סיסקו cisco (צילום: JPstock)
סיסקו. אחת הרוכשות הפעילות בהייטק הישראלי | צילום: JPstock

אבטחת הענן לוהטת. הענקית סיסקו רוכשת את לייטספין הישראלית תמורת סכום שמוערך ב-200 מיליון דולר, פי 10 ממה שגייסה החברה עד כה. הודעה רשמית של סיסקו לבורסה צפויה בקרוב.

לייטספין עוסקת בתחום אבטחת הענן, מתחרה בחברות כמו Wiz, אורקה, ארמטיק ועוד שחקניות. בהודעת הגיוס האחרונה שלה בקיץ 2021 הסבירה החברה: "לייטספין, שנוסדה ב-2020, פיתחה פלטפורמת אבטחת ענן מבוססת הקשר (contextual) עבור סביבות ענן (cloud-native) וקוברנטיס (Kubernetes). הפלטפורמה מספקת תצוגה מבוססת הקשר של כל נכסי הענן ומערכות הקשרים ביניהן, ממפה את מסלולי ההתקפות הפוטנציאליים, מתעדפת ומתקנת את בעיות האבטחה הקריטיות ביותר משלב הבנייה ועד לשלב ההרצה". עוד היא מסרה כי "בין לקוחות החברה Imperva, Gett ו- Rapyd, וכן חברות יוניקורן נוספות בתחום הפינטק".

הרכישות הקודמות של סיסקו

בסבב הסיד של החברה ב-2020 השקיעה קרן Ibex אינווסטורס 4 מיליון דולר ובסבב ה-A השקיע בנוסף אליה גם הקרן של דל טכנולוג'יס - שתיהן רואות כעת החזר השקעה נאה. עוד ייהנו מהאקזיט ולדי סנדלר ואור אזרזר מייסדי החברה.

סיסקו היא אחת הרוכשות הפעילות בהייטק הישראלי אי פעם. באוגוסט 2021 היא רכשה את אפסגון ב-400 מיליון דולר, ודי מהר אחר כך גרטה את המוצר של החברה. במאי 2021 היא רכשה את Sedona ב-100 מיליון דולר.

אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל: "אני שמח ונרגש על רכישתה של Lightspin אשר תהווה נכס משמעותי עבור סיסקו וחטיבת החדשנות שלה. סיסקו העולמית רואה בישראל מקור ידע ופיתוח משמעותי עבור טכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך, כדוגמת Lightspin. בעזרת Lightspin, סיסקו תמשיך לספק פתרונות תקדימיים בתחום אבטחת הענן".