מייסד טוויטר ג'ק דורסי (צילום: Frederic Legrand - COMEO, שאטרסטוק)
מייסד טוויטר ג'ק דורסי. מכר בעצמו את ה-NFT של הציוץ ב-2.9 מיליון דולר | צילום: Frederic Legrand - COMEO, שאטרסטוק

ה-NFT של ציוץ הראשון של מייסד ומנכ"ל טוויטר לשעבר ג'ק דורסי הוצע למכירה ב-48 מיליון דולר – אך נכון ליום רביעי, הסכום הגבוה ביותר שהוצע עבורו היה 280 דולר בלבד, כך לפי דיווח של CoinDesk. מדובר באכזבה גדולה עבור מציע ה-NFT למכירה, יזם הקריפטו סינה אסטבי, שרכש את ה-NFT של הציוץ מדורסי לפני כשנה תמורת 2.9 מיליון דולר, ולפני כשבוע הציע אותו למכירה. מאז הסכום המקסימלי שהוצע עבור הנכס ב-OpenSea טיפס לכמה אלפי דולרים - עדיין רחוק שנות אור ממחיר היעד וגם מהמחיר המקורי שאסטבי שילם עבור ה-NFT.

לא ברור על איזו הערכת שווי נשען אסטבי כשרכש את הציוץ בשנה שעברה, אך הוא נשמע אז בטוח ברכישה שלו: "זה לא רק ציוץ. אני חושב שבחלוף השנים אנשים יבינו את הערך האמיתי של הציוץ הזה, כמו הציור של מונה ליזה", צייץ אז בטוויטר.

בהודעה על מכירת ה-NFT של הציוץ הצהיר אסטבי שיתרום 50% מהתמורה על המכירה – שאותה העריך בגובה מינימלי של 25 מיליון דולר - לסיוע לאנשים החיים בעוני דרך הארגון GiveDirectly. לפי בלומברג, דורסי נקט במהלך דומה אשתקד כשהמיר את התמורה על מכירת הציוץ לביטקוין ותרם אותה לארגון.

הציוץ הראשון של ג'ק דורסי, שנמכר בתור NFT (צילום: mundissima, שאטרסטוק)
הציוץ שבמוקד הפרשה. מקרה נקודתי או סימן להתקררות בשוק ה-NFT? | צילום: mundissima, שאטרסטוק

לאטסבי יש יומיים להחליט אם לקבל אחת מהצעות או הרכישה או לאפשר להן לפוג. בתגובה שמסר אתמול ל-CoinDesk מסר אטסבי כי "הדדליין שקבעתי הסתיים, אבל אם אקבל הצעה טובה, אולי אקבל אותה, אולי לעולם לא אמכור אותה".

זו לא ההרפתקה הראשונה של אסטבי, יזם קריפטו ממוצא איראני, שלפי CoinDesk מספר מיזמים קודמים שהוביל קרסו לאחר שנעצר בשנה שעברה באיראן. אסטבי אמר לאתר כי הוא מעורב כעת בתהליך השקה מחדש של אסימוני BRG (Bridge Oracle) לרשת בלוקצ'יין אחרת, בתהליך ידני שעשוי להימשך עד כחודשיים.