מימין: מייסדי Monday.com ערן זינמן ורועי מן (צילום: נתנאל טוביאס)
מייסדי מאנדיי, מימין: ערן זינמן ורועי מן. ההכנסות ברבעון צמחו ב-50% | צילום: נתנאל טוביאס

חברת התוכנה הישראלית Monday.Com מכה את תחזיות האנליסטים בוול סטריט בדוחותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2023. מאנדיי מסכמת רבעון עם הכנסות של 162.3 מיליון דולר, המשקפות צמיחה של 49.6% מהרבעון המקביל אשתקד, לעומת קונצנזוס אנליסטים של 155.3 מיליון דולר. בשורה התחתונה, מדווחת החברה על הפסד רבעוני של 14.6 מיליון דולר, לעומת הפסד של 66.6 ברבעון המקביל אשתקד. בחישוב Non-GAAP מסכמת החברה רבעון עם רווח נקי של 14 סנט למניה, לעומת תחזית הקונצנזוס להפסד של 28 סנט למניה. לפיכך, בכל הדוחות הרבעוניים שלה מאז הנפקתה בנאסד"ק לפני פחות משנתיים, הצליחה מאנדיי להכות את תחזיות האנליסטים. 

בתחזית לרבעון הנוכחי, צופה כעת הנהלת מאנדיי הכנסות רבעוניות בטווח של 168-170 מיליון דולר, מעל לקונצנזוס האנליסטים שצפה הכנסות של 165.3 מיליון דולר ברבעון השני. לשנת 2023 כולה צופה החברה הכנסות בטווח של 702-706 מיליון דולר, לעומת קונצנזוס אנליסטים של 690.7 מיליון דולר - ובכך מעלה מאנדיי את תחזית ההכנסות השנתית שלה. 

 כמו כן, מדווחת החברה כי מספר הלקוחות המשלמים שמייצרים לה הכנסה שנתית חוזרת (ARR) של יותר מ-50 אלף דולר ללקוח, גדל ב-75% מהרבעון המקביל אשתקד, לרמה של 1,683 לקוחות.

נוסף על הדוחות, מכריזה מאנדיי על השקת שירות AI Assistant בפלטפורמה שלה, עם תוכניות לפתוח את הפלטפורמה למפתחי צד שלישי שיבנו יישומי בינה מלאכותית שיפעלו על מערכת Work OS של מאנדיי.

על רקע הדוחות החיוביים מזנקת מניית מאנדיי במסחר המוקדם בוול סטריט בכ-15%, אחרי שבשלושת החודשים האחרונים ירדה ב-23% וב-12 החודשים האחרונים עלתה בכ-25%. מאנדיי התחילה להיסחר בנאסד"ק ביוני 2021 בעקבות הנפקה ראשונית לציבור (IPO) שנעשתה לפי שווי שוק התחלתי של 6.8 מיליארד דולר. מחיר מניית החברה בסגירת שבוע המסחר האחרון, 131.10 דולר, שיקף לחברה שווי שוק של כ-6.3 מיליארד דולר. 

נכון לסוף מרץ, כ-62% ממניות מאנדיי היו מוחזקות על ידי משקיעים מוסדיים, כאשר בעלת המניות הגדולה ביותר (24% מהמניות) שלה היא חברת ניהול ההשקעות האמריקאית Insight Holdings Group. מבין מנהלי החברה, בעלי המניות הגדולים הם המייסדים והמנכ״לים המשותפים רועי מן (12.3%) וערן זינמן (4.8%).

"מאנדיי פתחה חזק את שנת 2023, והתוצאות שלנו משקפות את הביקוש הגובר מצד לקוחות לפלטפורמת Work OS ולהיצע המוצרים שלנו, וכן את מחויבותנו המתמדת לשיפור היעילות והרווחיות", אמר המייסד והמנכ"ל המשותף רועי מן

חברת monday.com מספקת פלטפורמת תוכנה מבוססת ענן המיועדת לניהול פרויקטים. הפלטפורמה נועדה לאפשר לעצמאים ולארגונים לרכז את כל העבודה, התהליכים, הכלים והקבצים שלהם לתוך מערכת משולבת אחת, Work OS, הכוללת את כל היישומים הדרושים לעבודה. מאנדיי נוסדה ב-2012 ומשרדי ההנהלה שלה נמצאים במרכז תל אביב. נכון לסוף מרץ 2023, העסיקה החברה 1,582 עובדים. 

מאנדיי סיכמה את 2022 עם הכנסות שנתיות של 519 מיליון דולר, לאחר צמיחה שנתית של 68% במכירותיה, ובשורה התחתונה, עם הפסד שנתי של 136.8 מיליון דולר. נכון לסוף השנה דיווחה החברה על יותר מ-186 אלף לקוחות שהשתמשו בפלטפורמה שלה, כאשר מתוכם 1,474 לקוחות שמניבים לה הכנסה שנתית חוזרת של יותר מ-50 אלף דולר ללקוח.

 מדד MSCI: מאנדיי בפנים, בזק ובזק בינלאומי בחוץ

 נכון לסוף מרץ, כ-62% ממניות מאנדיי היו מוחזקות על ידי משקיעים מוסדיים, כאשר בעלת המניות הגדולה ביותר (24% מהמניות) היא חברת ניהול ההשקעות האמריקאית Insight Holdings Group. מבין מנהלי החברה, בעלי המניות הגדולים הם המייסדים והמנכ״לים המשותפים רועי מן (12.3%) וערן זינמן (4.8%).

מניית מאנדיי תצטרף בסוף החודש למדד המניות MSCI Israel, בעוד מניות בזק ובנק הבינלאומי ייגרעו מהמדד, במסגרת העדכון החצי-שנתי שעליו הודיעה ביום חמישי חברת המדדים הבינלאומית MSCI. מדד MSCI Israel נועד לאמוד את ביצועי המניות של חברות ישראליות גדולות ובינוניות מבחינת שווי השוק שלהן. המדד, שכולל 15 מניות של חברות ישראליות, אמור לכסות 85% משוויו של שוק המניות הישראלי. נוסף על כך, ב-31 במאי תצטרף מאנדיי גם למדד MSCI העולמי, בעוד שמניות בזק ובנק הבינלאומי ייגרעו ממנו. במקום זאת, ייכנסו שתי האחרונות למדד המניות הקטנות MSCI World Small Cap, כשאליהן תצטרף גם מניית ווקמי. מנגד, מניות אודיוקודס, גילת, מלם תים והכשרת הישוב ייגרעו ממדד זה.

"מאנדיי פתחה חזק את שנת 2023, והתוצאות שלנו משקפות את הביקוש הגובר מצד לקוחות לפלטפורמת Work OS ולהיצע המוצרים שלנו, וכן את מחויבותנו המתמדת לשיפור היעילות והרווחיות", אמר המייסד והמנכ"ל המשותף רועי מן, לאחר פרסום הדוחות. "אנו מתחילים להטמיע את mondayDB וכן לשלב יכולות בינה מלאכותית בפלטפורמה. אנו בטוחים ביכולת שלנו להמשיך את המומנטום עד סוף השנה ומעבר לה".

מאנדיי (צילום: סאלי פאראג, shutterstock)
חברת מאנדיי. סיכמה את 2022 עם הכנסות שנתיות של 519 מיליון דולר | צילום: סאלי פאראג, shutterstock

ברבעון האחרון המשכנו להרחיב ולשפר את הפלטפורמה עם יכולות ופונקציות חדשות כדי לתמוך במגוון רחב יותר של שימושים", אמר המייסד והמנכ"ל המשותף ערן זינמן. "תוספות אלה אפשרו לנו להגדיל את הצמיחה שלנו בשוק לקוחות האנטרפרייז, המונה כיום למעלה מ-1,600 לקוחות".

"אנו מרוצים מאוד מתוצאות הרבעון הראשון, שבו רשמנו נתוני שיא רבעוניים בהכנסות ובתזרים המזומנים החופשי", אמר אלירן גלזר, סמנכ"ל הכספים של מאנדיי. "כתוצאה מכך, אנו מעלים את התחזית שלנו לשנה כולה, וכעת צופים להשיג רווחיות תפעולית Non-GAAP בשנת הכספים 2023, שנתיים מוקדם מהצפוי".

התוצאות החיוביות של מאנדיי הובילו את הנהלת החברה להקדים בשנתיים את היעד שלה להשגת רווחיות תפעולית. כעת צופה ההנהלה כי כבר ב-2023 תגיע החברה לרווח תפעולי שנתי בטווח של 8-12 מיליון דולר (בחישוב Non-GAAP), לעומת תחזית קודמת שלה להפסד תפעולי של 32-36 מיליון דולר.

"פוקוס על יעילות"

בשיחה עם tech12 התייחסו מנהלי מאנדיי, בין השאר, למצבם אחרי שנתיים כחברה ציבורית. "אני מאוד שמח עם ההחלטה שלנו להפוך לחברה ציבורית", אמר זינמן. "למרות המערבולת בשוק המניות בשנה האחרונה, אני חושב שכאשר הכלכלה תתאושש מהמשבר, חברות עם ביצועים טובים כמו מאנדיי יהיו עם ידן על העליונה. ההפיכה לחברה ציבורית ביגרה אותנו מאוד וגרמה לנו לשים פוקוס על יעילות".

ביחס להשקה של AI Assistant, אמר בשיחה עם tech12 דניאל לריה, המשמש במאנדיי בתפקיד VP R&D and Product, כי כבר בחודש הבא תפתח החברה למפתחי תוכנה חיצוניים את האפשרות להשתמש בכלי בינה מלאכותית לפיתוח יישומים עבור הפלטפורמה של מאנדיי. לדבריו, "בשלב הראשון כבר הוספנו כמה יכולות AI משמעותיות בתוך הפלטפורמה הקיימת שלנו. בשלב הבא, אנחנו מאפשרים למפתחים להשתמש ב-AI ליצירת פתרונות טובים יותר על התשתית של מאנדיי. למשל, AI שמאפשר למשתמשים לייצר נוסחאות שימושיות לצורכי העבודה שלהם". מן הוסיף כי "התחום של AI מרגש אותנו כחברה. אנחנו נוכל להנגיש למשתמשים AI באמצעות הפלטפורמה, כך שיהיה לכולם קל להשתמש בכלים האלה".

עוד הוסיף זינמן כי לאחר הרבה מאוד עבודה, החברה השיקה את בסיס הנתונים המשודרג שלה, mondayDB, המהווה שיפור משמעותי לתשתית הפלטפורמה של מאנדיי. "כאשר אנו מתחילים להפעיל את mondayDB ולהציג יכולות בינה מלאכותית טרנספורמטיבית, אנו בטוחים מאוד ביכולת של מאנדיי להמשיך את המומנטום שלה בהמשך 2023 ואילך", אמר.