אישה שמחה באופן מוגזם משוחחת בטלפון, אילוסטרציה (צילום: סאלי פאראג)
קרן הסורסרית. אני לא מבינה בשמות, אני מבינה רק בשם אחד וזה השם של הברנד שלנו | צילום: סאלי פאראג

יוני? פליז תגיד לי שאתה כאן, יוני.
"מי זה?"

די נו יוני, זו קרן, טאלנט אקוויזישן דיירקטור, חברת KneeJuice.ai, נו, אתה בטח זוכר, דיברנו לפני שבועיים.
"אה, קרן, כן, היי…"

כן מאמי, בטח שמת לב לקידום, אתה יודע, דיירקטור, זו כבר אחריות כבדה. זו אותה מילה כמו במאי. אני במאית של טאלנטים כמוך. חיה בסרט. בטח שמת לב שתדע אני לא מתקשרת ככה לכל אחד. אתה באמת… איך אומרים… היית לי על הכוונת.
"זה לא זמן טוב כל כך קרן"

מסכני, גם אתה בצונאמי המפוטרים? מחפש עבודה? עבודה ממבט ראשון? חצונאמי?
"מה?"

חחח סתם סתם הומור כזה של HR אתה יודע… תראה יוני, לא כל יום מתקשרת אליך דיירקטור בחברה של מעל חצי תריסר אנשים.
"אמממ… אבל לא פוטרתי, אנחנו פשוט בדיוק מרימים את הבילד, יש בדיקות, את יודעת".

חחח מצחיק שאמרת בדיקות יוני כי בדיוק בדקתי את המערכת ואתה לא מאמין - יש לי משרה שהיא בול אבל בול עליך. אנחנו בדיוק פיטרנו שם, אתה יודע, עם הצמצומים
"אז למה…"

תראה יו, הכל עכשיו זה פיטורים וצמצומים, השוק כבר שבועיים במוד של HF - היירינג-פיירינג, אם קראת את העיתונות הכלכלית בת זמננו, ואני מאמינה שקראת, אתה בטוח מכיר
"וזה קשור אליי?"

עזוב יוני מה אני אומרת לך? בטח קראת עלינו בחדשות, שמעת שפיטרנו 99% מהאנשים ותהית למה אני מתקשרת עכשיו. אבל מה אם אני אומר לך שכולם רק שיווק, מכירות, פרונטאנד? תומכי לחימה חחחח מכיר? לא באמת הייטק. לא כמוך - פולסטאק נעלה ונשגב. לך יש ג'וב סקיוריטי של עובדי הסתדרות המורים פינת נציבות שירות המדינה.
"דווקא לא תהיתי, טוב לי פה"

ומה מצחיק יוני? שמחה ששאלת! אם יש שביתה של מורים יש לנו פה ליצן רפואי שמחלטר חצי משרה, תוכל להביא את החמודי שלך הכפרון לעבודה באהבה, אצלנו מאמינים בקטע דתי בווורק לייף באלאנס. תביא אותו עד 10 בבוקר תישאר פה עד 10 בלילה? מה אומר?
"עד עשר בלילה?"

כן בטח אנחנו חברה שהיא משפחה. אתה גם סוגר איתנו בחגים. ראש השנה מתאים לך? אני יכולה גם לשים לך באג קריטי בפסח, אבל אם אתם אצל ההורים של אשתך אז באופן חד פעמי נוותר.
"תראי אני מחפש משהו יותר אמממ…"

אז אתה כן מחפש? ידעתי! תשמע יוני, אני מציעה לך פה תפקיד באמת חלום. אין דברים כאלה בשוק. יש לנו באגים שבאמת אתה מתעלף, יצא לך כבר שיש אקספשן בתוך הקאצ' של האקספשן? אז לנו יש כאלה אקספשן בתוך אקספשן בתוך אקספשן, כמה רמות שאתה רוצה, כמו בבושקה.
"בבושקה?"

נו הבובה הרוסית, כמו בנטפליקס, גם הם בדיוק מפטרים שמעת?
"אני יודע מה זה בבושקה"

אה, אתה רוסי, יוני? פשוט עם שם כזה לא ידעתי, אבל לך תדע היום כל הילדים שמות קאי, תאי, יהלי, אוסקר גלוך, אז אולי יש גם יוני רוסי, חחח מה אני יודעת? אני לא מבינה בשמות, אני מבינה רק בשם אחד וזה השם של הברנד שלנו. זה השם הכי חזק במדינה היום, אמרתי לך שזהר לבקוביץ' צייץ עלינו בת'רד של 41 הודעות.
"אני לא…"

אין לך טוויטר?
"אני מתכוון שאני לא רוסי, לא שיש משהו רע בזה".

אה לא? חבל. היו לי משרות דבאופס באמת פגז, יש לי גם בכיס הקטן שבתוך הכיס כמה פוזיציות מעולות באמבדד C/C++, אבל יוני שלנו רוצה רק פולסטאק ולא מתפשר. תשמע יוני אני איתך, יש לי משרה - זה פולסטאק זה גם פרונטאנד גם בקאנד גם האפי אנד גם תשתית וגם יום בשבוע אתה מנקה את השירותים כי סנדרה אם הבית עסוקה עם ההאפי האוור. אז שנקבע ראיון?
"טוב שמעי בסדר, התשת אותי… תקבעי"

יו אתה אמיתי עכשיו?
"נו כן, בואי נריץ את זה כבר"

תראה יוני, בדקתי שוב מול ה-CTO ותראה, השוק קשה עכשיו, אנחנו לא רוצים אנשים שמקבלים החלטות פזיזות ועוזבים עבודה ברגע שיש להם הצעה טלפונית ממגייסת פרילנסרית נלהבת בזמן שמפטרים את כל השאר, אז תראה, ממש ככה תודה שדיברת איתי אבל אני נאלצת להמשיך עם מתמודדים אחרים. תקבל מייל אוטומטי מהקומיט עוד כמה דקות ואני אמשיך להפציץ אותך ב-SMS, במיילים ובוואטסאפ, שיהיה בהצלחה!