פט גלסינגר ואמנון שעשוע (צילום: getty images)
מנכ"ל אינטל פט גלסינגר (מימין) ומייסד מובילאיי אמנון שעשוע | צילום: getty images

חברת האוטוטק הישראלית מובילאיי דיווחה אתמול כי חברה בת של אינטל, Intel Overseas Funding Corporation, מציעה למכירה בשוק המשני (סקנדרי) 35 מיליון מניות שלה. היקף העסקה מוערך ב-1.5 מיליארד דולר. לאחר השלמתה ענקית השבבים אינטל עדיין תחזיק ב-88% ממניות מובילאיי, שאותה רכשה ב-2018 תמורת כ-15 מיליארד דולר.

מניית מובילאיי סגרה אתמול את יום המסחר בנאסד״ק במחיר של 42.37 דולר, לאחר עלייה של 21% מתחילת השנה

מניית מובילאיי סגרה אתמול את יום המסחר בנאסד״ק במחיר של 42.37 דולר, לאחר עלייה של 21% מתחילת השנה, כשהיא משקפת לחברה שווי שוק של 34.9 מיליארד דולר. במסחר המאוחר ירדה המניה ב-3%.

אינטל הובילה את מובילאיי להנפקה בנאסד"ק באוקטובר האחרון לפי שווי שוק של כ-17 מיליארד דולר. מאז ההנפקה, שבה נמכרה מניית מובילאיי במחיר התחלתי של 21 דולר, הכפילה החברה את שווי השוק שלה. על סמך המלצותיהם של 14 אנליסטים בוול סטריט שמסקרים את מובילאיי, זוכה מניית החברה למחיר יעד ממוצע של 47.08 דולר, אפסייד של 11% על מחיר הסגירה אתמול, לפי נתוני TipRanks.

אופציה לעוד מניות

בדיווח אתמול נמסר כי מובילאיי עצמה אינה מוכרת מניות כלשהן בעסקה זו ולא תקבל כל תמורה ממנה. לחתמים בעסקה, בנקי ההשקעות גולדמן זאקס ומורגן סטנלי, מוצעת על ידי המוכרים בעסקה אופציה ל-30 יום לרכוש עוד 5.25 מיליון מניות מובילאיי.

בשבוע שעבר, כפי שדיווחנו ב-tech12, החליטה הנהלת מובילאיי, בהובלת המנכ״ל פרופ' אמנון שעשוע, להקפיא את שכר עובדיה השנה ולא להעלות משכורות בדיונים שיתקיימו החודש. לחברה כ-3,200 עובדים, מתוכם כ-2,900 בישראל. החברה לא דיווחה עד כה על פיטורים, ונראה כי היא בחרה בדרך זו כדי להתמודד עם האתגר הכלכלי בשוק בשנה האחרונה. אינטל עצמה כבר הספיקה לפטר בשנה האחרונה עובדים בשני סבבים, הראשון באוקטובר 2022 והשני בינואר השנה. מניית אינטל, שעלתה ב-13% מתחילת השנה, משקפת לחברת השבבים שווי שוק של 130.6 מיליארד דולר.