• גם זה סוג של אקזיט: אבי גנון, המשנה למנכ״ל משרד החינוך היוצא, מונה למנכ"ל IVN - Israel Venture Network. לגנון 25 שנות עשייה חינוכית, כולל תפקיד במשרד רה"מ כראש מחלקת חינוך ארגון "נתיב" וכהונה כמנכ"ל אורט העולמי. בשנים האחרונות עוסקת קרן IVN בפרויקטים להכשרה והשמה של גברים חרדים בהייטק, אז המעבר מהשירות הציבורי לקרן אימפקט אולי לא כזה קיצוני אחרי הכל. בין המייסדים של קרן IVN, אגב - אחד, ניר ברקת.

  • לפני פחות משבוע טורבוג'ן הודיעה על מינוי סמנכ"ל תפעול חדש, וכבר הם ממנים גם סמנכ"לית כספים חדשה. אז שיהיה בהצלחה ללימור דומניץ גשרי, הבכירה החדשה בחברה! דומניץ גשרי, עו"ד ורו"ח, מגיעה עם ניסיון של 20 שנה בתפקידים בכירים בבנק דיסקונט, חברת אמיליה פיתוח ושלל סטארט אפים. טורבוג'ן, למי שלא שינן את זה בפעם הקודמת, עוסקת בפיתוח מיקרו-טורבינה רב-דלקית לייצור עצמי של חשמל והפקת חום בבניינים.

 

לימור דומניץ גשרי (צילום: ניב קנטור, יח"צ)
לימור דומניץ גשרי, טורבוג'ן | צילום: ניב קנטור, יח"צ
  • אוהבים לענות על שאלות טריוויה? בוודאי שכן, אתם מעולים בזה. חברות מובילות במשק הישראלי נרתמות לאירוע שכל הכנסותיו לטובת עמותת "רוח נשית", כדי שנשים נפגעות אלימות יוכלו להשתלב במעגל התעסוקה ולהתחיל עם ילדיהן חיים בטוחים ועצמאיים. את האירוע, שיתקיים ב-11 ביוני, ינחה בהתנדבות זו השנה השנייה ברציפות הטריוויונר הבכיר איתי הרמן והצוות הזוכה יזכה בתואר "החברה החכמה בישראל". בינתיים הבטיחו את השתתפותן חברות כמו אורורה לאבס (שגם ניצחה בשנה שעברה!), פייבר, אפלייד מטריאלס וניואגיימס. ההרשמה לאירוע של השנה עדיין פתוחה, אז זו גם הזדמנות טובה להשוויץ בכמה שאתם חכמים וגם לעשות משהו טוב.
משחק הטריויה של החברה החמה בישראל עם איתי הרמן (צילום: אפרת לובל)
איתי הרמן עם נציגי אורורה לאבס, זוכי השנה שעברה | צילום: אפרת לובל
  • עוד שבוע, עוד האקתון בנושא בינה מלאכותית. אבל הפעם דווקא על נושא מעניין בתחום: פיתוח כלי בינה מלאכותית למובייל. בקרן ההשקעות Samsung Next החליטו לקיים את "MobileXGenAI" בו ייפגשו האקרים, מפתחים ויוצרים כדי לפצח את האתגר של פיתוח אפליקציות AI שיכולות לרוץ על טלפונים ופיתוח Use Cases של בינה מלאכותית ג'נרטיבית למוצרי קצה. ההאקתון יתקיים בלילה שבין 15-16 ביוני, במשרדי קרן ההשקעות Samsung Next. לצוות המנצח מחכה במכשיר Samsung S23 Ultra + אוזניות סמסונג לכל אחד מחברי הצוות. זה לא יהיה כסף להתחיל סטארט אפ חדש, אבל זה גם משהו.

  • כולם עסוקים ב-AI, וזה אומר שהתחום השתלט לגמרי על אירועי ההייטק לזמן הקרוב. לראיה, בבית ציוני אמריקה יתקיים בחודש הבא כנס AI Chat Tel Aviv, שיעסוק בצד השימושי והמעשי של AI. הכנס יכלול פאנלים מצגות ושיחות על כלים בשיווק, מכירות ו-CS, אבטחת מידע, ויעסוק באיך טכנלוגיות קיימות יכולות להיעזר בכלי AI חדשים ולייצר לעצמם יתרון תחרותי. בנוסף, יתקיימו workshops עם הדגמות של כלים שיעזרו לכם להבין כיצד להשתמש ב-AI כבר היום על מנת לייעל את כל תהליך העבודה. הכנס ייערך ב-29 ביוני ל-300 איש בבית ציוני אמריקה, ואפשר להירשם אליו כבר עכשיו כאן.
חברת הסטארטאפ Deci זכתה בפרס על פיתוח כלי ה- Edge  (צילום: Deci)
חברת הסטארטאפ Deci זכתה בפרס על פיתוח כלי ה- Edge AI הטוב של השנה | צילום: Deci
  • פרסים, רבותיי, פרסים (וכן, גם הם בתחום ה-AI): חברת הסטארט אפ Deci זכתה בפרס על פיתוח כלי ה-Edge AI הטוב של השנה. אות Vision Product of the Year ניתן על חדשנות, השפעה על הלקוחות ועל השוק ובידול תחרותי והוא נמסר לצוות של דסי בטקס שנערך בסנטה קלרה שבקליפורניה כחלק מהכנס השנתי embedded vision summit. איזה כיף שיש סיבה לטוס לשם. הפרס ניתן לחברה בשל היכולת להפוך את הבינה המלאכותית לנגישה בשלל תחומים.

 –--
יודעים על משהו מעניין שקורה בחברה שלכם? יש לכם רעיונות והצעות מה עוד צריך להיות במדור? ספרו לנו הכל ב-minuy@tech12.co.il