משרדי אמדוקס בקנדה (צילום: JHVEPhoto, shutterstock)
צילום: JHVEPhoto, shutterstock

חברת התוכנה הישראלית, אמדוקס, דיווחה אמש על הכנסות שיא ברבעון השלישי של שנת 2022. החברה שמספקת שירותים בתחום המדיה והתקשורת רשמה כ-1.16 מיליארד דולר הכנסות ברבעון – גידול של 8.8 אחוז.

ארה"ב היא השוק המרכזי שבו פועלת החברה, שם רשמה החברה שיא של 788 מיליון דולר הכנסות, גידול של 14.9 אחוז. חוזי שירותים מנוהלים מהווים כ-62 אחוז מהכנסות החברה בארה"ב שם רשמה הכנסות בסף 718 מיליון דולר.

החברה מדווחת גם על שיא בצבר הזמנות לשנים עשר החודשים הקרובים שהגיעו לסך של 3.95 מיליארד דולר בארה"ב – גידול של 10 אחוז בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. יחד עם זאת, בשל תנודתיות המיסים הרווח הנקי שרשמה החברה ירד ועמד על 128,466 דולר, זאת ביחס ל-146,150 דולר ברבעון המקביל אשתקד. בניקוי תנודתיות המסים רווח החברה גם הוא עלה.

במהלך הרבעון השלישי של שנת הכספים 2022 ביצעה החברה רכישה עצמית של מניות רגילות בהיקף של 100 מיליון דולר ארה"ב. "הביצועים האיתנים שלנו ברבעון השלישי משקפים ביקוש חזק למוצרים ולשירותים של אמדוקס במנועי הצמיחה האסטרטגיים המרכזיים שלנו, בהם מוניטיזציה של 5G, המעבר לענן, מודרניזציה דיגיטלית ואוטומציה של רשתות", אמר שוקי שפר, נשיא ומנכ"ל Amdocs Management Limited. "בנוסף  ליכולות ביצוע חזקות, מומנטום המכירות שלנו המשיך להיות חזק גם ברבעון זה. בין הזכיות הבולטות ברבעון חתמנו עסקה רב-שנתית להאצת הטרנספורמציה הדיגיטלית של Vodafone Germany. על מנת  להרחיב את היצע השירותים שלנו בתחום הבטחת הענן (Cloud Assurance) ורשת הענן מבוססת SaaS  , הכרזנו גם על הרכישה המתוכננת של MYCOM OSI , מהלך צמיחה אסטרטגי שמתבסס על רכישות מוצלחות נוספות שלנו בתחום הרשת והענן" .
 
אחד ממנועי הצמיחה המשמעותיים של החברה הוא פיתוח שירותים לדור החדש של הרשת הסלולרית, 5G, שתאפשר יכולות ושימושים חדשים שלא נראו עד כה ברשת. "בעוד אנו עוקבים מקרוב אחר חוסר הוודאות בסביבה המאקרו-כלכלית הגלובלית, אנו בטוחים במודל העסקי הייחודי שלנו הכולל מוצרים ושירותים קריטיים, תזרים הכנסות חוזרות גבוה והתקשרויות ארוכות טווח עם לקוחות", הוסיף שפר. "יותר מתמיד, אנו מאמינים שאמדוקס ממוצבת כשותפה רלוונטית ומהימנה ביותר ללקוחותינו, הדורשים חדשנות מובילת שוק על מנת לאפשר צמיחה בהכנסות, חסכון בעלויות ושיפור בהתייעלות בעידן ה-5G והענן. אנו ממשיכים לצפות כי הגידול בהכנסות על בסיס נתוני פרופורמה בנטרול השפעת תנודות בשערי חליפין,  יעמד על כ- 10% לשנת הכספים 2022 כולה, לאור מומנטום המכירות שלנו המתבטא בצבר ההזמנות ל 12 החודשים הבאים ומצבור ההזדמנויות העשיר הניצב לפנינו".