אופציות, מניות, בורסה (צילום: Gsign76, shutterstock)
צילום: Gsign76, shutterstock

סרגון וסיליקום, שתי חברות טכנולוגיה ישראליות שנסחרות בבורסת נאסד"ק בארה"ב, הצליחו להכות את תחזיות האנליסטים בדוחות לרבעון הראשון של 2023 שפרסמו היום - ומניותיהן מטפסות עם פתיחת שבוע המסחר בוול סטריט.

סרגון נטוורקס (Ceragon Networks) שמפתחת ומייצרת מערכות רשת אלחוטיות עבור ספקיות שירותי תקשורת, סיכמה את הרבעון עם רווח נקי של 4 סנט למניה, לעומת קונצנזוס תחזיות שצפה 2 סנט למניה (בחישוב Non-GAAP), ועם הכנסות של 83.4 מיליון דולר, גבוהות ב-19% מאשר ברבעון הראשון של 2022 וב-5 מיליון דולר מקונצנזוס התחזיות. 

נוסף על כך, הנהלת סרגון מאשררת את התחזית שלה להכנסות שנתיות בטווח של 325-345 מיליון דולר. מניית סרגון מזנקת ביותר מ-4% עם פתיחת המסחר בנאסד"ק, לאחר שמתחילת השנה עלתה ב-2% בלבד, כשהיא משקפת לחברה שווי שוק של כ-164 מיליון דולר.

_OBJ

סיליקום (Silicom) שמייצרת ומשווקת מתאמים של שרתי אינטרנט בעיקר עבור יצרניות ציוד מקורי, סיכמה את הרבעון עם רווח נקי של 61 סנט למניה, לעומת תחזית הקונצנזוס לרווח של 1 סנט למניה בלבד (בחישוב Non-GAAP). הכנסותיה של החברה הסתכמו ברבעון ב-37.18 מיליון דולר, מעט מעל לתחזיות.

יחד עם הדוחות הכספיים, הכריזה הנהלת סיליקום על רכישה חוזרת (buyback) של מניות החברה בסכום של עד 15 מיליון דולר. ההנהלה צופה כי החברה תסכם את הרבעון השני עם הכנסות בטווח של 38-39 מיליון דולר. 

יחד עם הדוחות הכספיים, הכריזה הנהלת סיליקום על רכישה חוזרת (buyback) של מניות החברה בסכום של עד 15 מיליון דולר. ההנהלה צופה כי החברה תסכם את הרבעון השני עם הכנסות בטווח של 38-39 מיליון דולר

מניית סיליקום מטפסת בכ-2% עם פתיחת המסחר בנאסד"ק, לאחר שמתחילת השנה ירדה ביותר מ-17%, כשהיא משקפת לחברה שווי שוק של 236 מיליון דולר.

צ'ק פוינט צונחת, אלביט מטפסת

מוקדם יותר היום דיווחה צ'ק פוינט על תוצאותיה לרבעון הראשון, שבהן החמיצה את תחזיות ההכנסות אבל היכתה את תחזיות הרווח. מניית צ׳ק פוינט צונחת ביותר מ-5% בפתיחת המסחר בנאסד״ק, כשהיא משקפת לחברה שווי שוק של כ-15.3 מיליארד דולר. 

גם אלביט מערכות דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לסיכום שנת הכספים 2022. חברת הטכנולוגיה הצבאית הישראלית סיכמה את השנה עם רווח נקי של 6.18 דולרים למניה (לפי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב, GAAP), הנמוך ב-38 סנט למניה מקונצנזוס התחזיות. הכנסות החברה, שהסתכמו ב-5.51 מיליארד דולר, גבוהות ב-4% משהיו בשנת 2021, אבל נמוכות ב-200 מיליון דולר מקונצנזוס התחזיות. מניית אלביט עולה בכמעט 1% בפתיחת המסחר בנאסד״ק, כשהיא משקפת לחברה שווי שוק של 8.1 מיליארד דולר.