נוכל ה-Power Point (צילום: צוות לו-טק)
צילום: צוות לו-טק

אני מאוד אוהבת פאוורפוינט. כבר שנים שאני משתמשת באפליקציה. יש בה הרבה דברים טובים, אבל גם דברים לא כל כך טובים - כל מיני הנפשות מיושנות: טיסה מימין לשמאל, גדל ומסתובב, תריסים… באמת כל אחד יכול למצוא בה את מה שהוא מחפש, אבל צריך לחפש טוב. אני אפילו מכירה יוניקורן שיצא משם, ההנפקה הייתה מהממת, עם WordArt, הצללה ותלת ממד, והדמות השחורה עם הבקבוק שמפניה. בטוב טעם.

ערב אחד, באופן די חריג, לא יצאתי עם החברות להכיר עשירים, וסתם דפדפתי בפאוורפוינט. בדרך כלל כאן בנורווגיה אנחנו יוצאים די הרבה, מחשיך באזור השעה 14:00 וב-19:00 המסיבות כבר בעיצומן. הפעם לא היה לי כוח.

באותו ערב בין השקפים, פתאום הגיעה התראה מהאימייל - דק חדש. 6 שקפים. הבחור מהמצגת הסביר שהוא עלה על רעיון שהוא אוקיינוס כחול לגמרי, מה זה כחול, כחול רויאל. רעיון חדשני בתחום ה-NFT, החוזים החכמים והאית'ריום. הוא גילה שיש שם משהו שבור והוא יודע איך לתקן אותו.

בשקף הרביעי הוא כבר הציג שווי שוק של 20 מיליארד דולר לפי הערכת שווי שוק של קריפטו אסייאתי לפי שווי של חוות כריית ביטקוין באינדונזיה לפי שווי שצייצן מוכר נתן לפרוף אוף סטייק.

מאוד התרשמתי.

בשקף אחר כך הוא הציג את הצוות שלו, ואת הגיוסים שכבר עשו. דיבר על פריסיד גדול עם אופציה לסיבוב המשך 5 מיליון לפני הכסף, ושותף אסטרטגי מתחום האיקומרס.

אז שלחתי לו מייל, אמרתי לו שאני מעוניינת להשקיע. מפה לשם הוא שלח לי הסכם SAFE בוואטסאפ ותמונות שלו במגדלי אלון עם אזניית בלוטות' ומקבוק אייר. האמת, ממש התרגשתי. שלחתי לכל החברות שלי והן שמחו מאוד בשבילי.

הוא פתח לנו סלאק ואני הייתי בעננים. התכתבנו ימים שלמים, הוא שלח לי תחזיות, גרפים, האקסל של אדן שוחט, תמונות של מלאכים, סרטונים שלו בודק משרדים להשכרה בב.ס.ר 2, באמת השקיע.

אחרי שבועיים, יום שישי אחד, הוא שלח לי הודעה  - "PETER HURT. BLOOD", הייתי בשוק. רעדתי כולי. איזה פחד. שלחתי לו "אומייגאד אר יו אוקיי????" הוא הסביר שהוא רואה את ספיידרמן הראשון, אז נרגעתי.


אחרי חודש הוא שלח לי הזמנה ל-POC, שאלתי אותו מה זה, כי אני לא מהתחום. הוא אמר שזו ההוכחה של הרעיון, כמו דמו אבל בראשי תיבות. נכנסתי ללינק, והוא היה שבור. הוא אמר שמשהו נדפק בענן ושהוא עכשיו מפטר את האיש דבאופס שלו. הצטערתי בשבילו. הוא אמר שתוך כמה שעות הוא שולח לי לינק מתוקן. אמרתי לו שאני מחכה ושאני מאמינה בו וברעיון שלו.

עבר שבוע, ורציתי להביא אותו לשותפים בקרן, לחברות, לכתוב פוסט בלינקדין שהוא יצא מסטלת' ושהוא מגייס, ולהעלות תמונה מהמשרדים עם הנוף של המקרר מגנומים מול הים.אבל כל זה לא קרה.

במקום זה, הוא כל הזמן התחמק ואמר שהוא עבד עם מפתחים לא מנוסים, ואיש פרודקט שלא מבין מהחיים שלו, ושמפעל החיים שלו הלך.

לילה אחד הוא שלח לי הודעה עם תמונה שלו בסניף 804 של בנק מזרחי-פחות:

"סנד מי 500,000 נאו, איטס ארג'נט, איי ניד איט טודיי! דארלינג איי לאב יו אנד איי קר אבאוט יו ווי וויל האב אה לוט אוף בייביז אנד פעוטותס, פליז סנד מי דה מאני נאו!"

לא ידעתי מה אני עושה, אבל ידעתי דבר אחד - הרעיון הגאוני שלו לא יירד לטימיון בגלל משהו מטופש כמו כסף, ואני בטוחה שכשהוא יצליח והוא יקנה את גוגל, הכסף הזה יחזור אליי כפול מיליון.

אז מכרתי את האחזקות הפרטיות שלי בחברות פורטפוליו של הקרן. גם ככה השוק נופל. אני לא מאמינה בכסף פיאט.הוא אמר לי שהצלתי לו את החיים ושלח לי פרחים עם ברכה ושם של VC אחר.

אחרי יומיים קיבלתי ממנו עוד הודעה - "דה טרדישנל פיאט אינווסטורס אר צ'יינסינג מי, איי האב אנמיז אין קראנצ'בייס אנד אין אול דה פיימוס וי-סיז. פליז טראנספר מור מאני האני אייב לוב יו ורי מאץ'".

כאן כבר התחלתי ממש לחשוד, אבל ידעתי שאני חייבת לעשות הכל בשבילו, ושאם הוא יפספס את המומנטום בשוק האית'ריום של היום, זה יהיה על המצפון שלי. חברה טובה אמרה לי - "השוק הזה רווי והרעיון שלו מטומטם, תעזבי אותו", אבל לא הקשבתי לה. פשוט לקחתי לה את האשראי ונתתי לו את המספר ואת השלוש ספרות של המאחורה.

אלו היו החודשים הקשים בחיי. בסוף הבנתי שהוא רימה אותי וגרם לי לעשות דברים נוראיים בשם הרעיון הגאוני שלו כביכול. הבנתי שהיום הוא חי בישראל ואחרי שריצה חצי שנה של עבודות שירות בתור מנטור באינסטגרם, הוא שוב חזר ליזמות והפעם יש לו רעיון לרשת חברתית מבוססת בלוקצ'יין.

כך עקץ אותי נוכל הפאוורפוינט.