בשבועות האחרונים הפיד שלי ברשתות החברתיות שלי מוצף בגרסאות בדיוניות והיסטוריות של החברים שלי. כולם הפכו לניצבים בסרט של עצמם בהפקת אפליקציות AI. כולם היו יפים מאוד. כולם קיבלו גרסה משוייפת ומזוייפת של עצמם. אז רציתי לנסות בעצמי ולראות את הגרסה הכי יפה שלי. לטובת הניסוי הורדתי שתי אפליקציות. לשתיהן תשלום שנתי של מאות שקלים עם שבעה ימי נסיון חינמיים, וכל סט שמפיק עשרות תמונות עולה 6.90 שקלים. התבקשתי להעלות תמונות סלפי והמתנתי בציפייה דרוכה לגרסאות המסונתזות והמושבחות שלי בעולמות הסייבר פאנק, המיתולוגיה היוונית או נערת הרג'וקו יפנית.

כשהתמונות הופיעו רציתי למות. נתעלם מהעובדה שלא כולן היו דומות לי. קיבלתי גרסה הזויה לגמרי: הדמויות שהשתקפו מולי היו פתייניות, סקסיות, עם חזה יותר גדול ממה שאמא טבע העניקה לי, מותניים צרים, עצמות לחיים מעוררות קנאה ומבט מזוגג.

ברור לי שהכלים האלו לא נוצרו כדי לשקף את העצמי האמיתי שלי. המנומשת, עם עיניים בגדלים שונים, החצ'קון על גשר האף והקמטים, הו הקמטים. בשביל זה יש מצלמות רגילות. בסופו של דבר התוצרים של האפליקציות אמורים לייצר איזו פנטזיה לא ממומשת, הגרסה של האמזונה הלוחמת או האסטרונאוטית שהייתי יכולה להיות במציאות אלטרנטיבית.

מנועי ה-AI הפכו אותי לפנטזיית פורנו, ואני בכלל לא ידעתי שאני כזאת. חלק מהתמונות שהתקבלו היו אוטו-פטישיזציה עם מאפיינים מובהקים של תוכן למבוגרים בלבד, כולל תמונה אחת שבה העלימו את הפנים שלי לחלוטין ופיקסו את תשומת הלב על החזה מלמעלה - POV פורנוגרפי קלאסי

אבל הפנטזיה שהביטה בי מבעד למסך הטלפון היתה מודל היופי המערבי על סטרואידים, שהולבש על כמה פיצ'רים שדומים לי. מילא שהגדילו לי את הציצים במידה וחצי. מילא המבט הפתייני, חצי מרומז חצי מזמין. ניחא.

אבל מנועי ה-AI הפכו אותי לפנטזיית פורנו, ואני בכלל לא ידעתי שאני כזאת. חלק מהתמונות שהתקבלו היו אוטו-פטישיזציה עם מאפיינים מובהקים של תוכן למבוגרים בלבד, כולל תמונה אחת שבה העלימו את הפנים שלי לחלוטין ופיקסו את תשומת הלב על החזה מלמעלה - POV פורנוגרפי קלאסי. בתמונה אחרת החזה המסונתז היה חשוף והגופייה הייתה מופשלת מעל. ואם היה ספק, התבקשתי להעלות רק תמונות סלפי: לא תמונות עירום, פול באדי, או טורסו. התמונות האלה כל כך מביכות שאני מתביישת לשתף אותן עם חברים, אפילו שהן לא אני באמת.

באינטרנט יש שפע של תמונות של נשים ערומות בפוזות מגרות יותר או פחות והמודלים של AI מאומנים לחפש תמונות באינטרנט. מכיוון שהן מתבססות על המכנה הרחב ביותר, מערכות ה-AI רק מעצימות תופעות חברתיות שליליות כמו גזענות, מיזוגניה וסקסיזם.

AI משמש ככלי מדהים, יומיומי ומגניב ליצירת תמונות משודרגות של עצמנו, אבל בסופו של דבר הוא לוקח אידיאל יופי אחד ושטוח - וכופה אותו על כולנו. קצת כמו שכל האחיות לבית הקרדשיאן הולכות ונהיות דומות אחת לשנייה כל שנה (והליך רפואי), כך נגזר על תוצרי ה-AI שלנו להראות כמו אידיאל יופי אחיד. בלי נמשים, חצ'קונים ושומן בטני של דרינקים או לידות.

בתהליך העלאת התמונות מצוין בפירוש שלא להעלות תמונות של ילדים, או תמונות עירום. אשכרה חשבתי לעצמי "איזה יופי, הם דואגים לכסתח את עצמם, שלא יזלגו נודז תמימים לאן שהם לא צריכים להגיע". ובכן, אני מוסיפה בכוכבית שיכול להיות שיש נשים שירצו לקבל את הגרסה המועצמת הפורנוגרפית של עצמן, וזה אחלה - ואני שמחה עבורן. אבל נראה לי שזה שדה פעולה שבו נדרש לבקש אישור משתמשת.

אני לא מטילה את האחריות על כל מה שפסול, מעוות ורע בחברה שלנו על החברות שמייצרות את המודלים האלה. אבל אחרי ששילמתי כסף, המינימום שאפשר זה לשאול אותי איזה דימוי של עצמי אני רוצה לקבל, ולעשות אופט-אין או אאוט לציצים שאינם שלי.