סאטיה נאדלה מיקרוסופט (צילום: FABRICE COFFRINI, Getty images, ו-ShutterStock)
צילום: FABRICE COFFRINI, Getty images, ו-ShutterStock

מיקרוסופט סיכמה את שלושת החודשים שתמו ביוני 2023 ברווח נקי של 20.08 מיליארד דולר (2.69 דולר למניה) על הכנסות של 56.2 מיליארד דולר, תוך שהיא מכה את תחזיות האנליסטים בוול סטריט.

ענקית הטכנולוגיה מרדמונד שבוושינגטון, פרסמה ביום שלישי בלילה את דוחותיה הכספיים לחודשים אפריל-יוני 2023, אותם היא מכנה הרבעון הרביעי של שנת הכספים 2023. מוקדם יותר סגרה מניית החברה את יום המסחר בנאסד״ק עם עלייה של 1.7%, כשהיא משקפת לחברה שווי שוק של 2.57 טריליון דולר.

הכנסותיה הרבעוניות של מיקרוסופט משקפות צמיחה של 8.3% מהרבעון המקביל אשתקד. מדובר בצמיחה מתונה יחסית, שנרשמת בתקופה שבה עסקים רבים בעולם דוחים הוצאות על תוכנה ומחשוב ענן, עקב חוסר ודאות כלכלית ועליות ריבית. מניית מיקרוסופט איבדה כ-3.7% במסחר המאוחר, על רקע הדוחות.

מיקרוסופט מדווחת על הכנסות רבעוניות של כ-24 מיליארד דולר מחטיבת הענן Intelligent Cloud, הכוללת את יחידת הענן Azure. לדברי החברה, ההכנסות של Azure צמחו ב-26% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. מיקרוסופט מציינת כי ההכנסות של מגזר המחשוב האישי שלה הסתכמו ברבעון ב-13.91 מיליארד דולר, בעוד הכנסות מגזר היעילות הארגונית הסתכמו ב-18.29 מיליארד דולר.

מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, אמר במאי שהחברה לא תעלה את השכר לעובדיה השנה. בהצהרה שלו עם פרסום הדוחות כעת, נכתב כי ״ארגונים מיישמים במהירות את הדור הבא של בינה מלאכותית. אנחנו ממשיכים להתמקד בהובלת המעבר החדש של פלטפורמת הבינה המלאכותית, לעזור ללקוחות להשתמש בענן של מיקרוסופט כדי להפיק את המרב מההוצאות הדיגיטליות שלהם, ולהניע את המינוף התפעולי". החברה תערוך שיחת ועידה עם אנליסטים בעוד כשעה כדי לדון בתוצאותיה הכספיות.

בזכות שיתוף הפעולה הנרחב שלה עם חברת OpenAI, מאז שהשיקה את הצ'אטבוט שלה ChatGPT בנובמבר האחרון, מיקרוסופט מנצלת את העניין העולמי הגובר בטכנולוגיית הבינה המלאכותית. במהלך הרבעון החולף הציגה מיקרוסופט צ'אטבוט המבוסס בחלקו על מודלי השפות של OpenAI, שיכול לסייע לעובדים להבין את הנתונים של המעסיקים שלהם. כמו כן, הודיעה החברה למפתחים שהם יוכלו לפתח תוספים שניתן יהיה להשתמש בהם באמצעות ChatGPT, הצ'אטבוט של מנוע החיפוש Bing וכלים אחרים שלה.

ביום שישי האחרון, נציבות הסחר הפדרלי של ארה״ב (FTC) משכה את התביעה שלה נגד העסקה של מיקרוסופט לרכישת ענקית הגיימינג אקטיוויז׳ן בליזארד תמורת 69 מיליארד דולר, ושתי החברות האריכו את הדדליין להשלמת המיזוג ביניהן בשלושה חודשים, מ-18 ביולי ל-18 באוקטובר.

מתחילת השנה השלימה מניית מיקרוסופט עלייה של כ-46%, בזמן שמדד S&P 500 עלה בכ-19%. על סמך 34 אנליסטים בוול סטריט שמסקרים את מיקרוסופט ב-3 החודשים האחרונים, מחיר היעד הממוצע למניית מיקרוסופט הוא 378.47 דולר, כך שהוא משקף אפסייד של כ-8% על מחירה האחרון.