סם בנקמן-פריד מנכ"ל בורסת הקריפטו FTX (צילום: בלומברג, getty images)
סאם בנקמן-פריד, מייסד הבורסה | צילום: בלומברג, getty images

מסמכים שהוגשו אמש לבית המשפט במסגרת הליכי חדלות הפירעון של בורסת הקריפטו FTX, שהתרסקה במהירות בתחילת החודש, חושפים שגובה החוב ל-50 הנושים הלא מובטחים הגדולים ביותר שלה עומד על יותר מ-3 מיליארד דולר. לפי דיווח בלומברג גובה החוב עבור הנושים השונים ברשימה, שהוגשה לבית המשפט על ידי FTX, נע בין 21 מיליון דולר ל-226 מיליון דולר. רשימת 50 הנושים הגדולים לא חושפת את שמם או את כתובתם, והם רק חלק מהתאגידים והלמשתמשים שנקלעו לסערה עם קריסת בורסת הקריפטו של סאם בנקמן-פריד.

ג'ון ג'. ריי, המנכ"ל החדש של FTX, שמונה לחברה במסגרת ההליכים המשפטיים נגדה, מחזיק בכ-4 עשורים של ניסיון בליווי חברות בתהליכי חדלות פרעון. בשבוע שעבר, חשף את גודל תדהמתו מאי הסדרים בניהול בורסת הקריפטו. "בכל מהלך הקריירה שלי מעולם לא ראיתי כזה כשל מוחלט של בקרות תאגידיות והיעדר מוחלט של מידע פיננסי מהימן כמו במקרה הזה", ציין ריי במסמכים שהגיש לבית המשפט וצוטטו ב-WSJ.

כזכור, בתוך כדור השלג של קריסת FTX משתמשים איבדו כספים רבים שעדיין קשה לאמוד את ערכם; שוויו של המטבע של הפלטפורמה - FTT - נמחק, והמנכ"ל, סאם בנקמן-פריד, שהיה ידוע כמיליארדר קריפטו, איבד 14 מיליארד דולר ביום אחד.