את'ריום, ביטקוין, קריפטו (צילום: Yuriko Nakao, getty images)
קריפטו. ציון דרך עבור התעשייה | צילום: Yuriko Nakao, getty images

ניצחון משפטי חשוב לתעשיית הקריפטו הביא לזינוק של כ-70% במחירו של מטבע הקריפטו XRP, שהעלה אותו ביום חמישי בערב לשיא של 15 חודשים. השופטת האמריקאית אנליסה טורס פסקה אתמול כי חברת הקריפטו Ripple Labs לא הפרה את חוק ניירות הערך הפדרליים על ידי הנפקת מטבעות XRP למשקיעים באמצעות בורסות קריפטו.

הפסיקה של השופטת המחוזית היא ציון דרך עבור התעשייה - זוהי למעשה זכייה ראשונה אי-פעם של חברת קריפטו בתביעה שהוגשה נגדה על ידי רשות ניירות ערך של ארה"ב (SEC), אף כי במקרה הזה, העניקה השופטת ל-SEC ניצחון חלקי.

מנכ"ל ריפל, בראד גרלינגהאוס, אמר בראיון לרויטרס אתמול כי פסק הדין הוא "ניצחון ענק עבור ריפל, אבל חשוב יותר עבור כלל תעשיית הקריפטו בארה"ב"

אף שהחלטת השופטת היא ספציפית למקרה של ריפל לאבס ומטבעות XRP, היא ככל הנראה תספק תחמושת לחברות קריפטו אחרות הנאבקות ב-SEC בשאלה אם על השירותים והמוצרים שלהן חלה סמכות השיפוט של הרשות. דובר ה-SEC מסר אתמול כי הרשות מרוצה מחלק מפסק הדין, שבו נקבע כי ריפל כן הפרה חוקי ניירות ערך במכירת XRP ישירות למשקיעים מתוחכמים. הרשות תוכל, אם תרצה, לערער על פסק הדין - ולדבריה, היא בוחנת את האפשרות הזאת.

מנכ"ל ריפל, בראד גרלינגהאוס, אמר בראיון לרויטרס אתמול כי פסק הדין הוא "ניצחון ענק עבור ריפל, אבל חשוב יותר עבור כלל תעשיית הקריפטו בארה"ב״. קוינבייס, בורסת הקריפטו הגדולה ביותר בארה"ב, אמרה בעקבות פסק הדין שהיא תאפשר שוב מסחר ב-XRP בפלטפורמה שלה.