אלוסטרציה מוקדנית (צילום: יח"צ)
צילום: יח"צ

שלום, יוני?
"כן"

אהלן, מדברת קרן, אני טאלנט אקוויזישן מנג'ר, סורסרית בכירה ומרכזת תחום מאגיה שחורה בחברת KneeJuice.ai, שמעת עלינו?
"לא"

זה זמן טוב?
"שאלה די מורכבת, מאיזו בחינה?"

מבחינת לשמוע על משרות חדשות שנפתחו אצלנו, בדיוק פתחנו פה קונטיינר של משרות, עדיין עם הריח של המכס עליהן.
"לא הבנתי, את מגייסת למכס?"

חחח לא, אני מגייסת לחברה שלנו KneeJuice.ai, יושבים במגדלי אלון, קומה 37, אחת הקומות הראשוניות הבודדות בבניין, מכיר פונקציית אוילר? אתה בטח מכיר, לא משנה, תכף פולשים לקומה ה-41, בדיוק סיימנו ראונד T, מעטים מגיעים לראונד הזה, אפשר להגיד שזה האין-ראונד של עולם הערימות-טק. אנחנו מוערכים בתל"ג של מדינה גדולה באירופה, לא רוצה לזרוק שמות, ליכטנשטיין. הפאונדרים שלנו הם יזמים סדרתיים, באתר הכלכלי "טק קראנץ' פיסטוק" הגדירו אותם כמידאסים של הסקיוריטי אנליטיקס בקלאוד - הופכים וולנרביליטיז לזהב, מכיר את העגל מספר שמות? שלהם. דורגנו כחברה מקום 0 לעבוד בה בחבל שרונה הציורי למרגלות עזריאלי, אנחנו מונים כיום 80 איש אבל מתרחבים בכל רגע, מתחילת השיחה כבר חתמו אצלנו עוד 40 איש, עובדים היברידי - חצי אנשים מיישובים בדירוג סוציואקונומי 9, וחצי מ-10, אבל זה באמת גמיש יש אצלנו גם אנשים מברלין במקור, יש לנו סייט בארץ, בניו יורק, על גדות המייטי מיסיסיפי, ועוד סייט חדש בגיאוסיטיז.
"אוקיי, האמת שאני לא כל כך מחפש עכשיו"

בטוח? חבל, השוק רותח, לא רותח כמו התמי ארבע 98 מעלות, שזה לפי התקן האמריקאי בכלל נחשב קפוא, אני מדברת איתך 100 מעלות לפחות, אני מדברת איתך לבה של הר געש של השקעות, עגבנית אופציות בטוסטר, קערה של מרק יפהפה אחרי שני חימומים במיקרו, אין דברים כאלה.
"לא יודע, בדיוק התחלתי פה"

בסדר מה זה התחלתי? לכל סיום יש התחלה חדשה, פורמלית זה אומר לכל התחלה חדשה יש סיום, והנה הסיום של המשרה הנוכחית שלך הגיע עכשיו. תאמין לי, פוליקר היה לוגיקן אדיר, כל השירים שלו מפוצצים פרדיקטים. אז בוא נדבר קצת על המשרות? מה אתה מחפש?
"בגדול אני פולסטאק"

לא מאמינה לך!
"מה?"

איך שאמרת פולסטאק בדיוק העגורן של המשרות הנחית פה קונטיינר דנדש מנמל אשדוד עם משרות פולסטאק, פאק זה חם, איזה קטע מטורף. באיזה סטאק אתה כותב? מרן? מין? מוון? לאמפ? קפמסא?
"על קפמסא לא שמעתי האמת"

קופי-פייסט-מסטאק-אוברפלו, אחד היותר מדוברים היום בשוק. אתה בטוח שאתה פולסטאק? אולי אתה 80-20? 70-30? 50-60?
"זה יוצא יותר מ-100"

נכון, בחנתי אותך. אתה חד. מחפשת אנשים חדים, חריפים, שיפקות עם רגליים, מבחינתי עברת את מבחן הבית. אתה מכיר צנזור-פלו?
"טנזור כאלו?"

כן, צנזור-פלו, אוקיי אז אתה דאטה סיינטיסט, רושמת… כמה שנות ניסיון יש לך בתחום?
"אין לי"

אבל אמרת שאתה דאטה סיינטיסט.
"לא אמרתי, פשוט מכיר את הספרייה הזאת, למדתי קצת פייתון בבית"

לא אני פיפי, בדיוק נפתחה לי משרה של מפתח פייתון טקליד 12 שנות ניסיון עם 15 שנות ניסיון בריאקט נייטיב, נראה לי מתאים לך כמו קפקא ליד
"גברת אני לא באמת יודע פייתון"

סליחה סליחה אתה שמעת? אל תגיד לי יודע-שמה-יודע, עוד מילה אחת אני לוקחת לך את כל המסכים ומביאה לך ספר אמיתי עם דפים, הבנת? חצוף. וואלה יופי, שעה אני מכינה לו משרה, מסתכל עליה שנייה וזורק על הרצפה, ועוד אומר לי מה יודע, מה לא יודע, איף, בא לשגע את רבי, אני נראה לך עשו אותי באקמה?
"דווקא אקמה אני יודע די טוב, ES6 וכאלה"

אוקיי זהו אני שולחת לך חוזה, וואו זה מרגש, ידעתי שיהיה מאץ' מהרגע שחייגתי את המספר, 054, זה משמיים אני אומרת לך, מה הציפיות שכר?
"45"

גמיש?
"יכול לגעת בברך עם המרפק"

מעולה, אני רושמת 47.
"סגור"