יוני לייטרסדורף אינדני (צילום: יחצ)
יוני לייטרסדורף. "שם דבר בתחום" | צילום: יחצ

עוד אקזיט קטן בשדה הסייבר הישראלי: BlueCat הקנדית רוכשת את Indeni הישראלית בעשרות בודדות של מיליוני דולרים בעסקת מזומן. מדובר במה שלעתים מכונה "אקזיט עצוב", במחיר שנמוך מהשווי האחרון שקיבלה החברה בגיוס הון ושמרבית הקרנות הפסידו בו כסף - אך עדיין מדובר בתרחיש יותר טוב ממחיקת החברה, והוא מאפשר המשכיות העסקה לעובדים ואף הזדמנות צמיחה לחברה בתוך בית חדש.

אינדני נוסדה ב-2009 וגייסה עד היום כ-24 מיליון דולר מקרנות כמו סקויה, iAngels ו-State Of Mind Ventures. החברה הוקמה ע״י המנכ״ל יוני לייטרסדורף, ומספקת פתרונות ניטור ואוטומציה של מוצרי רשת, כולל הפיירוולים של צ׳ק פוינט ופאלו אלטו נטוורקס. לחברה כ-100 לקוחות, בהם חברות כרטיסי אשראי עולמיות, חברות תעופה, משרדי רו״ח מובילים. אלא שרשתות התקשורת הארגוניות השתנו, עברו בהדרכה לענן, והמוצר של אינדני הפך פחות רלוונטי לעולם העתיד. אינדני הגיעה להכנסות של מיליוני דולרים בודדים, היא קרובה לאיזון פיננסי, אך אינה צופה צמיחה המצופה מחברת סטארט אפ במסגרת פורטפוליו של קרן הון סיכון.

הכנסות של 100 מיליון דולר

הרוכשת בלו-קאט היא סטארט אפ ותיק שהמוצר העיקרי שלה הוא DNS בטוח. החברה הגיעה כבר לקצב הכנסות של כ-100 מיליון דולר וביוני 2022 נרכשה על ידי חברת ההשקעות הפרטית Audax - שמאמצת בהדרגה אסטרטגיית סייבר. לאינדני כ-20 עובדים שימשיכו כעת לעבוד ברוכשת.

מייסד ומנכ"ל החברה יוני לייטרסדורף: ״אנו שמחים מאוד על ההזדמנות לקדם טכנולוגיה ישראלית ברחבי העולם ולהרחיב את היצוא הישראלי. חברת BlueCat היא שם דבר בתחום, ושיתוף הפעולה יאפשר לנו לעזור לעוד מאות ואלפי ארגונים גדולים בקנה מידה גלובלי".

לחברה כ-100 לקוחות, בהם חברות כרטיסי אשראי עולמיות, חברות תעופה, משרדי רו״ח מובילים. אלא שרשתות התקשורת הארגוניות השתנו, עברו בהדרכה לענן, והמוצר של אינדני הפך פחות רלוונטי לעולם העתיד

לדברי ניר אדלר, שותף בState Of Mind Ventures ומשקיע בחברה, ״אנו שמחים על העסקה וההזדמנות עבור הצוות של Indeni להמשיך ולצמוח ביחד עם חברה מובילה. יחד אני בטוח שהם יממשו בהצלחה את הפוטנציאל הגלובלי של מוצריה".

חיים סדגר, שותף בסקויה: ״שמחתי ללוות את החברה והצוות מאז סבב ההשקעה הראשון ב-2012 ועד היום. אני מאחל ליוני ולצוות הצלחה, ובטוח שהחיבור עם BlueCat יהיה מוצלח".

מרבית האקזיטים מתחילת 2023 בשוק הישראלי היו בסייבר, חלקם גדולים אך נרשמו עוד מספר אקזיטים "קטנים" של עשרות מיליוני דולרים, בהם ניתן לציין את האקזיטים של פולאר סקיוריטי, מינרבה לאבס, קנוניק וכעת מצטרפת לרשימה גם העסקה הזו.