מניית אנבידיה NVIDIA (צילום: rafapress, shutterstock)
צילום: rafapress, shutterstock

ענקית השבבים האמריקאית Nvidia, המובילה העולמית בשוק המעבדים הגרפיים (GPUs), הצליחה לנפץ הלילה את תחזיות האנליסטים בוול סטריט, כשפרסמה את דוחותיה הרבעוניים לאחר סגירת המסחר בנאסד"ק. נוסף על ביצועיה הכספיים המפתיעים של החברה ברבעון הראשון לשנת הכספים 2024 (שהסתיים ב-30 באפריל), העריכה הנהלת אנבידיה כי החברה תסכם את הרבעון הנוכחי עם הכנסות של כ-11 מיליארד דולר, שיהיו גבוהות ביותר מ-50% מהתחזיות של וול סטריט וישברו את שיא כל הזמנים של החברה.

אנבידיה סיכמה את הרבעון שהסתיים ב-30 באפריל עם הכנסות של 7.19 מיליארד דולר, שהיו נמוכות ב-13% מהכנסותיה ברבעון המקביל אשתקד, אבל מעל לתחזית הקונצנזוס של וול סטריט. בשורה התחתונה, דיווחה החברה על רווח נקי רבעוני של 2.04 מיליארד דולר (בחישוב GAAP), גדול ב-26% מאשר בתקופה המקבילה. בחישוב Non-GAAP, רשמה אנבידיה רווח מתואם של של 1.09 דולר למניה, נמוך ב-20% מאשר ברבעון המקביל, אבל גבוה מתחזית הקונצנזוס.

מניית אנבידיה, שעד אתמול כבר השלימה זינוק של 109% מתחילת 2023, היא המניה בעלת הביצועים החזקים ביותר השנה מכל מניות מדד S&P 500, שבעצמו עלה מתחילת השנה בכ-7%

על רקע הדוחות המפתיעים זינקה מניית אנבידיה במסחר המאוחר בוול סטריט ב-24.6%, כשבמהלכו היא נסחרה במחיר של 395 דולר למניה - מחירה הגבוה אי פעם. לפני פרסום הדוחות, סגרה אתמול המניה את המסחר בירידה של 0.5% למחיר של 305.38, ששיקף לחברה שווי שוק של 755.2 מיליארד דולר. מניית אנבידיה, שעד אתמול כבר השלימה זינוק של 109% מתחילת 2023, היא המניה בעלת הביצועים החזקים ביותר השנה מכל מניות מדד S&P 500, שבעצמו עלה מתחילת השנה בכ-7%.

אנבידיה מתקרבת לשווי שוק של טריליון דולר

בשיא כל הזמנים של אנבידיה, ב-29 בנובמבר 2021, היא הגיעה לשווי שוק של 834.4 מיליארד דולר, לפי נתוני דאו ג׳ונס. הזינוק של כ-25% במניה צפוי להוסיף לשווי השוק הנוכחי של החברה עוד 189 מיליארד דולר ולקרב אותה לשווי של טריליון דולר, שיא כל הזמנים שלה. עד היום, רק שש חברות אמריקאיות הגיעו אי פעם לשווי שוק של טריליון דולר או יותר: אפל ומיקרוסופט, שכל אחת מהן שווה כיום יותר מ-2 טריליון דולר; אלפאבית, החברה האם של גוגל, ואמזון, שכל אחת מהן שווה כיום יותר מטריליון דולר; וכן מטא פלטפורמס, החברה האם של פייסבוק, וטסלה, ששתיהן הצליחו בעבר להגיע לשווי של טריליון דולר.

מנכ"ל אנבידיה ג'נסן הואנג (צילום: Nvidia, יח"צ)
מנכ"ל אנבידיה, ג'נסן הואנג. מגדילים את ההיצע כדי לעמוד בביקוש | צילום: Nvidia, יח"צ

התשואה הפנומנלית של מניית אנבידיה מתבססת בעיקר על האופטימיות הרבה של המשקיעים לגבי עמדתה המובילה של החברה בשוק השבבים המיועדים לתעשיית הבינה המלאכותית (AI). ג'נסן הואנג, מייסד ומנכ״ל אנבידיה, מסר עם פרסם הדוחות: "כל משפחת המוצרים שלנו למרכזי דאטה - H100, Grace CPU, Grace Hopper Superchip, NVLink, Quantum 400 InfiniBand ו-BlueField-3 DPU - נמצאת בתהליך של ייצור. אנו מגדילים באופן משמעותי את ההיצע שלנו כדי לעמוד בביקוש הגואה עבורם".

עד היום, רק שש חברות אמריקאיות הגיעו אי פעם לשווי שוק של טריליון דולר או יותר: אפל ומיקרוסופט, שכל אחת מהן שווה כיום יותר מ-2 טריליון דולר; אלפאבית, החברה האם של גוגל וכן אמזון, מטא וטסלה

חטיבת מרכזי הדאטה של אנבידיה סיכמה את הרבעון עם הכנסות של 4.28 מיליארד דולר, המשקפות צמיחה של 14% מהרבעון המקביל. לדברי החברה, הצמיחה הזאת נובעת מהביקוש של ספקי מחשוב ענן ושל חברות אינטרנט גדולות לשבבי ה-GPU של אנבידיה, שבהם הן משתמשות כדי לאמן ולפרוס יישומי בינה מלאכותית ג׳נרטיבית כמו ChatGPT של OpenAI. הביצועים החזקים של אנבידיה בתחום מרכזי הדאטה מראים כי שבבי AI נעשו חשובים יותר עבור חברות שמפעילות מספר גדול של שרתים.

חטיבת הגיימינג של אנבידיה, שמספקת מעבדים גרפיים למחשבים אישיים, דיווחה על ירידה של 38% בהכנסות הרבעוניות ל-2.24 מיליארד דולר, אם כי גם הכנסות אלה היו גבוהות מהציפיות בוול סטריט. אנבידיה תלתה את ההסבר לירידה במכירות מעבדי הגיימינג בהאטה הכלכלית העולמית וכן , כמו גם בתוספת של ה-GPUs העדכניים של החברה למשחקים. ואילו חטיבת הרכב של אנבידיה, המספקת שבבים ותוכנה לפיתוח מכוניות בנהיגה עצמית (אוטונומיות), דיווחה על צמיחה של 114% בהכנסותיה ברבעון הראשון ל-296 מיליון דולר, כך שהיא נותרה קטנה מאוד בהשוואה לחטיבות האחרות של החברה.