מנכ"ל אינטל פט גלסינגר (צילום: Michael M. Santiago, getty images)
מנכ״ל אינטל פט גלסינגר. "אני לא יכול להגיב יותר בשלב זה" | צילום: Michael M. Santiago, getty images

עסקת אינטל-טאואר עומדת בסימן שאלה, והדדליין להשלמתה מתקרב. בראיון לרשת CNBC היום (שישי) סירב מנכ״ל אינטל פט גלסינגר להשיב אם ענקית השבבים האמריקאית תהיה מוכנה להאריך את ההסכם לרכישת חברת השבבים הישראלית טאואר סמיקונדקטור, שתוקפו צפוי לפוג בתוך פחות משלושה שבועות, ב-15 באוגוסט.

״אני לא יכול להגיב יותר בשלב זה", השיב גלסינגר בראיון. ״ברור שאנחנו עובדים עם הרגולטורים הסינים ומקווים שהם יוכלו להגיע להחלטה בעניין בקרוב". לדבריו, ההמתנה לאישור הרגולטורי בסין היא המכשול העיקרי להשלמת העסקה. "אנו עדיין משתוקקים לראות את אישור העסקה חוצה את קו הסיום", אמר. "ברור שאנו עושים כל מה שאנו יכולים כדי להשלים את העסקה הזאת".

גלסינגר ציין כי עסקי הפאונדרי של אינטל אינם תלויים בהשלמת העסקה עם טאואר, שעל פי ההסכם עמה מפברואר 2022, אמורה להירכש על ידי אינטל תמורת 5.4 מיליארד דולר. בשיחת הוועידה עם אנליסטים שקיימה הנהלת אינטל במשך כשעה בחמישי, לאחר פרסום דוחותיה הכספיים לרבעון השני, עסקת טאואר לא הוזכרה אפילו פעם אחת.

"אני לא יכול להגיב יותר בשלב זה", השיב גלסינגר. "ברור שאנחנו עובדים עם הרגולטורים הסינים ומקווים שהם יוכלו להגיע להחלטה בעניין בקרוב. אנו עדיין משתוקקים לראות את אישור העסקה חוצה את קו הסיום"

לפי הסכם אינטל-טאואר, אם עד ל-15 באוגוסט לא יתקבלו אישורים רגולטוריים להסכם ואם אחד הצדדים להסכם יחליט לסיים אותו, תידרש אינטל לשלם לטאואר 353 מיליון דולר בגין ביטול ההסכם.

עם פתיחת המסחר בוול סטריט בשישי עלתה מניית טאואר בכ-0.6%, ואילו מניית אינטל טיפסה ביותר מ-4%. ביום רביעי זינקה מניית טאואר ב-5.6%, לאחר דיווח כי רשות ההגבלים העסקיים בסין אישרה את רכישתה של חברת השבבים Silicon Motion מהונג קונג על ידי חברת השבבים האמריקאית MaxLinear.

גם לפני כשבועיים נרשמה עלייה במניית טאואר, בעקבות דיווחים על ביקור של גלסינגר בסין, שבמסגרתו עסק, בין השאר, בניסיון לשכנע רגולטורים סינים לאשר את העסקה עם טאואר. היה זה ביקורו השני של גלסינגר בחודשים האחרונים, כאשר הוא עובד כדי לשכנע את סין לאשר את העסקה.

ביום רביעי פרסמה טאואר את דוחותיה לרבעון השני, ובהם היכתה את תחזיות האנליסטים בוול סטריט. החברה סיכמה רבעון עם הכנסות של 357 מיליון דולר, ירידה של 16% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, ועם רווח נקי של 51 מיליון דולר, ירידה של 12% מהתקופה המקבילה. אינטל, המעסיקה הגדולה בהייטק הישראלי, פירסמה את דוחותיה אתמול בלילה, ובהם חזרה לדווח על רווח רבעוני, לאחר שני רבעונים רצופים שאותם סיכמה עם הפסד, ואף הציגה תחזית משופרת לרבעון השלישי.