מחאת ההייטקיסטים בת"א, "אין חופש אין הייטק"  (צילום: עופר חן, tech12)
מחאת ההייטק. "המאני טיים של המאבק" | צילום: עופר חן, tech12

ההייטק עולה לירושלים במחאה כנגד המהפכה המשפטית: יותר מ-200 חברות הייטק, המעסיקות אלפי עובדים וקרנות ההון סיכון, ישתתפו היום באירועי המחאה נגד המחאה המשפטית. עובדי החברות יוכלו להשתתף באירועי המחאה ברחבי הארץ, חלקן יסגרו לחלוטין את פעילות החברה, חלקן יאפשרו יום חופש מלא על חשבונן וחלקן יום חופש חלקי.

חברות ההייטק וקרנות ההון סיכון יוציאו יותר מ-100 אוטובוסים מרחבי הארץ להפגנה הגדולה המתוכננת מול הכנסת.

בין החברות שהודיעו כי ישתתפו במחאה: Wix, Wiz, Monday, פאפאיה גלובל, למונייד, רדיס, CHEQ, ריסקיפייד, פורטר, מליו, פיירבלוקס,יוטפו, הייבוב, טייטו קאר, נטורל אינטליג'נס ואוגורי.

ממחאת ההייטק נמסר: "הגענו למאני טיים של המאבק על פניה של מדינת ישראל ואי אפשר לעמוד מנגד ולא לעשות דבר. לא נשתוק בזמן שממשלת ישראל מחרבת את ההייטק ואת כלכלת ישראל, ונילחם בכל כוחותינו על הדמוקרטיה. אנחנו קוראים לכל המגזרים בחברה הישראלית לגלות מנהיגות ולהצטרף אלינו, במאמץ למניעת השבר בעם וליצירת הסכמה רחבה שתאחה את הקרעים".

בנוסף שיגרו ראשי המחאה פנייה ליו"ר נשיאות המגזר העסקי, דובי אמיתי: "אנחנו עומדים רגע לפני חורבן הבית, אל תעמדו מן הצד, השביתו את המשק. זו שעת חירום וזה הזמן של המגזר העסקי להוכיח מנהיגות. כולנו צריכים לעשות הכל כדי למנוע את התפרקות הביטחון, הכלכלה, ההייטק והחברה בישראל. על המגזר העסקי יש אחריות גדולה וייקח לנו שנים רבות לשקם את הנזק שכבר נגרם. נפלה בידיך הזדמנות היסטורית להשפיע על פניה של מדינת ישראל לשנים קדימה. אל תעמוד מנגד".