משרדי imperva אימפרבה (צילום: imperva)
אימפרבה. הכנסות של 110 מיליון דולר | צילום: imperva

חברת הסייבר הישראלית אימפרבה שוב מחליפה ידיים. בעלת החברה הנוכחית Thoma Bravo מוכרת את החברה ל-Thales (הציבורית) לפי שווי חברה של 3.6 מיליארד דולר.

הרוכשת תאלס היא חברה ביטחונית צרפתית שנוסדה בשנת 2000 ומעסיקה כ-80 אלף עובדים עם הכנסות של מיליארד יורו. היא עוסקת בתחום התעופה והחלל, התחבורה, בטחון המולדת ותחומים נוספים. 55% מהמכירות שלה הם לגופי צבא. לממשלת צרפת יש בעלות חלקית על החברה.

משה ליפסקר מנכ"ל אימפרבה ישראל (צילום: imperva)
משה ליפסקר מנכ"ל אימפרבה ישראל. מעסיקה 500 עובדים בארץ | צילום: imperva

אימפרבה היא מוותיקות חברות הסייבר בישראל. החברה נוסדה ב-2002 על ידי שלמה קרמר, עמיחי שולמן ומיקי בודאי - כולם עדיין שחקנים רלוונטים בשוק הסייבר המקומי. אימפרבה הונפקה בשנת 2011 בבורסה של ניו יורק וב-2018 נחתמה עסקה למכירתה לקרן הפרייבט אקוויטי Thoma Bravo לפי שווי של 2.1 מיליארד דולר (ומחיקתה מהבורסה). כעת כאמור היא עוברת ידיים שוב.

חברת THALES   (צילום: LCV, shutterstock)
מיליארד יורו הכנסות. הרוכשת תאלס | צילום: LCV, shutterstock

תחום העיסוק של אימפרבה הוא הגנה על אתרי אינטרנט מפני מתקפות DDoS (הצפה), הגנה על ממשקי תוכנה (API), הגנה על מסדי נתונים והגנה על אפליקציות ענן. לפי ההודעה לעיתונות, אימפרבה מייצרת הכנסות של 110 מיליון דולר. היא תשולב במוצר הגנה של תאלס בשם Digital Identity and Security שכעת החברה צופה לו צמיחה שנתית של 6%-7%. לחברה כ-500 עובדים בישראל ו-1,400 בסך הכל.

בתאלס ציינו שהרכישה צפויה להוביל להגדלת הרווחים שלה ולהוסיף כ-500 מיליון דולר להכנסות השנתיות שלה. להערכת תאלס, העסקה תניב לחברה סינרגיות של 110 מיליון דולר לפני מס, מתוכם 50 מיליון דולר של סינרגיות בעלויות ו-60 מיליון דולר הקשורים לסינרגיות בהכנסות. "רכישת אימפרבה מסמנת אבן דרך חשובה באסטרטגיית אבטחת הסייבר של תאלס", אמר מנכ"ל ויו"ר החברה פטריס קיין. מניית תאלס יורדת בכ-1% עם פתיחת המסחר בבורסת פריז הבוקר, כשהיא משקפת לחברה שווי שוק של כ-27.7 מיליארד יורו.