צוות קרן ההון סיכון Grove Ventures (צילום: יורם רשף, יח"צ)
צוות Grove Ventures. בעשירייה השלישית | צילום: יורם רשף, יח"צ

קרן ההון סיכון Khosla Ventures נמצאת בראש דירוג חדש של קרנות הון סיכון גלובליות שנערך זו הפעם השנייה על ידי Founder’s Choice. הדירוג הוא יוזמה חדשה לדירוג קרנות הון סיכון לא לפי רווחים, אלא לפי העדפה של היזמים והיזמיות עצמם.

למעלה מאלף יזמים התבקשו להשוות בין קרנות איתן עבדו בעבר ולציין את מי העדיפו, ורק קרנות שעברו למעלה מ-100 השוואות נכנסו לדירוג. עורכי הסקר מציינים גם כי אימתו את זהות המדרגים ואת הקרנות שהשקיעו בהן עבור כל מי שהשתתף.

התוצאה היא דירוג של יותר מ-200 קרנות שמובילה אותו כאמור Khosla Ventures, קרן ארלי סטייג' שהשקיעה בין השאר בחברת DoorDash ובסטרייפ. במקום השני Union Square Ventures שבין חברות הפורטפוליו שלה טוויטר ו-Etsy. במקום השלישי Two Sigma Ventures שקצת פחות מוכרת בישראל, ברביעי אנדריסן הורביץ הוותיקה ובחמישי קרן הסיד First Round Capital.

הנציגות הישראלית היחידה ברשימה היא של קרן גרוב (Grove Ventures) שהקימו ב-2017 דב מורן ולוטן לבקוביץ׳. הקרן נמצאת במקום ה-26. אליהם הצטרפו בהמשך השותפים הכלליים ליאור הנדלסמן, ממייסדי חברת הקליימט-טק הישראלית סולאראדג׳, ורננה אשכנזי, ששימשה קודם לכן כמנהלת ההשקעות בקרן. הקרן מנהלת למעלה מחצי מיליארד דולר והשקיעה בעשרות חברות על פני שלוש קרנות וביניהן Rapid ,Wiliot ,ActiveFence Nucleai ,env0 Luminescent ,Navina ,Ramon, Space.

את הרשימה המלאה ניתן לראות כאן והיא כוללת, לצד דירוג הקרן, גם את את מספר ההשוואות שזכתה להן והסבר על שיטת הדירוג.