מפגינים חוסמים את איילון במחאה על פיטורי גלנט (צילום: Ahmad Gharabli, AFP, getty images)
מפגינים חוסמים את איילון אמש | צילום: Ahmad Gharabli, AFP, getty images

כבוד ראש ממשלה:

הערב, אני יושב בבית ובוכה. לפני כמעט 29 שנים, אשתי ואני עברנו לכאן עם בתנו התינוקת בת ה-5 חודשים. השארנו את המשפחות שלנו בקנדה והגענו לכאן כי אנחנו ציונים ואוהבים את המדינה הזאת ומאמינים שהמקום הזה הוא העתיד של העם שלנו. לא "ברחנו" מקנדה שבה היו לנו חיים נוחים; עלינו לישראל כדי לעזור לבניית המקום הזה.

ארבעה מתוך חמשת ילדינו נולדו כאן וגם שני נכדינו. כל אחד מילדינו, הבנים והבנות, שירתו, או משרתים, או עומדים לשרת, בצה"ל, כמו שני החתנים שלנו וכלתנו. שלושה מהם קצינים, כל הבנים היו ביחידות קרביות וכולם משרתים במילואים. כל הילדים שלנו והנכדים שלנו גרים כאן. כולם יהודים דתיים וגאים ביהודותם. כולם פטריוטים שאוהבים את המדינה הזו.

אלן פלד, קרן וינטג' (צילום: שלומי יוסף)
המשקיע אלן פלד, ממייסדי קרן וינטג'. אני בוכה בשביל הילדים והנכדים שלי | צילום: שלומי יוסף

אז, הערב אני לא בוכה בשבילי. אני בוכה בשבילם. אני בוכה על הדור שלהם ועל הדורות שאחריהם.

 לאחר גלות של 2,000 שנה, הדור שלי ושלך קיבל מתנה. מתנה של מדינה משלנו. מקום שנוכל לבנות משהו שנוכל להתגאות בו. מקום שיהווה דוגמה לצדק ויושר. מקום שישקף את חזונם של נביאי ישראל. מקום שיהיה אור לגויים.

הלילה, אני מסתכל מהחלון שלי וכל מה שאני רואה זה שנאה ואלימות. אני רואה מנהיגים שמזלזלים בבני עמם, שמנסים להעביר חוקים שמחלישים המוסדות הדמוקרטים שלנו ושמאפשרים לפושעים מורשעים לכהן כשרים. אני רואה שרים שאומרים לאנשים שמסכנים את חייהם כל יום ללכת לעזאזל ושמתגאים בשנאה שלהם כלפי הגר ולאחר.

כבוד ראש הממשלה. עשית דברים גדולים לטובת המדינה הזאת – כחייל, קצין, דיפלומט, שר האוצר וראש ממשלה. חלק חשוב מההישגים של מדינת ישראל בעשורים האחרונים רשומים על שמך.

אבל, לצערי, הבאת אותנו גם לערב הקשה ביותר הזה – לפילוג הבלתי נתפס הזה. ולצערי, אתה לא האיש שיכול לרפא את הפצע שגרמת.

הגיע זמן לממשלת אחדות. הגיע זמן להיפטר מהקיצונים שזורעים שנאה ופילוג ולהקים ממשלה של הימין המתון, השמאל המתון והמרכז – דתיים וחילונים

 לטובת מדינת ישראל ולטובת המורשת שלך בהיסטוריה של העם הזה, נא להעביר את השרביט לאחד מהקולגות הראויים ביותר במפלגת הליכוד – למישהו שמסוגל לתקן את הקרע בעמנו.

למפלגת הליכוד, יש היסטוריה מפוארת של אנשים חכמים ,ישרים וליברלים, כמו מנחם בגין ז"ל, משה ארנס ז"ל, יצחק שמיר ז"ל, דוד לוי, משה ניסים ודן מרידור, שעשו דברים גדולים עבור מדינתנו. כאשר היו משברים, הם גם הקימו ממשלת אחדות מפני שהבינו שרק באחדות העם אפשר לעבור כל משבר, לא משנה כמו הוא גדול.

הגיע זמן לממשלת אחדות. הגיע זמן להיפטר מהקיצונים שזורעים שנאה ופילוג ולהקים ממשלה של הימין המתון, השמאל המתון והמרכז – דתיים וחילונים.

לטובת כולנו, לטובת ילדנו ונכדנו, לטובת המורשת שלך, נא לתת לעם הזה להירפא.

בכבוד רב ובהערכה רבה,

אלן פלד