חנן גוטהייט, מייסד XJet (צילום: XJet, יח"צ)
חנן גוטהייט, מייסד XJet. מעסיקה 93 עובדים | צילום: XJet, יח"צ

חברת הטכנולוגיה הישראלית XJet, שפועלת בתחום ההדפסה בתלת ממד (3D printing), הגישה תשקיף לקראת הנפקה ראשונית לציבור (IPO) בארה"ב, שבה היא מתכננת לגייס 10 מיליון דולר לפי שווי שוק של כ-100 מיליון דולר. אקסג'ט מעוניינת לרשום את מניותיה למסחר בנאסד"ק תחת הסימול XJET.

בדיווח שהגישה אקסג'ט לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) ביום שישי, מסרה החברה כי היא מעוניינת למכור בהנפקה בנאסד"ק 2 מיליון מניות, שיהוו 10% מהון מניותיה, במחיר של בין 4 ל-6 דולרים למניה. בדרך זו צפויה אקסג'ט לגייס כ-10 מיליון דולר, אם המחיר בהנפקה יהיה בפועל באמצע טווח המחירים (5 דולרים למניה). לחתמי ההנפקה, חברת Aegis Capital, תינתן אופציה של 45 יום לקנות עד 300 אלף מניות נוספות של XJet כדי לכסות הקצאות יתר של מניות בהנפקה.

טכנולוגיית NanoParticle Jetting שפיתחה אקסג'ט משמשת לייצור חלקי מתכת וקרמיקה. אקסג'ט היא עדיין חברה הפסדית. על פי דוחותיה, סיכמה את שנת 2022 עם הפסד של 17.6 מיליון דולר על הכנסות של 6 מיליון דולר.

בדיווח שהגישה אקסג'ט לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) ביום שישי, מסרה החברה כי היא מעוניינת למכור בהנפקה בנאסד"ק 2 מיליון מניות, במחיר של בין 4 ל-6 דולרים למניה

אקסג'ט, שמעסיקה 93 עובדים במשרה מלאה במשרדיה בפארק המדע ברחובות, הוקמה ב-2005 על ידי חנן גוטהייט, מייסד ונשיא החברה. גוטהייט היה ממייסדי חברת Objet שלימים התמזגה עם סטרטסיס, הנסחרת בנאסד"ק. ביום חמישי האחרון, כפי שדיווחנו ב-tech12, סיכמה סטרטסיס על מיזוגה עם חברת דסקטופ מטאל האמריקאית בעסקת החלפת מניות בשווי של 1.8 מיליארד דולר.

יאיר אלקובי מנכל אקסג'ט (צילום: XJET)
יאיר אלקובי, מנכ"ל אקסג'ט. גייסה מאז הקמתה כ-119 מיליון דולר | צילום: XJET


קודם לפיתוח ההדפסה במתכת ובקרמיקה, עסקה אקסג'ט בהדפסת תאים סולאריים. מנכ"ל החברה כיום הוא יאיר אלקובי והיו"ר הוא אבי כהן. אקסג'ט גייסה מאז הקמתה כ-119 מיליון דולר בחמישה סבבי גיוס, לפי נתוני IVC. עם המשקיעים הראשונים באקסג'ט נמנו אפלייד מטיריאלס, קרן לנדא ונצ'רס של בני לנדא וקרן ההון סיכון ג'מיני. בסבבי הגיוס הבאים הצטרפה למשקיעים גם ענקית תוכנת התלת-ממד אוטודסק. עם בעלי המניות הגדולים באקסג'ט נמנות כיום הקרנות אלומות, לוסיון ו-ARCHina.