קוגנייט (צילום: מתוך אתר החברה)
השינויים בדירקטוריון קוגנייט ייכנסו לתוקף מיד לאחר אסיפת בעלי המניות השנתית | צילום: מתוך אתר החברה

חברת הסייבר Cognyte מהרצליה הודיעה אתמול כי דן בודנר, יו"ר הדירקטוריון שלה, החליט שלא לעמוד לבחירה מחדש לדירקטוריון באסיפת בעלי המניות הקרובה לשנת 2023. במקום בודנר, החליט דירקטוריון קוגנייט למנות את ארל שאנקס (Earl Shanks) כיו"ר החדש ולהפחית את מספר חברי הדירקטוריון משמונה לשבעה. כל השינויים בדירקטוריון קוגנייט ייכנסו לתוקף מיד לאחר אסיפת בעלי המניות השנתית של החברה.

בודנר כיהן כיו"ר קוגנייט מאז ינואר 2021, כשהחברה השלימה את הספין-אוף שלה מחברת Verint Systems. במקביל, הוא משמש מנכ"ל ורינט מאז הקמתה ב-1994, ומאז אוגוסט 2017 הוא גם יו״ר ורינט. קוגנייט נוסדה בשנת 2020 בעקבות פיצול מחברת ורינט מערכות, והתחילה להיסחר בנאסד״ק רק בינואר 2021, ובמקביל גם בדויטשה בורסה בגרמניה. מניית קוגנייט איבדה יותר מ-80% מערכה בשנתיים וחצי שחלפו מאז שנהפכה לחברה ציבורית, וכיום משקף מחיר המניה לחברת הסייבר שווי שוק של כ-378 מיליון דולר.

הטכנולוגיה שמפתחת ומספקת קוגנייט מיועדת לניתוח מודיעין עבור ממשלות ועסקים בעולם. לדברי החברה, פתרונות התוכנה שלה מסייעים למאות לקוחותיה בעולם להאיץ ולשפר את האפקטיביות של חקירות ולהפיק תובנות, שבאמצעותן הם מזהים, מנטרלים ומתמודדים עם איומים על הביטחון הלאומי ומטפלים בצורות שונות של פעילויות פליליות וטרור.

על רקע ההודעה על חילופי יו״ר הדירקטוריון, ירדה אתמול מניית קוגנייט בנאסד״ק ב-3.8% ל-5.28 דולרים. מתחילת 2023 השלימה מניית קוגנייט זינוק של כ-70%

בהודעת קוגנייט אתמול נכתב כי ״החלטת מר בודנר שלא לעמוד לבחירה מחדש לדירקטוריון אינה תוצאה של אי הסכמה כלשהי עם החברה בכל עניין הנוגע לעסקים, תפעול, מדיניות או נהלים של החברה״. בודנר מסר כי "קוגנייט היא חברה מובילה בניתוח חקירות, עם פוטנציאל אדיר לצמיחה עתידית. כיהנתי כיו"ר הדירקטוריון של קוגנייט מאז שהיא נפרדה מ-Verint ונהפכה לחברה ציבורית עצמאית. אני מאמין שזה הזמן הנכון עבורי להתמקד אך ורק בתפקידי כיו"ר ומנכ"ל ורינט, ואני שמח שדירקטוריון קוגנייט בחר בארל להיות היו"ר החדש".

שאנקס שימש דירקטור בקוגנייט מאז הספין-אוף של החברה מוורינט, ובעבר שימש חבר דירקטוריון ורינט, בתקופה שבה קוגנייט היתה יחידה עסקית בתוך ורינט. היו״ר החדש מסר אתמול: "בשם הדירקטוריון, אני רוצה להביע את הערכתי העמוקה לדן ולתרומותיו הרבות, כולל הובלת הפיכתה של קוגנייט לחברה ציבורית עצמאית. במבט קדימה, אני מאמין שלקוגנייט יש הזדמנות צמיחה משמעותית, ואני נרגש מאוד מהעתיד של החברה".

על רקע ההודעה על חילופי יו״ר הדירקטוריון, ירדה אתמול מניית קוגנייט בנאסד״ק ב-3.8% ל-5.28 דולרים. מתחילת 2023 השלימה מניית קוגנייט זינוק של כ-70%. המניה התחילה לזנק במהלך אפריל, לאחר שהחברה פרסמה את דוחותיה הכספיים לרבעון הרביעי של שנת הכספים 2023, אבל עליית המניה התמתנה באמצע יוני, אחרי פרסום הדוח לרבעון הראשון של שנת הכספים הנוכחית (2024), שבו הציגה תוצאות כספיות מעורבות.

קוגנייט, שאותה מוביל המנכ״ל אלעד שרון, סיכמה את הרבעון הראשון של שנת הכספים עם הפסד של 8.7 מיליון דולר על הכנסות של 73.4 מיליון דולר, שהיו נמוכות ב-15% מהכנסותיה ברבעון המקביל אשתקד. הנהלת קוגנייט שיפרה מעט את התחזית השנתית שלה, כשהיא צופה הכנסות של כ-303 מיליון דולר והפסד של כ-0.53 דולר למניה בסיכום השנה הנוכחית.