איל עופר, O.G. Tech (צילום: Anne-Sophie Heist, יחצ)
עופר. O.G. Tech פועלת כקרן הון סיכון | צילום: Anne-Sophie Heist, יחצ

קרן O.G. Tech של איל עופר הודיעה היום על השקת קרן שנייה (O.G. Tech II) בהיקף של 400 מיליון דולר להשקעה בסטארט אפים בשלבי צמיחה מוקדמים (Early Growth). כמו הקרן הראשונה של O.G. Tech שהחלה לפעול ב-2017, גם הפעם עופר הוא משקיע יחיד. 

בין חברות הפורטפוליו של הקרן הראשונה, שהתרחבה לאחר ההקמה מ-100 ל-150 מיליון דולר LendBuzz, WSC Sports, BlueVine, Connecteam, Elementor, Bringg, Coralogix, Paxos, Candivore, SuperPlay. 

השותפים המנהלים של הקרן הם רועי אורון וזיו קופ, שניהן בעלי ניסיון של למעלה מ-20 שנה בהייטק המקומי. O.G. Tech פועלת כקרן הון סיכון לכל דבר, אבל המבנה הייחודי שלה וההסתמכות על משקיע יחיד מאפשרים לה גמישות גדולה יותר בביצוע השקעות המשך ופוטרים ואתה מהצורך לגייס הון לקרנות המשך. עופר עצמו אינו מעורב בהחלטות ההשקעה ואלה מתקבלות ע"י ועדת השקעות של הקרן. 

ההשקעות הראשונות של הקרן הן לרוב סבבי B ו-C אותם היא מובילה בעצמה או אם קרנות נוספות. הקרן השנייה תמשיך לפעול באותה אסטרטגיה, כאשר היא מחפשת חברות שכבר עברו את שלב הוכחת ההיתכנות ונמצאות לרוב במכירות ראשונות (קצב הכנסות שנתי של 5-10 מיליון דולר). 

אייל עופר, בנו של סמי עופר, נחשב לאחד האנשים העשירים בישראל. בין האחזקות הבולטות שלו בנק מזרחי טפחות ומניות בכמה מחברות הספנות הגדולות בעולם. באמצעות קבוצת גלובל הולדינגס בידיו אחזקות גם בתחומי האנרגיה והנדל"ן וכמובן בתחום הטכנולוגיה.