משרדי ג'ייפרוג (צילום: תמי בר שי, יחצ)
ג'ייפרוג. צמיחה בהכנסות | צילום: תמי בר שי, יחצ

 יום מסחר סוער עבר אתמול על חברות הטכנולוגיה שנסחרות בוול סטריט, ובהן גם כמה חברות ישראליות, לאחר שהפדרל ריזרב הודיע ​​על החלטתו להעלות את הריבית בפעם העשירית ברציפות. העלאת הריבית לטווח של 5% עד 5.25%, שיעורה הגבוה ביותר מאז אוגוסט 2007, עשויה להיות המהלך האחרון במחזור ההידוק המוניטרי האגרסיבי ביותר של הבנק המרכזי האמריקאי זה ארבעה עשורים. מדדי המניות המובילים בארה״ב הגיבו להעלאת הריבית בירידות שערים. מדד נאסד״ק סגר אתמול את יום המסחר בירידה של 0.46% ומדד S&P 500 בירידה של 0.7%.

עיני השווקים נשואות כעת אל אפל, שלאחר סגירת המסחר בנאסד״ק הלילה תדווח על תוצאותיה לרבעון השני של שנת הכספים. עם שווי שוק של 2.67 טריליון דולר, החברה הציבורית הגדולה בעולם צפויה לדווח על רווח נקי של 1.43 דולר למניה והכנסות של 92.97 מיליארד דולר - ירידה של 4.4% מהרבעון המקביל אשתקד, לפי קונצנזוס תחזיות האנליסטים. במכירות האייפונים צפויה אפל לדווח על ירידה של 3.8% ל-48.66 מיליארד דולר, וגם במכירות כל מוצרי החומרה שלה צפויה ירידה. מניית אפל עלתה ב-29% מתחילת השנה.

בין מניותיהן של חברות הטכנולוגיה הישראלית בלטו אתמול בצד השלילי מניית רדוור (Radware), שצנחה ב-9.6% לשפל של כשנה, מניית פייבר (Fiverr) שצנחה ב-9.7% לשפל של כחצי שנה ומניית וויקס (Wix.com) שצנחה ב-10.8% לשפל של כ-3 חודשים.

הצניחה של מניית פייבר אתמול הייתה מפתיעה למדי, אחרי שהחברה דיווחה כי השלימה מהלך לאינטגרציה של חברת Stoke Talent הישראלית, שאותה רכשה בנובמבר 2021, כחלק מהאסטרטגיה להרחבת ההיצע של פתרונותיה העסקיים. בעקבות המהלך השיקה פייבר את מערכת Fiverr Enterprise, שלדבריה תאפשר לחברות לנהל פרילנסרים בתוך ארגונים.

פייבר (אילוסטרציה: FellowNeko, shutterstock)
פייבר. המניה צנחה | אילוסטרציה: FellowNeko, shutterstock

ביום חמישי הבא תפרסם פייבר את דוחותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2023. יהיה מעניין לראות כיצד מושפעות ההכנסות של פייבר מהתחרות שמציבות בפניה פלטפורמות של בינה מלאכותית כמו ChatGPT, שעשויות להציע תחליף זול ויעיל לעבודתם של פרילנסרים בתחומים שונים. מניית פייבר נסחרת כעת בבורסת ניו-יורק לפי שווי שוק של 1.17 מיליארד דולר, לאחר שירדה ביותר מ-4% מתחילת השנה.

בדומה לפייבר, גם וויקס, שהפלטפורמה שלה מאפשרת לעסקים ולארגונים לפתח אתרי אינטרנט ואפליקציות, נראית כחברה שפעילותה מאוימת על ידי האימוץ הגובר והולך של כלי בינה מלאכותית ברחבי העולם. בעקבות צניחתה אתמול, מניית וויקס משקפת לחברה שווי שוק של 4.8 מיליארד דולר, לאחר ירידה של כ-2% מתחילת השנה.

הצניחה של מניית רדוור אתמול באה לאחר שחברת הסייבר החמיצה את תחזיות האנליסטים בהכנסותיה ברבעון הראשון של 2023, אף כי הרווח הנקי שלה תאם לתחזיות. החברה דיווחה על הכנסות רבעוניות של 69 מיליון דולר, נמוכות ב-6.4% משהיו ברבעון המקביל, ועל רווח נקי של 14 סנט למניה (בחישוב Non-GAAP), בהתאם לתחזיות.

בעקבות צניחתה אתמול, מניית וויקס משקפת לחברה שווי שוק של 4.8 מיליארד דולר, לאחר ירידה של כ-2% מתחילת השנה

רדוור ציינה בדוחותיה כי ברבעון הראשון היה לה תזרים מזומנים שלילי של 1.2 מיליון דולר. בסוף מרץ היו בידי החברה מזומנים, שווי מזומנים, פיקדונות בנקאיים לטווח קצר וארוך וניירות ערך סחירים בשווי כולל של 419 מיליון דולר. רדוור נסחרת כעת בנאסד"ק לפי שווי שוק של 881.9 מיליון דולר, אחרי שהמניה שלה ירדה ב-10.7% מתחילת השנה.

הזינוק של סולאראדג'

עבור כמה חברות טכנולוגיה ישראליות אחרות, יום המסחר הסוער אתמול היה דווקא חיובי. כך למשל, חברת SolarEdge, שדיווחה לאחר סגירת המסחר בנאסד״ק על תוצאותיה לרבעון הראשון, בהן היכתה את תחזיות האנליסטים. סולאראדג׳ סיכמה רבעון עם צמיחה של 44% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל אשתקד, ל-943.9 מיליון דולר, ועם רווח נקי של 2.90 דולרים למניה. החברה צופה ברבעון השני הכנסות בטווח שבין 970 מיליון דולר ל-1 מיליארד דולר. מניית סולאראדג׳ זינקה ב-8% במסחר המאוחר, כשהיא משקפת לחברה שווי שוק של 14.8 מיליארד דולר, אחרי ירידה של 6.9% מתחילת השנה.

מניית JFrog זינקה ב-7.6% במסחר המאוחר בוול סטריט, לאחר שחברת התוכנה הישראלית היכתה את תחזיות האנליסטים בדוחותיה לרבעון הראשון. ג׳ייפרוג דיווחה על צמיחה של 25% בהכנסותיה הרבעוניות ל-79.8 מיליון דולר, עם רווח נקי של 6 סנט למניה. החברה צופה ברבעון השני הכנסות בטווח של 82.5-83.5 מיליון דולר, גבוהות מעט מקונצנזוס תחזיות האנליסטים. מניית ג׳ייפרוג משקפת לחברה שווי שוק של 1.84 מיליארד דולר, אחרי ירידה של 17% מתחילת 2023.

מניית למונייד זינקה ב-10% במסחר המאוחר בוול סטריט, לאחר שחברת הביטוח הדיגיטלי היכתה את התחזיות בדוחות הרבעון הראשון. למונייד עדיין הפסדית, אבל פחות

מניית למונייד זינקה ב-10% במסחר המאוחר בוול סטריט, לאחר שחברת הביטוח הדיגיטלי היכתה את התחזיות בדוחות הרבעון הראשון. למונייד עדיין הפסדית, אבל פחות: החברה סיכמה את הרבעון עם הפסד של 95 סנט למניה, על הכנסות של 95.2 מיליון דולר - צמיחה של 115% בהשוואה לרבעון המקביל. החברה משפרת את תחזיותיה הפיננסיות, כשהיא צופה ברבעון השני הכנסות של 96-98 מיליון דולר, ובשנת 2023 כולה הכנסות של 392-396 מיליון דולר. מניית למונייד משקפת לחברה שווי שוק של 756 מיליון דולר, אחרי ירידה של 19% מתחילת השנה.

חברת הגיימינג Playtika, המבוססת בישראל, תפרסם לפני פתיחת המסחר בנאסד״ק היום את דוחותיה לרבעון הראשון של 2023. על פי קונצנזוס תחזיות האנליסטים בוול סטריט, צפויה פלייטיקה לדווח על ירידה של 4.5% בהכנסותיה בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, לכ-646.5 מיליון דולר, עם רווח נקי של 0.23 דולר למניה. אתמול סגרה מניית פלייטיקה את המסחר בעלייה של כ-2% ל-10.30 דולר, מחיר שמשקף לחברה שווי שוק של 3.69 מיליארד דולר, אחרי שהשלימה עלייה של 21% מתחילת השנה.

סאפיינס מזנקת למעלה, פריון יורדת ב-3%

מניית Sapiens זינקה אתמול ביותר מ-12% בנאסד"ק, והשלימה זינוק של יותר מ-21% מתחילת השנה, כך שהיא משקפת כעת לחברה הישראלית שווי שוק של 1.1 מיליארד דולר. הזינוק אתמול בא בתגובה לדוחותיה של סאפיינס, שבה הציגה החברה הכנסות רבעוניות של 124.7 מיליון דולר, צמיחה של 6% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד ומעל לתחזיות האנליסטים בוול סטריט, ועם רווח נקי של 31 סנט למניה (בחישוב Non-GAAP), בהתאם לתחזיות. סאפיינס, שמספקת לארגונים ברחבי העולם פתרונות טכנולוגיית מידע (IT), הציגה תחזית פיננסית משופרת לשנת 2023, כאשר היא מעריכה כי הכנסותיה יצמחו השנה ל-507 מיליון דולר עד 512 מיליון דולר וכי שיעור הרווחיות התפעולית שלה יגדל ל-17.8%-18.2%.

perion network (אילוסטרציה: shutterstock)
חברת פריון הישראלית. סיכמה את יום המסחר אתמול בירידה של 3% | אילוסטרציה: shutterstock

מניית Perion Network סיכמה את יום המסחר אתמול בירידה של 3%, אף שחברת המדיה הדיגיטלית הישראלית היכתה את תחזיות האנליסטים בדוחותיה לרבעון הראשון. המניה משקפת לפריון הישראלית שווי שוק של 1.6 מיליארד דולר, לאחר שהשלימה זינוק של יותר מ-34% מתחילת השנה. פריון סיכמה את הרבעון עם הכנסות של 145.1 מיליון דולר, גבוהות ב-15.8% מהכנסותיה ברבעון המקביל אשתקד, ו-3.8 מיליון דולר יותר מההכנסות שצפו האנליסטים. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 60 סנט למניה (Non-GAAP), גבוה ב-10 סנט מהתחזיות. הנהלת פריון, בהובלתו של המנכ"ל דורון גרסטל, מעריכה כי החברה תסכם את שנת 2023 עם הכנסות בטווח של 725-745 מיליון דולר. מניית פריון משקפת לחברה שווי שוק של 1.66 מיליארד דולר, לאחר שהשלימה זינוק של 38% מתחילת השנה.