גילי רענן (צילום: יוסי זלינגר)
גילי רענן: "עשינו גם לא מעט השקעות על בסיס צוותים בלבד עם מחשבה מאוד אמורפית" | צילום: יוסי זלינגר

אחד ממשקיעות הסייבר הפוריות בישראל, קרן סייברסטארטס (Cyberstarts) של גילי רענן וליאור סיימון, מגייסת קרן שלישית של 60 מיליון דולר - כך נודע ל-tech12. 

הקרן הראשונה שגייסה סייברסטארטס ב-2018 עמדה על 54 מיליון דולר והקרן השנייה שנסגרה ב-2020 עמדה על 100 מיליון דולר. מוקדם יותר השנה גייסה סייברסטארטס קרן הזדמנות (opportunity fund) בגובה 200 מיליון דולר. כתוצאה כך, סייברסטארטס מחזיקה בשתי סוגי קרנות תחת אותה קורת גג, אחת עבור השקעות סיד בלבד ואחת עבור השקעות המשך בחברות שצומחות מהר.

עוד נודע ל-tech12 כי רענן הודיע למשקיעים שקרן שתיים לא מתכוונת "לקרוא" לכל הכסף שהתחייבו להשקיע בה אלא רק ל-60% ממנו - מה שהופך אותה מעשית מקרן של 100 מיליון דולר לקרן של 60 מיליון דולר. 

המדיניות של רענן היא להשקיע בצוותי סייבר על בסיס אתגר אמיתי שמציבים תאגידים, בהתאם לשינויים התמידיים בזירת האיומים. הקרן מגובה גם בידי יותר מ-40 בכירי סייבר ואינה גובה דמי ניהול.

 גילי רענן , מייסד משותף בקרן סייברסטארטס: "הרעיון חשוב אבל הוא משני מבחינתנו. הוא ישתנה עוד הרבה פעמים מהסיפור הראשוני שאותו היזם מספר לנו ואפילו לעצמו - אבל היזמים פחות ישתנו לאורך הדרך"

בראיון עבר עם tech12 הסביר רענן: "הרעיון חשוב אבל הוא משני מבחינתנו. הוא ישתנה עוד הרבה פעמים מהסיפור הראשוני שאותו היזם מספר לנו ואפילו לעצמו - אבל היזמים פחות ישתנו לאורך הדרך. עשינו גם לא מעט השקעות על בסיס צוותים בלבד עם מחשבה מאוד אמורפית ולפעמים ללא רעיון בכלל, אבל ידענו שזה אנשים שאנחנו רוצים לעבוד איתם ושיחד נמצא את הדרך".

בראיון שהעניק רענן לאחרונה לאתר ה-Information חשף רענן  פירוט די חריג על הצלחת חברות הפורטפוליו של הקרן. כך, בחברת Wiz, האחזקה המפורסמת ביותר של רענן, הושקעו עד היום 621 מיליון דולר והיא מוערכת לפי סייברסטארטרס ב-6 מיליארד דולר. באיילנד הושקעו 211 מיליוון דולר והיא שווה 1.3 מיליארד דולר וכן הלאה. בסך הכל פורטו השוויים של 11 חברות פורטפוליו.

בחברת Wiz, נמצאת האחזקה המפורסמת ביותר של רענן, שם הושקע עד היום כ-621 מיליון דולר והיא מוערכת ב-6 מיליארד דולר. באיילנד הושקעו 211 מיליוון דולר והיא שווה 1.3 מיליארד דולר

עם השלמת הגיוס הנוכחי הודיעה הקרן על צירופו של דאג מריט לסייברסטארטס. מריט שימש עד לאחרונה כנשיא ומנכ"ל ספלאנק (Nasdaq:SPLK), ומילא תפקידים בכירים בחברות גדולות ובהן סיסקו, סאפ ופיפלסופט. מריט ישמש כיו"ר Sunpeak – תוכנית חדשה לחדירה לשוק (Go To Market), שנועדה לעזור לחברות הפורטפוליו הבוגרות של הקרן להצמיח את עסקיהן ואת ההכנסות שלהן.