רונית אטד (צילום: ענבל מרמרי, יח"צ)
רונית אטד. אתגרים חדשים | צילום: ענבל מרמרי, יח"צ

מנכ"לית מיקרוסופט ישראל רונית אטד עוזבת במפתיע את תפקידה לאחר פחות משלוש שנים בתפקיד, ועוברת לפעילות בתחום השקעות ההון סיכון. בהודעה שנמסרה כעת לעובדי החברה היא כותבת: "עכשיו הזמן שלי להמשיך הלאה ולנצח את האתגר הבא". לא נמסר לאיזו קרן הביא תצטרף. מי שיחליף אותה בתפקיד הוא אלון חיימוביץ', כיום סמנכ"ל חטיבות המגזר הציבורי והאנטרפרייז במיקרוסופט ישראל.

לפני הצטרפותה למיקרוסופט אטד שימשה כמנכ"לית חברת "אלעד מערכות". בעבר כיהנה כסמנכ"לית בכירה במגוון תפקידי ניהול באמדוקס, מתוכם מספר שנים בארה"ב. במיקרוסופט היא הובילה את פעילות השיווק של החברה מול המשק בישראל, ובין השאר את ההשקעה והקמת הדאטה סנטר של מיקרוסופט בישראל שיושק עד סוף 2022. מיקרוסופט נכשלה בתחרות על הקמת שירות הענן הממשלתי (מכרז "נימבוס") בהיקף 4 מיליארד שקל מול אמזון וגוגל, ואולם אפשר להעריך שזו לא הסיבה שהביאה לעזיבתה: לא רק שמיקרוסופט ממשיכה ואף מרחיבה את ההשקעות בתחום הענן בישראל ונערכת לשיתופי פעולה אחרים בתחום הענן עם הממשלה, אלא שמחליפה של אטד, חיימוביץ', היה מעורב בעצמו במכרז הנימבוס ומינויו למנכ"ל מעיד על הערכתה של חברת האם לפעילות שנעשתה. בתקופתה גם נבנתה תוכנית שמאפשרת פלטפורמה עסקית לסטארט אפים משלב הפיתוח ועד שלבי הצמיחה הגלובליים.

בהודעת החברה נאמר כי אלה "הובילו לצמיחה אקספוננציאלית תוך מיקוד בתחומי הבריאות, הפיננסים, ההייטק והגנת הסייבר עבור ארגונים". עוד נאמר כי היא הציבה על סדר היום הציבורי אג'נדה ברורה לקידום נשים בתפקידי ניהול בכירים בעולמות הטכנולוגיים ושילוב אוכלוסיות נוספות בתעשיית ההיי טק.

חיימוביץ' יכנס לתפקידו ב -1 ביולי, מיד עם תחילת שנת העסקים החדשה של מיקרוסופט. הוא הוביל ב-3.5 השנים האחרונות את כלל הפעילות של מיקרוסופט מול גופי הציבור במדינה, לרבות משרדי הממשלה, רשויות מקומיות מגזרי החינוך והבריאות ולאחרונה גם את חטיבת מגזר האנטרפרייז. לפני כן שימש במספר תפקידים בחברת סיסקו, בתפקידו האחרון כיהן כסמנכ"ל המכירות של חטיבת הביטחון וגופי הסמך הקשורים לחטיבה.

אלון חיימוביץ' (צילום: ענבל מרמרי, יח"צ)
אלון חיימוביץ'. מומנטום מצוין | צילום: ענבל מרמרי, יח"צ

עם קבלת המינוי אמר אלון: "אני גאה ומודה על ההזדמנות להתמנות למנכ"ל מיקרוסופט ישראל, חברה בעלת חיבור משמעותי לשוק ולאקוסיסטם הישראלי. אנחנו נמצאים במומנטום מצויין בו סקטורים שלמים נשענים על הטכנולוגיות של מיקרוסופט ליצירת חדשנות עסקית ובמקביל מיקרוסופט העולמית ממשיכה להגדיל את השקעותיה בישראל כשבין היתר עוד השנה ייפתח הדאטה סנטר ולכך משמעות רבה לכלכלה. נמשיך להיות מקום עבודה מכיל המאפשר לעובדיו ולמנהליו להיות פשוט מי שהם והגרסא הכי טובה של עצמם. אני מבקש להודות לרונית בשמי ובשם שאר חברי ההנהלה והעובדים על המנהיגות, האמון, החברות והתרומה להצלחת מיקרוסופט ישראל ב-3 השנים האחרונות ומאחל לה בהצלחה בדרך החדשה".

במכתב לעובדים כתבה רונית: "מיקרוסופט ישראל ארגון מדהים. בזכותכם! תודה לכל אחת ואחד מכם על המקצוענות, המסירות והיצירתיות שבזכותן צמחנו להיות חברה מדהימה בישראל. הפכתם את השנה האחרונה לשנה הטובה ביותר בתולדות מיקרוסופט ישראל. אנחנו רואים את האמון שנותן בנו המשק הישראלי. עד סוף השנה יפעל כאן הדאטה סנטר שלנו. מעל לכל, אני גאה במעורבות החברתית שלנו כארגון. בהכשרת הלומי קרב וחיילים משוחררים להייטק, בקידום נשים בעולם הטכנולוגי. אני שמחה להעביר את המושכות לאלון חיימוביץ' ובטוחה בהצלחתו".