Shut Up and Take My Money

האפליקציות המובילות צוללות בבורסה ולא מצליחות לשחזר את הרווחים מ-2021, ומודל הפרימיום הפך לגלגל ההצלה הטרנדי - אנחנו נשלם לאפליקציה, והיא תתן לנו שפע פיצ'רים מרתקים שלעולם לא נשתמש בהם. במקום זאת, החלטנו לכתוב על הפיצ'רים שלגמרי היינו שמחים לשלם עליהם.


גוגל כרום: כפתור "את לא באמת תקראי את זה" לטאבים שאפתניים

מן הידוע הוא שבכל רגע נתון לכל אדם ישנם עשרות טאבים פתוחים בכרום. עוד ידוע כי את רובם אותו אדם לא יקרא בחיים. הפיצ'ר החדש מציע למשתמשת הגדרת טווח שעות-ימים עד לסגירת הטאבים, כי בואי, את עובדת רק על עצמך ומי שיסבול מזה זה רק הזיכרון RAM של המחשב שלך.בחלוף הזמן המוגדר, הטאבים האלו יסגרו את עצמם ותישלח למשתמשת הודעת נזיפה.

ג'ימייל: התראת "כיתבת בטעות את נעמה"

לכלוכים על קולגות הם הנאה צרופה, בעיקר כשהם נעשים במייל הארגוני. אך לעתים, האצבעות עלולות לבגוד בנו ולכתב את מושא הלכלוך עצמו, מה שיכול להוביל לאי נעימות ומבוכה רבה.התראת "כיתבת בטעות" פותרת את העניין הזה ואף מונעת מהמשתמש מלשלוח את הלכלוך.

ספוטיפיי: שאפל חוצה עדות

עוד שיר של האמן המכונה הסופ"ש, ועוד שיר של להקת האינדי מנבראסקה שמנגנת אמריקנה עם חמת חלילים, גיטרה 90 מיתרים ולופר, שאתה בטוח שרק אתה ואמא שלהם מכירים, ושוב "היכנס איש חול" של חבורת הזמר "מטאליקה", הגיע הזמן לצאת מהקופסה שאליה נכנסת ב-1998 ולשמוע דברים חדשים באמת. הכירו את True Shuffle, הפיצ'ר שיוציא את האוזניים שלכם מאיזור הנוחות.

הפיצ'ר ממקם אתכם במד תקיעות שבין 0 ל-1 ומכניס לפלייליסט שלכם שירים שעל גופתכם הייתם שומעים. בין ג'ק ווייט לעוזי נבון - קצת איציק קלה ולידור יוספי, ובין רגב הוד לאיתי לוי - קצת ליזו וארקייד פייר לנשמה. כך תוכלו גם להכיר מוזיקה חדשה וגם להיות פחות גזענים כלפי הזולת.

בגרסת הפרימיום תוכלו לקבל לפלייליסט הרנדומלי מוזיקה שמגיעה מיבשת אפריקה

BOSE: אוזניות מסננות רעשים, אבל מסנן רק את רונן הדבאופס

אם ל-BME יש פיצ'ר פרימיום, אז גם חברות אוזניות יכולות. כשאתה במטבחון ורוצה דווקא לשמוע את החברים למשרד, פשוט לא את רונן הדבאופס. די רונן, לאף אחד לא אכפת שאתה לא שוביניסט אבל יש לך חבר שהפסיד משרה בגוגל למישהי בגלל תרבות ה-PC. החבר שלך פשוט לא כזה טוב.

מייל: הודעת OOO לחברים מהעבודה

נסעתם לחו"ל לבד או שהחלטתם לסבול קצת יותר עם הילדים באותו החדר לכמה ימים. הכל טוב. אבל העבודה לא נעלמת לשום מקום וכדאי להודיע על כך למנהלים שלכם ולהוציא מעט קנאה מהחברים שלכם לעבודה. כאן נכנס פיצ'ר ההודעה המותאמת: למנהלים - "אני נמצאת כעת בחופשה, אשיב בהקדם כשאחזור", וליוני ואלכסיי - "שחרר אותי נשמה אני שותה טקילה מבטן של מלצר בקוסטה ריקה דבר איתי עוד שבועיים אם אני אזכור איך קוראים לי".

לינקדאין: LinkedIn: Naive Mode

הרשת החברתית-מקצועית לינקדאין היא מכרה זהב עבור סניפטים מרתקים של ג'אווה סקריפט, כיף משרדי, שיח לוחמים שהפכו פולסטאק, ומשרות. מלא מלא משרות. בניגוד לפייסבוק, הגלילה בלינקדאין איננה תמימה, וכל פתיחה של האתר באופן ספייס מעלה חשד לעזיבה קרובה. אבל מה אם את באמת מתעניינת בנעשה בצוות האנדרואיד של גלית מחברת הפרויקטים שברשימת הקונקשנים שלך? ואולי אתה בדיוק מנסה את הסינטקס החדש של ECMAScript2026 שממיין מערך לפי חגי ישראל? בשביל המצבים האלה - LinkedIn: Naive Mode, כי אתה באמת פה בשביל המאמרים.

פיתוח: טסטים שכותבים את עצמם

כתיבת טסטים היא חלק בלתי נפרד מתהליך פיתוח תוכנה בריא, חלק אינטגרלי בתהליך CI/CD וזה גם מרזה. כך קראת במדיום ובפוסטים של אנשים שקראו את Clean Code, אבל למי יש כוח. ההורים מציקים כבר שנים, מתי תביאי לי קצת TDD מתי? אבל את מפתחת עייפה ומותשת.הקוד כבר כתוב - בין אם זה קומפוננטה, סרביס, קונטרולר, רידוסר או כל דבר אחר, ודאל-אי-2 מצייר יצירות מופת בעצמו, אז למה שהעסק הזה לא יכתוב את עצמו?כאן נכנסת לתמונה הספרייה הגאונית SWT - Self Written Tests. 

הספרייה סורקת את הקוד שלכם ומייצרת טסטים להכל. אם הבילד שלכם נכשל אחרי זה, המצב באמת קשה.

גיט: גיט שימוע שם_פאשלה מפוטר_id –חפש-משרה

מערכת ניהול הגרסאות המהוללת, גיט, היא דבר די פשוט. עד שאת עושה טעות בזמן הכי גרוע שיש. נכון, ברוב המקרים יש אפשרות לחזור אחורה, אבל עבור אלו שאין - פקודת גיט שימוע יכולה להיות מועילה ביותר. הפקודה מקבלת את הארגומנטים שם_פאשלה ומפוטר_id, ואפשרות לשלוח לכוכב או לכוכב המפשלים קישור מותאם לתוצאות חיפוש משרות מתאימות בלינקדאין.

מדיום: העתק הדבק אבל שנה קצת את הנוסח

אתם מחזיקים בלוג במדיום רק כדי שיחשבו שיש לכם בלוג במדיום. זה לא שבוער בכם ללמד "20 טריקים בפייתון שלא הכרתם עד שקראתם אותם בעשרה בלוגים אחרים במדיום", אתם פשוט רוצים שהמעסיק העתידי יידע שיש לכם בלוג. יאללה שכפל, אבל תשנה קצת את בנוסח, שלא ישימו לב שהעתקתי, משל היינו בבגרות בלשון בכיתה י', עכשיו גם לך יש בלוג פוסט.

וואטסאפ: חבילת שירותים לקבוצות של הגן:

מודל תשלום SaaS לפי כמות הפיצ'רים

מודל בסיס: מסנן רק את התמונות של הילד שלי. ריקי, די לשלוח לי תמונות של הבן של אסנת אוכל פירה, הוא מכוער כמו אבא שלו והפירה נראה דוחה.

מודל פרו: מזהה לינק לגוגל שיטס, מיד נכנס ורושם אותי להביא את החד פעמי

מודל אנטרפרייז: אחת לשבוע שולח לגננת "תודה רבה לגננת המקסימה על כל הדאגה והעזרה" בקבוצה הפומבית, רק שכל השאר לא רואים את ההודעה, אבל הגננת חושבת שכולם רואים את ההודעה.

בוט שקרים: הבוט שולח הודעות אוטומטיות מבוססות AI ונתוני קופת החולים לצוות הגן. מלהיטי הבוט: "היא לא שלשלה כבר כמה ימים", "בבית הוא לא עושה את זה", "הבן שלי לא נושך", "אנחנו עובדים איתו על זה הרבה בבית", והשלאגר הענק "הוא היה ממש בסדר בבוקר".

 
טוויטר: אבל בלי בדיחות אבא

וואי כמה חופרים בפידטק באתי לקרוא דיונים על תרבות הטק לא לראות בפעם המאה את משחק המילים "סגר פסח" די אנחנו לא בפסח והקורונה נגמרה.

טוויטר: אבל רק בדיחות אבא

כי די עם השקר הזה. לא באתם לקרוא ציוצים ב71 חלקים של ג'יוניורים עם שנה בתעשיה מסבירים למנכ"לים איך לבנות את המוצר שלהם לפי עקרונות שהם קראו מהספר בדולינה ואיך זה לימד אותם על החיים. אתם באים בשביל בדיחות האבא של רן בר-זיק וחבורתו.

טק 12: בלי כתבות של אמיתי זיו

הבנו, אתם יוצאים מהגראז', ואתם הולכים לשנות את העולם, ובדיוק גייסתם מה שמאפשר לכם לצמוח ולהתרחב ולהציל את העולם ואז לגייס עוד. לפני שאתם יוניקורן לאף אחד לא אכפת. סתם. אמיתי, אנחנו אוהבים אותך.