• ישנן הרבה חברות שהתעוררו מהנהלים שהן הנהיגו בימי הקורונה ומנסות להחזיר את העובדים למשרד בכל דרך אפשרית. ב-Salesforce העולמית בחרו בדרך מקורית, שאם נודה על האמת, מרגישה טיפה נואשת: החברה הכריזה כי עבור כל עובד שיגיע למשרד, החברה תתרום בשמו 10 דולר לארגון צדקה לפי בחירתו. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להגיע בתשע בבוקר לשולחן העבודה שלכם אותו נטשתם. מבצע ההתרמה הזה ייארך בין 12 ל-26 ביוני, ובסיילספורס מצפים לתרום למעלה ממיליון דולר לתרומה בשם העובדים. אפילו כאלה שעובדים מרחוק כל הזמן יכולים להצטרף למבצע, ו-10 דולר יתרמו בשמם לכל אירוע וירטואלי שבו הם ישתתפו. כן כן, הם אפילו לא צריכים לעזוב את הבית.

  לסיילספורס יש תרבות ארגונית אותה היא מכנה ״אוהנה״, מילה שהמשמעות שלה בהאוואיית הוא ״משפחה״. אך התדמית של החברה והתרבות המשפחתית שלה נפגעה מאוד אחרי שסיילספורס פיטרה 1900 עובדים בקיצוצי הענק שביצעה בחודש פברואר. הרבה מהעובדים האלה פשוט הוסרו מערוצי הסלאק ואיבדו גישה למחשב, ורק כך הם גילו שהם מפוטרים. מנכ״ל החברה, מארק בניוף, אף התחמק משאלות של עובדים ומשקיעים לגבי הפיטורים. ביינוף הוא גם זה שהכריז על המבצע החדש, והסביר בסלאק של החברה שבכך שהעובדים יגיעו למשרד הם "יחזקו קשרים, וגם יתרמו חזרה לקהילה". משפחה לפעמים זה דבר מסובך מאוד.

  אליפות השחמט הראשונה של ענף הפינטק הישראלי יוצאת ל (צילום: אפרת רזניק)
  נציגי ארניקס לאליפות השחמט הראשונה של הפינטק | צילום: אפרת רזניק


 • שמתם לב שיש מלא אירועי שחמט להייטק בזמן האחרון? עולם הפינטק התקנא כנראה באליפות הכלל-הייטקית, ומחר, 8 ביוני, תתקיים אליפות השחמט הראשונה של הענף בישראל. המשחקים יתקיימו במשרדי חברת ארניקס, והטורניר יכיל 5 סיבובים שבסיומם תוכרז אלופת הפינטק הישראלי בשחמט. בטורניר ישתתפו 11 חברות, בהן טיפלתי, פיוניר, פייפאל ו-Investing.com. כל חברה תיוצג על ידי נבחרת של 3-4 משתתפים. הרכבי הנבחרות כוללים עובדים, מנהלים בכירים ואף מייסדים של חברות. אתגר מיוחד יציג בפני המשתתפים אליק גרשון מחברת בלוסנאפ, שבשנת 2000 הוכתר בתואר רב אמן בינלאומי ואף קבע בזמנו שיא גינס במשחק שחמט סימולטני. מי אמר שכולם בפינטק כאלה חנונים?
 • פינת הגאווה: יש לנו פינה חמה בלב לחברות הייטק שמשתתפות במצעד הגאווה, והפינה הזאת חמה אפילו יותר לחברות שמשתתפות במצעד שבירושלים. חברת לייטריקס היתה נותנת החסות היחידה למצעד והקימה דוכן בתחילת המצעד שבו עובדים חילקו חולצות ושתיה למשתתפים. בנוסף, החברה מספרת שהיא עובדת לאורך כל השנה בצמוד עם הבית הפתוח. כשמגיע, מגיע.

  לייטריקס מציינת את חודש הגאווה בירושלים (צילום: תומר זמורה, יחצ)
  חברת לייטריקס מציינת את חודש הגאווה בירושלים | צילום: תומר זמורה, יחצ


 • מידן שנקמן מונה לתפקיד מנהל מערך המכירות של המגזר הביטחוני ב-Matrix 2BSecure, זרוע אבטחת המידע והסייבר של מטריקס. שנקמן הוא סא"ל במיל., ובין היתר פיקד על מסגרות תקשוב ביחידות שדה. לאחר שחרורו מצה"ל שימש כמנהל לקוח במגזר הבטחוני בבינת תקשורת.  שנקמן הוא בעל תואר מהנדס BSC בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מ- HIT חולון ובעל תואר שני (MBA) במנהל עסקים מן המרכז האקדמי פרס. 

  מידן שנקמן (צילום: טמיר שנקמן)
  מידן שנקמן. מונה לתפקיד מנהל מערך המכירות של המגזר הביטחוני ב- Matrix 2BSecure | צילום: טמיר שנקמן
 • ישנם פחות אירועי Pitch בזמן האחרון, לא ברור למה. לכן שמחנו לראות שבאוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי הרצליה, על מי אתם עובדים?) מרימים ערב Pitch שהוא תחרות המיזמים הסטודנטיאלית הגדולה בישראל. בהזמנה נכתב כי האירוע הוא ״חובה לכל מי שסקרן לגבי עתיד הסטארט-אפים ומרכז במקום אחד סטודנטים בעלי חשיבה יוצאת דופן, אלו שיובילו את הדור הבא של עולם היזמות והחדשנות, ושופטים ומנטורים מובילים בתעשייה״. שזה אחלה אחלה פיץ׳. האירוע יתקיים ביום חמישי, 22 ביוני, בשעה 18:00, באוניברסיטת רייכמן. הזמנה תמצאו כאן. בהצלחה לכל הסטודנטים! 

 • 50 חברות ישראליות יציגו את המוצרים והטכנולוגיות שלהן בשבוע MedinIsrael, שעוסק במכשור רפואי ובריאות דיגיטלית. האירוע יתקיים במהלך 12-15 ביוני, וישתתפו בו, לפי המארגנים, "מאות בכירים ממרכזים רפואיים, סוכנים ומפיצים וגורמים בכירים נוספים מרחבי העולם" שיוכלו להתרשם מהתרומה הפוטנציאלית של החברות האלה לאנושות. הכנס יתחיל בערב גאלה חגיגי, כי גם להנות צריך! זו התוכנית המלאה, למתעניינים. 

-------
יודעים על משהו מעניין שקורה בחברה שלכם? יש לכם רעיונות והצעות מה עוד צריך להיות במדור? ספרו לנו הכל ב-minuy@tech12.co.il