חמישי האחרון העלה אנליסט של בנק אוף אמריקה את מחיר היעד של מניית אלפאבית מ-128 דולר ל-142 דולר, תוך שמירה על המלצת "קנייה". על סמך 31 אנליסטים בוול סטריט שמסקרים את אלפאבית ב-3 החודשים האחרונים, זוכה המניה למחיר יעד ממוצע של 137 דולר, המשקף אפסייד של 14% על מחירה האחרון, לפי נתוני TipRanks.

מטא: צפויה לדווח על צמיחה אחרי 3 רבעונים של ירידה בהכנסות

ביום רביעי הקרוב, לאחר סגירת המסחר בוול סטריט, צפויה מטא פלטפורמס, החברה האם של פייסבוק, לפרסם את דוחותיה לרבעון השני. ענקית המדיה החברתית בהובלת המנכ"ל מארק צוקרברג צפויה לשים דגש בדוחות על ביצועי עסקי הפרסום שלה, ואף לספק עדכון בעניין יוזמותיה בתחום הבינה המלאכותית.

לאחר שלושה רבעונים רצופים של ירידה בהכנסותיה, נראה כי מטא חוותה צמיחה חיובית בהכנסות ברבעון האחרון. מטא צופה כי תסכם את הרבעון השני עם הכנסות בטווח של 29.5 מיליארד דולר עד 32 מיליארד דולר. לפי קונצנזוס התחזיות בוול סטריט, צפויה החברה לסכם רבעון עם רווח נקי של 2.88 דולר למניה, על הכנסות של כ-31 מיליארד דולר. מטא הצליחה לגבור על תחזיות הרווח של האנליסטים ב-4 מתוך 8 הרבעונים האחרונים, ולגבור על תחזיות ההכנסות ב-5 מתוך אותם רבעונים.

מארק צוקרברג סאטיה נאדלה (צילום: מתוך חשבון האינסטגרם של צוקרברג)
צוקרברג (מימין) עם סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, בהשקת מודל הבינה המלאכותית המשותף | צילום: מתוך חשבון האינסטגרם של צוקרברג

מניית מטא זינקה ביותר מ-250% מהשפל שאליו צנחה בשנה שעברה, והשלימה עלייה של כ-145% מתחילת 2023 עד כה, כשהיא משקפת לחברה שווי שוק של כ-754 מיליארד דולר. אנליסט ג׳יי.פי. מורגן, דאג אנמות׳, חזר ביום חמישי על המלצת "משקל יתר" על מניית מטא, עם מחיר יעד של 305 דולר, המשקף אפסייד של 3.5% על מחירה האחרון. האנליסט סבור כי מטא היא בעלת ״מנועי צמיחה משמעותיים״ ייחודיים לחברה, והוא צופה תנופה משמעותית בביצועיה במחצית השנייה של השנה בעקבות קיצוץ משמעותי במספר עובדי החברה.

אינטל ומובילאיי: בדרך לדוחות מאתגרים

יצרנית השבבים אינטל צפויה לפרסם את דוחותיה הרבעוניים ביום חמישי, לאחר סגירת המסחר בוול סטריט. לפי קונצנזוס התחזיות בוול סטריט, צפויה אינטל לסכם את הרבעון עם הפסד של 51 סנט למניה (בחישוב GAAP) על הכנסות של 12.1 מיליארד דולר. במבט על 8 הרבעונים החולפים, הצליחה אינטל להכות את תחזיות הרווח וההכנסות של האנליסטים בוול סטריט ב-5 מתוך 8 רבעונים.

מניית אינטל, שהשלימה עלייה של כ-29% מתחילת השנה, משקפת לחברה שווי שוק של 141.9 מיליארד דולר. על סמך 27 אנליסטים בוול סטריט שמסקרים את אינטל ב-3 החודשים האחרונים, זוכה המניה למחיר יעד ממוצע של 32.26 דולר, המשקף דאונסייד של 5% על מחירה האחרון, לפי נתוני טיפרנקס.

עד כה הצליחה מובילאיי להכות את תחזיות הרווח וההכנסות של וול סטריט בכל אחד מ-3 הרבעונים שחלפו מאז שהתחילה להיסחר. אך לפי התחזיות, את הרבעון החולף היא תסכם בהפסד

מובילאיי, חברת האוטוטק הישראלית שנמצאת בשליטת אינטל, תפרסם את דוחותיה הרבעוניים ביום חמישי לפני פתיחת המסחר. עד כה, בכל שלושת הרבעונים שחלפו מאז שהתחילה להיסחר בנאסד״ק, הצליחה מובילאיי להכות את תחזיות הרווח וההכנסות של וול סטריט. לפי התחזיות, מובילאיי תסכם את הרבעון החולף עם הפסד של 11 סנט למניה (בחישוב GAAP) על הכנסות של 452 מיליון דולר.

מניית מובילאיי משקפת לחברה שווי שוק של 32.7 מיליארד דולר, לאחר שהשלימה עלייה של כ-16% מתחילת השנה. על סמך 16 אנליסטים בוול סטריט שמסקרים את מובילאיי ב-3 החודשים האחרונים, זוכה המניה למחיר יעד ממוצע של 47.44 דולר, המשקף אפסייד של 17% על מחירה האחרון, לפי טיפרנקס.

מניית צ׳ק פוינט עלתה פחות מ-2% השנה, טאואר ירדה 16%

ביום רביעי לפני פתיחת המסחר בוול סטריט יפרסמו שתי חברות טכנולוגיה ישראליות, חברת הסייבר צ'ק פוינט וחברת השבבים טאואר, את דוחותיהן לרבעון השני.

לפי קונצנזוס האנליסטים בוול סטריט, צפויה צ'ק פוינט לסכם את הרבעון השני עם רווח נקי של 1.9 דולר למניה, על הכנסות של כ-589 מיליון דולר. מניית צ'ק פוינט, שנסחרת בנאסד"ק, משקפת לחברת הסייבר שווי שוק של 15.5 מיליארד דולר, אחרי שעלתה בפחות מ-2% מתחילת 2023.

בתחילת השבוע שעבר העלה גרג מוסקוביץ', אנליסט בית ההשקעות Mizuho, את מחיר היעד של מניית צ'ק פוינט מ-130 דולר ל-135 דולר (אפסייד של 5% על מחירה האחרון), ושמר על המלצה נייטרלית ("החזק"). לדבריו, "בעוד שחברות התוכנה עדיין מאותגרות על ידי לחצים מאקרו-כלכליים ואי-ודאות, סנטימנט המשקיעים השתפר בהחלט בחודשים האחרונים, כאשר ההתרגשות מבינה מלאכותית (AI) מספקת עלייה משמעותית. צ'ק פוינט טוענת כי בבחינת הרבעון השני שלה נמצאו 'יתרונות וחסרונות', אבל בסך הכל התוצאות שיקפו אפילו יותר יציבות מאשר ברבעון הקודם. בהתחשב בכך, יחד עם מכפילים גבוהים יותר, הועלו מחירי היעד שלה בכמה חברות". 

בתחילת השבוע שעבר, באירוע שהוערך כבעל משמעות רבה לאישור עסקת הרכישה של טאואר על ידי אינטל תמורת 5.2 מיליארד דולר, נפגש מנכ"ל אינטל, פט גלסינגר, בוושינגטון עם בכירים בממשל האמריקאי

טאואר סמיקונדקטור, חברת השבבים ממגדל העמק, צפויה לסכם את הרבעון השני עם רווח נקי של 49 סנט למניה, על הכנסות של כ-354 מיליון דולר, לפי קונצנזוס האנליסטים בוול סטריט. מניית טאואר, שהשלימה ירידה של קרוב ל-16% מתחילת השנה, משקפת לחברה שווי שוק של 4 מיליארד דולר.

בתחילת השבוע שעבר, באירוע שהוערך כבעל משמעות רבה לאישור עסקת הרכישה של טאואר על ידי אינטל תמורת 5.2 מיליארד דולר, נפגש מנכ"ל אינטל, פט גלסינגר, בוושינגטון עם בכירים בממשל האמריקאי לדיון בסוגיית הפיקוח על היצוא לסין. עסקת טאואר-אינטל ממתינה לאישורו של המפקח על הגבלים עסקיים בסין, ובינתיים תקועה כנראה בשל מלחמת הסחר בין סין לארה"ב.