הנהלת איירון סורס (צילום: יחצ)
איירון סורס. אקוסיסטם שלם למפתחים | צילום: יחצ

איירון סורס הישראלית הודיעה היום על סיומו של הליך המיזוג עם פלטפורמת המשחקים הדנית יוניטי. אלא שהחברה מתמזגת לפי שווי של כ-3 מיליארד דולר בלבד, כשרק לפני פחות משנה וחצי עמד השווי שלה על 11 מיליארד דולר. החברה תימחק כעת מהמסחר בארה"ב.

מלכתחילה היה מדובר בעסקת מניות, כשאיירון סורס תקבל 26.5% ממניות החברה הממוזגת. באותה תקופה, שווייה של איירון היה 4.4 מיליארד דולר, לפי שווי מניה של 4.33. היום השווי של יוניטי התכווץ לפחות מ-7.6 מיליארד דולר ושל איירון סורס ל-2.8 מיליארד ומחיר למניה של 2.75 דולר, מה שמעניק לאיירון סורס שווי של כ-3 מיליארד דולר בחברה הממוזגת ופרמיה של 7% על מחיר השוק הנוכחי. בחברה סירבו להגיב לשאלת tech12 בנושא.

איירון סורס נוסדה ב-2010 והמטה שלה פועל בתל-אביב. החברה מפעילה פלטפורמה עסקית למפתחי אפליקציות ולמפעילות שירותי תקשורת בארץ ובעולם. יוניטי יוצרת ומפעילה פלטפורמת תוכן תלת מימד בזמן אמת.

"היום אנחנו מודיעים על השלמת המיזוג עם איירון סורס והופכים לפלטפורמת הקצה ליוצרים באפליקציות מובייל. יחד אנחנו מציעים אקוסיסטם שלם למפתחים לממש ולהשיג את מטרותיהם – ולא משנה באיזה שלב הם בפיתוח", מסרו החברות בהודעה משותפת.

"הכוח המניע מאחורי המיזוג משנה התעשייה הזה הוא לייצר עוד ערך למפתחים לכל אורך המסע שלהם", מסר מנכ"ל איירון סורס תומר בר זאב. מייסדי איירון סורס יתפסו מקום בדירקטוריון יוניטי.

לפי הדיווח של החברות בעת ההודעה הראשונית על המיזוג, המיזוג צפוי לייצר run rate של מיליארד דולר ב-EBITDA (הכנסות לפני ריבית, מס, פחת והפחתות) המתואמת בסוף 2024 ותרומה סינרגטית של עד 300 מיליון דולר ל-EBITDA בעוד 3 שנים.