• חברת הפינטק פיוניר מינתה לתפקיד ה-CTO היוקרתי את שרית ריינר פרומקס. ריינר פרומקס, עם ותק מרשים במיוחד בתחום אבטחת המידע וטכנולוגיית ענן, אמורה להוביל את פייוניר בפיתוח "הענן הפיננסי הגדול בעולם". רשימת ההישגים והתפקידים שלה באמת די מסנוורת: היא הייתה סגנית נשיא בחטיבת האבטחה של מיקרוסופט העולמית, ולפני כן שירתה 20 שנה במערכת הביטחון כחלוצה בתחום הסייבר, וקיבלה את פרס ביטחון ישראל על תפקידה. 

  נבחרת אקמאי בטק גמביט אליפות השחמט (צילום: דודי סקורי, יחצ)
  נבחרת אקמאי בטק גמביט - אליפות השחמט. למקרה שלא ידעתם שתחרות כזאת קיימת | צילום: דודי סקורי, יחצ


 • יש זוכה באליפות השחמט לחברות הייטק שכנראה לא ידעתם שקיימת! הנבחרת של חברת אקמאי ישראל זכתה ב"טק גמביט", אליפות השחמט של התעשייה שהתקיימה במשרדי חברת פלייטיקה. 40 נבחרות ממיטב החברות השתתפו בתחרות, והן כללו 152 שחקנים סך הכל - כולל 7 מנכ"לים ומייסדים. ללא מעט מהשחקנים כבר יש דירוגים בינלאומיים רשמיים. למקום השני הגיעה המארחת פלייטיקה, ולמקום השלישי - אמדוקס. מארגן האליפות הוא אלון מינדלין, אמן בינלאומי בשחמט ואלוף ישראל לשעבר, וזו השנה השנייה שבה מתקיימת האליפות. כן ירבו! 

 • אם יש משהו שהמדור הזה אוהב, זה אוכל חינם. בטח אם הסיבה כל כך מוצלחת (ורנדומלית). שגרירות ביטקוין בתל אביב מארחת ביום ראשון, 21 במאי, את "יום הפיצה": ביום זה לפני 13 שנה, לזלו הניאץ עשה היסטוריה וביצע את טרנזקציית הביטקוין הראשונה: הוא רכש שתי פיצות עבור 10,000 ביטקוין. היום כמות הביטקוינים הזו תרכוש לכם את כל איטליה בערך, אבל עדיין סיפור יפה, ומי אנחנו שנגיד לא לפיצה בחינם. עוד פרטים אפשר למצוא כאן.

  סתוית נבון מנכ"לית SAP ישראל (צילום: מתן תמרקין, יחצ)
  סתוית נבון, מנכ"לית SAP ישראל. תפרוש בסוף השנה אחרי עשור בתפקיד | צילום: מתן תמרקין, יחצ


 • לא רק מינויים, גם פרידות יש לפעמים: סתוית נבון, מנכ"לית SAP ישראל, הודיעה כי תפרוש בסוף השנה, אחרי עשור בתפקיד. היא החלה את דרכה בחברה לפני יותר מ-20 שנה, והתקדמה בשדרת הניהול של החברה עד שהגיעה לטופ בתחילת 2013. אין עדיין מידע על מי יחליף אותה, והיא נשארה מעט עמומה גם לגבי תוכניותיה להמשך. "זה הרגע הנכון עבורי לממש בחירה התפתחותית אישית שלי, לבנות מנוע צמיחה אישי, להמריא לפרק חדש בחיים, עם הרפתקאות חדשות ועם יעדים ממרחבים חדשים". שיהיה בהצלחה בכל מקרה! 

  קמפיין מתקפת המשובטים (צילום: דאטהריילס, יחצ)
  קמפיין מתקפת המשובטים של אנשי הכספים. קורא לצאת משיטות עבודה מיושנות | צילום: דאטהריילס, יחצ


 • הנה אוכלוסיה שלא ציפינו ממנה לכל כך הרבה אמוציות: אנשי הכספים. עשר חברות הייטק וכ-300 אנשי כספים יצאו בקמפיין משותף שקורא למנהלי הכספים לצאת משיטות עבודה מיושנות ולאמץ טכנולוגיות חדשות, כולל אוטומציות ובינה מלאכותית. לקמפיין יש גם קופי משלו - Do you Ever Feel Like a Clone? - כאילו כדי להעיד שמגבלות ההתנהלות הקיימת מחייבת את אנשי הכספים להיות שיבוט כמעט רובוטי זה של זה במקום להביא חשיבה עצמאית. את הקמפיין מובילה חברת דאטהריילס (שלא במקרה עוסקת בייעול ושדרוג מערכות ניהול פיננסי של חברות).

 • חברת AI21 Labs הישראלית חתמה על הסכם עם חברת המיתוג KOTO, האחראית למיתוג של חברות כמו נטפליקס, Bolt, fiverr, airbnb ועוד. במסגרת שיתוף הפעולה Koto תוביל את המיתוג של החברה האם, ושל שתי החטיבות שלה, אפליקציות (כולל מוצר הדגל Wordtune), ופלטפורמה, עם משפחת מודלי השפה Jurassic. ואם כבר אז כבר: המנכ"ל של KOTO ינאם בלייב בכנס המיתוג פה בישראל, שייערך עוד יומיים, 18 במאי, בשיתוף עם tech12 בתל אביב. פרטים נוספים והרשמה אפשר למצוא כאן. 


----------------
יודעים על משהו מעניין שקורה בחברה שלכם? יש לכם רעיונות והצעות מה עוד צריך להיות במדור? ספרו לנו הכל ב-minuy@tech12.co.il