מייסדי ריסקיפייד אסף פלדמן ועידו גל (צילום: קרן הברברג)
מייסדי ריסקיפייד אסף פלדמן ועדו גל. "ישראל תהפוך למדינה אוטוריטרית יותר" | צילום: קרן הברברג

חברת הפינטק ריסקיפייד מצטרפת למצעד החברות הישראליות שמוציאות הון מהארץ על רקע איום המהפכה המשטרית. במכתב לעובדים ששיגר המנכ"ל והמייסד-המשותף עדו גל נמסר כי החברה פועלת להוצאת כל יתרות המזומן שלה לחשבונות בחו"ל, וכי במקביל היא עומלת על הרחבת מרכז הפיתוח שלה בפורטוגל.

"החוקים שעוברים עלולים להוביל לפגיעה בעצמאות מערכת המשפט", כתב מנכ"ל ריסקיפייד, הנסחרת בנאסד"ק. "בסבירות גבוהה זה יוביל לפגיעה כלכלית משמעותית וממושכת בישראל וחשוב אפילו יותר - ישראל תהפוך מדמוקרטיה עם ערכים ליברלים למדינה אוטוריטרית יותר. אני מאמין של'רפורמה' יהיו רק השלכות שליליות".

מנכ"ל ריסקיפייד עדו גל לעובדים: "יש לנו חבילות רילוקיישן מוגבלות במספר, אבל אנחנו יכולים גם לתמוך ביחידים שמעוניינים לעשות את הצעד עצמאית. פנו למחלקת ה-HR שלנו"

גל פירט במכתב לעובדים מספר פעולות שבהן ריסקיפייד כבר החלה לנקוט. העברת כל יתרות המזומן וההון של החברה בסך 500 מיליון דולר אל מחוץ לישראל - מתוך חשש להמשך הידרדרות המצב הפיננסי שיגרום לכך שהממשלה תגביל בעתיד העברת כספים ומשיכת סכומים גדולים.

בנוסף הודיע גל שהחברה מרחיבה את מרכז הפיתוח שלה בליסבון. "יש לנו חבילות רילוקיישן מוגבלות במספר, אבל אנחנו יכולים גם לתמוך ביחידים שמעוניינים לעשות את הצעד עצמאית. פנו למחלקת ה-HR שלנו".

כמו כן מציין גל שהחברה מעודדת את השתתפות העובדים במחאה, וכי זו אינה כרוכה בנטילת ימי חופשה. "זה עלול להיות מרתון ולא ספרינט, אז אנא התייעצו עם המנהל הישיר שלכם כיצד ניתן לצמצם את הפגיעה במשימות", כתב.