ניר צוק, מייסד ו-CTO, פאלו אלטו נטוורקס  (צילום: JL Watkins, יחצ)
ניר צוק, מייסד פאלו אלטו | צילום: JL Watkins, יחצ

חברת הסייבר פאלו אלטו דיווחה הלילה (חמישי) על תוצאותיה הפיננסיות לרבעון הפיסקלי הראשון של 2023, ובמקביל הודיעה כי היא חתמה על הסכם לרכישת סיידר סקיוריטי הישראלית, תמורת 195 מיליון דולר במזומן. כזכור, לפני מספר חודשים קיימה פאלו אלטו מו"מ עם החברה הישראלית Apiiro, שבסופו של דבר התפוצץ.

הכנסות פאלו אלטו לרבעון הראשון הגיעו ל-1.6 מיליארד דולר ומדובר בצמיחה של 25% לעומת הרבעון הראשון ב-2022. בכך הכו בפאלו אלטו את תחזיות האנליסטים שהעריכו אותה ב-1.55 מיליארד דולר. בנוסף הכתה פאלו אלטו גם את תחזית הרווחה למנייה, שעמד של 0.69 דולר והגיעה ל-0.83 דולר למניה. מניית החברה זינקה ב-7% אחרי המסחר. 

לסיידר סקיוריטי (Cider Security) פיתוח שמאפשר לשלב אבטחה בכל שלב משלבי הפיתוח, באמצעות מרקטפלייס של מוצרי אבטחה. במרץ השנה הודיעה סיידר על סבב גיוס A בסכום של 32 מיליון דולר, שהובילה קרן Tiger Global האמריקאית ואליה הצטרפו קרן גלילות קפיטל ואנג'לים שהשקיעו בסיבוב הראשון. קרן גלילות הובילה את גיוס הסיד של החברה בדצמבר 2020, בסכום של 6 מיליון דולר. סיידר סקיוריטי מתל אביב הוקמה בסוף 2020 על ידי גיא פלכטר, המשמש מנכ"ל, ודניאל קריבלביץ׳, CTO, שניהם היו לפני כן מנהלי אבטחת מידע (CISO) בחברות גדולות.