מנכ"ל Claroty יניב ורדי (צילום: דוקוארט)
יניב ורדי. "שיתוף הפעולה הוא חלק מה-100 מיליון הבאים" | צילום: דוקוארט

ענקית הסייבר העולמית קראודסטרייק (CrowdStrike) משתמשת בטכנולוגיה של קלארוטי (Claroty) הישראלית כחלק מהאסטרטגיה שלה לחדירה לעולמות הגנת הסייבר על בתי חולים ומפעלי תעשייה. שתי החברות מודיעות היום על שיתוף הפעולה, שכבר מותקן אצל 10 לקוחות בעולם. החברות משתפות את מערכי המכירות שלהן בחדירה לשוק, ומתחלקות בהכנסות.

בתוך כך קלארוטי מדווחת כי חצתה את קו 100 מיליון דולר מכירות ב-2022 והפכה באופן רשמי לקנטאור. בשיחה עם מנכ"ל החברה יניב ורדי הוא אומר ל-tech12: "מספר התקפות הסייבר עולה כל הזמן, יש התקפות על מפעלים, על בתי חולים, והם מחפשים יותר הגנות. אנחנו הגדלנו את המכירות בצורה משמעותית, הפייפליין שלנו צמח בצורה משמעותית ואנחנו ממשיכים לגייס עובדים".

אחרי 100 מיליון דולר הכנסות, שיתוף הפעולה עם קראודסטרייק יביא את ה-100 מיליון הבאים?
"זה חלק מה-100 מיליון הבאים, בוודאי".

קלארוטי מפתחת טכנולוגיות הגנת סייבר למפעלי תעשייה ולבתי חולים, שבשונה מארגונים אחרים מפעילים הרבה מכשירים מקושרים בטכנולוגיות IoT. תוקפי הסייבר מנסים לפרוץ למכשירים כמו קווי ייצור, רובוטים, סורקי MRI ו-CT, והטכנולוגיה של קלארוטי מגינה על הבקרים – רכיבים אלקטרוניים שמפעילים אותם. שילוב הטכונולוגיה של קלארוטי מאפשר לקראודסטרייק נראות על ידי גילוי כל הנכסים המחוברים בסביבות תעשייתיות וארגוניות. לאחר מכן, ניתן לפרוס את המערכות שחושפות את הסיכונים וחולשות האבטחה של המערכות, למפות את התקשורת בין מכשיר למכשיר ולפשט את הפריסה של בקרות אבטחת רשת.

"קראודסטרייק היא מובילה עולמית בעולם ה-IT ובהגנה על נקודות קצה ואנחנו מגינים על הרשתות", אומר ורדי. "החיבור בינינו מאפשר להם להיכנס לעולם התעשייה והרפואה. אנחנו מזהים את נקודות הקצה ומאפשרים את האינטגרציה הראשונה. המוצר שמוכרז היום מזהה את כל המכשירים המחוברים לרשת, ונותן להם יכולת הגנה על מפעלים, בתי חולים, מערכות ייצור".

יניב ורדי, Claroty: "אנחנו נגיע בסוף גם ל-IPO אבל אנחנו לא ממהרים לשם. במצב השווקים עכשיו זה בטח לא הזמן הנכון להסתכל על זה. אנחנו רוצים לצמוח כחברה ולתת מענה לשוק, להיות מובילי שוק"

הכרזת בעבר שאתם בונים מפלצת, מה השלב הבא בדרך?
"אנחנו נגיע בסוף גם ל-IPO אבל אנחנו לא ממהרים לשם. במצב השווקים עכשיו זה בטח לא הזמן הנכון להסתכל על זה. אנחנו רוצים לצמוח כחברה ולתת מענה לשוק, להיות מובילי שוק. מתישהו יגיע ה-IPO, אבל בטח לא עכשיו כשהשווקים שליליים".

אחד המשקיעים המרכזיים שלכם היא קרן סופטבנק, שסבלה מזעזועים השנה. זה משנה את העניין שלה בכם?
"להיפך. עכשיו הם מאוד מרוכזים בחברות מצליחות, כדי להמשיך ולתמוך בהן. אמנם יש להם הרבה בעיות כאלה ואחרות אבל החברות שמצליחות להם - לא רק שהם מרוכזים בהן וממשיכים לתמוך בהן, הם מאוד מפוקסים עכשיו. זה מה ששונה מהמצב פעם, כשהם היו בתחומים רבים".

אמול קולקרני, מנהל מוצר ראשי והנדסה בקראודסטרייק, אומר: "השגת נראות לתוך סביבות תעשייתיות היא הצעד הראשון הברור, אך לדעת מה לעשות עם המידע הזה הוא אתגר לא פחות גדול עבור צוותי האבטחה שמופקדים על ההגנה עליהם. האינטגרציה מאפשרת לצוותי מערכות המידע והאבטחה לקבל תובנות מעשיות עם הנתונים הנכונים ומגשרת על הפער בין סביבות הטכנולוגיה התפעולית ומערכות המידע".

חברת קלארוטי הוקמה בשנת 2015 על ידי Team8, ועד כה הושקעו בה כ-635 מיליון דולרים. החברה מדווחת שיש לה מאות לקוחות ארגוניים באלפי אתרים ברחבי העולם. מטה החברה נמצא בניו יורק, עם משרדים בישראל, אירופה, אסיה-פסיפיק ואמריקה הלטינית.