ילדים עושים צרות באוגוסט. אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
חופש גדול ועבודה. השבועיים האחרונים של החופש הגדול הם המקצה האחרון לקראת הרגיעה | צילום: Shutterstock

קיץ, מסיבות בריכה, קטנטנים, איומי שביתה, אביזרים מפיגי מבוכה, פריימריז, קייטנה במשרד, "אחרי זה עוד יש חגים", ליצן, קרקס, הפעלות לילדים, תמונה של הילד על המחשב בלינקדין, "מי זה העובד החדש שלנו?", וטף.

אלו רק חלק משלל הפעילויות המלוות את סופו של חודש אוגוסט במשרד. אז לפני שאתה מספר בדיחה גסה בטעות ליד הילדה של המנכ"ל, ולפני שאת מקבלת ילד רץ ב-400 קמ"ש ישר לירך, הנה כמה כללי עשו ואל תעשו לשבועיים האחרונים של החודש הכיפי ביותר בשנה.

החוק הראשון של פייט קלאב - אנחנו עובדים מהבית באוגוסט, החוק השני של פייט קלאב - אנחנו עובדים מהבית באוגוסט. מכיוון שחלקכם עדיין פה, זה אומר ששברתם את הכלל הראשון והשני. אז הנה עוד כמה:

אסף, אתה גם אבא שלהם

עשה - להביא את הילדים לפעילויות מהעבודה. יש ליצן, יש הקרנה של אנקנטו, יש פינת יצירה, בדיוק כמו בגן חוץ מהקטע שבסוף אתה צריך לאסוף את הזבל כי לא נעים מסנדרה אם הבית.

אל תעשה - אסף אתה לא הגיבור בסרט הזה. הבאת את הילד לראות אנקנטו וקיבלת 90 דקות להתעפץ על פוף במקום לעבוד. אתה לא צריך להסתובב במשרד בנונשלנטיות ולספר לנו בנונשלנטיות איך אתה "ככה עוזר לאישה אתה יודע…גם היא צריכה לעבוד לא ככה?" ואז להתקשר אליה ב-15:00 על הדקה: "זהו נגמר פה היום את יכולה לבוא לאסוף אותה מאמי? פשוט הם יושבים עליי חזק יש לי פגישות מול יפן עד 21:00, אצלם זה בכלל 03:00."

לא להתקרב לרונן הדבאופס

עשה - הבת של רונן הדבאופס חמודה מאוד ובדיוק בגיל של הילדה שלך. הן אפילו באו לבושות דומה, אנה ואלזה, איך לא. אפשר להושיב אותן אחת ליד השניה לצייר קווים אדומים על נייר מדו"חות 2020 ששלפנו מהפח.

אל תעשה - ילדה מופלאה, שתי טיפות מים אמא שלה. לאבא היא פחות דומה. אל תתן להתקרב לאבא. כי רונן - די. אתה גם יכול לחסוך מהם את הלהיטים שלך מהקיץ הקודם - "אין דבר כזה סנטה קלאוס, זו המצאה קפיטליסטית" ו-"אליהו הנביא זה קונספט נוצרי בכלל", ועוד יותר חמור, די לתפוס לנו את מכונת הקרח כל בוקר ממלא את הקנקן 4 ליטר שלך עם קרח עד הסוף ואז גם תופס את התמי 4, די רונן, די.

זה לא בובה זה אקשן פיגר

עשי - תני לילד שלך פופ מהשולחן. זה יחבר בינכם כי יש לכם עכשיו תחום עניין משותף, וזה גם יקנה לך שקט ל-8 דקות. ב-8 דקות אפשר להספיק דיילי, מי שבאמת רוצה.

אל תעשי - אל תכירי לילד את ליאור מהביג דאטה. ליאור בן 25, רווק, ילדים רחוקים ממנו כמו שאת רחוקה מאלפא קנטאורי. יצא מהצבא מרוויח מיליונים, ושם את הכסף על בובות פופ. זה תחביב. הוא אוהב אותן על השולחן ויש לו 60. כן, גם הצ'ייס של וולברין שהילד מת לראות. לליאור פשוט אין זמן שהקטנטן יתיישב עליו שעתיים ויסביר לו על כל בובה, הוא כבר יודע. בסוף היום, כשתפתחי את התיק בבית, תגלי ששני פופים של ליאור שוכבים אצלך בתיק, ועכשיו איך נמנעים מהפדיחה?

PB & J:

עשי - לא חברת הייעוץ, אלא הכריך המפורסם. תני לילד ריבה, חמאת בוטנים, עוגיות 37, חטיפי אנרגיה, מה שיש במטבחון. שיאכל, יאכל כמה שבא לו. הוא עם אמא בעבודה וזה לא הזמן לעסוק בחינוך, זה הזמן לייצר שקט תעשייתי כדי לסגור עוד טיקט בג'ירה. כן חמוד, קח גם מאה עוגיות.

אל תעשי - בשום פנים ואופן לא להיכנס לחדר פלייסטיישן. גם ככה יהיה שם תפוס על ידי יעל מהבקאנד ורומן מעצב המשחקים ברוהלה עד שייצא עשן לבן. הילד סתם ישתעמם, ואחר כך כשימצאו את כל החדר הריבה עוד יאשימו את הילד שלך אפילו שכל תינוק יודע שרומן המעצב הוא תינוק מגודל.

אמרתי בעיתון. אז אמרתי

עשה - תבטיח בעיתון שלא מפטרים אף אחד. תפרסם על זה תמונה ספונטנית שבמקרה כל העובדים של החברה שלך מוצאים משעשעת במיוחד, שצוחקת על זה שהאנשים הרעים מהמציאות אומרים שאתם תפטרו כי הדו"חות לא משהו, והבטחת לעובדים שלא יהיו פיטורים, אין וויסקי, יש טקילה. חכה חודש. תפטר 100 איש. תקצץ ב-150 מיליון דולר. אתה עושה את זה בשבילם, עכשיו קיץ, אין סידור לילדים, חבל על כל ההתעסקות, מנוחה בבית תתאים עכשיו, רק עד שימצאו עבודה חדשה, ככה סוף אוגוסט, אולי כבר נחכה לאחרי החגים בכל מקרה עד 2027 השוק יחזור להיות רותח.

אל תעשה - אל תהיה איכר פשוט. הדרך היחידה בימינו לשרוד זה להיות CFO. להיות המפקד של הקיצוצים, לוודא שאתה בצד הנכון של החגורה המתהדקת. ואם כבר פיטרת, אז אולי לא באמצע אוגוסט, כשהוא נכנס לשיחת שימוע עם הילדה? פטר לפני החגים, זה מצטלם יפה יותר, מרגש יותר, עממי יותר, כמו מפעל תירס מעיירה בצפון, הלב יוצא אליהם. ותמיד תזכור - אין דבר כזה פרסום שלילי.