• כולם מדברים על שבוע עבודה מקוצר, אבל מעטים באמת מוכנים לקחת את הסיכון ולהיכנס לניסוי. עכשיו חברת ההייטק OwnBackup הכריזה על מדיניות שבוע עבודה מקוצר בתקופת הקיץ, במסגרתו יסיימו 170 עובדי מרכז הפיתוח הישראלי של החברה את עבודתם ביום חמישי בשעה 13:00, עד 1 בספטמבר. בחברה טוענים שהצעד נועד לקדם את האיזון בית-עבודה ולאפשר לעובדים לבלות זמן איכות עם בני משפחותיהם וחבריהם בעונת הקיץ, להיטען מחדש בסופי שבוע ארוכים ולהקצות זמן לקידום תחומי עניין אישיים. המדיניות הזו מונהגת גם במשרדי החברה בשאר העולם. הכל נשמע טוב מדי מכדי להיות אמיתי. רק שאלה קטנה: למה רק בחודשי הקיץ? בחורף צריך פחות איזון בין הבית לעבודה?

  חברת ההייטק OwnBackup (צילום: ניר בוקסנבאום)
  עובדי OwnBackup. פלא שהם שמחים? | צילום: ניר בוקסנבאום
 • פינת הגאווה 1: בשבוע שעבר קיימה חברת cnvrg.io האפי האוור צבעוני, במסגרתו נפגשו כל עובדי החברה להרצאה עם צבי הנדרסון מאיו, בן זוגו של עומרי הנדרסון מאיו, מנהל פרויקטים בחברה. צבי דיבר על הצורך לקדם נישואים חד-מיניים מבחינה חוקתית, ועל העבודה האישית שלו לקידום הנושא בסקוטלנד. נושא חשוב, ואם הוא היה מלווה בדרינקים אז בכלל טוב.

  צבי הנדרסון מאיו בהרצאה לחודש הגאווה ב-Cnvrg.io (צילום: יחצ)
  צבי הנדרסון מאיו בהרצאה בהאפי האוור של Cnvrg.io | צילום: יחצ
 • פינת הגאווה 2: מרוב שכולם רוצים לעשות אירועי גאווה מיוחדים ושונים, אנחנו מרגישים שיש לא מעט קווי דימיון. רק אתמול סיפרנו על פורמט "סליחה על השאלה" שעשו ב-Logz.io עם עובדי החברה, וכעת מתברר שגם חברת הפינטק הישראלית, bluevine, ערכה במשרדי החברה פאנל מיוחד בסגנון. בפאנל השתתפו 4 עובדים מקהילת הלהט"ב, שנשאלו שאלות על ידי יתר עובדי החברה על נושאים או שאלות שאולי קצת מתביישים לשאול ישירות. בנוסף לכך, במהלך השבוע הקרוב תארח החברה בישראל את מאיר חג׳בי, מרצה, סופר, מנחה סדנאות ומנטור אישי לצמיחה והעצמה, וגם בן זוג של אחד מעובדי החברה, להרצאה על סיפורו האישי והמורכב. בגדול, מברכים את המגמה להביא לאירועי החודש גם דוברים מעשירים ולא רק דגלים צבעוניים.

  אירועי חודש הגאווה בחברת הפינטק bluevine (צילום: צביקה דיקמן)
  עובדי bluevine שהשתתפו בפאנל "סליחה על השאלה" לחודש הגאווה | צילום: צביקה דיקמן

רוצים שנאמ;לק לכם את חדשות ההייטק ישירות למייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו

 • 2 מינויים בכירים חדשים בחטיבת הפינטק והדיגיטל של מטריקס: רועי דימניק (38) מונה למנהל אגף דיגיטל וטכנולוגיות, ואמיר מילס (46) מונה למנהל אגף פתרונות דיגיטל בחטיבה. דימניק היה בעברו סמנכ"ל תפעול ופרויקטים בקבוצת פיונט טכנולוגיות (מקבוצת מלם תים), מנהל תחום הדיגיטל במלם תים ומנהל מחלקת דיגיטל וטכנולוגיות במטריקס. מילס שימש במגוון תפקידים בעולם התקשוב וה-IT בצה"ל (פרש בדרגת סגן אלוף) וניהל את תוכנית "רישוי זמין" ואת מחלקת הפרויקטים ב"יעל תוכנה".

  רועי דימניק ואמיר מילס, בכירים במטריקס (צילום: סם יעקובסון, ליאת טולדנו)
  אמיר מילס (מימין) ורועי דימניק, בכירים חדשים במטריקס | צילום: סם יעקובסון, ליאת טולדנו
 • עוד יום, עוד כנס AI! ביום רביעי הקרוב, 21 ביוני, תקיים מכללת אפקה כנס בנושא השפעת הבינה המלאכותית על תעשייה, מחקר והוראה. בכנס ישתתפו פרופ' אביתר מתניה, ראש מערך הסייבר הלאומי לשעבר; ד"ר תומר סיימון, המדען הראשי של מיקרוסופט ישראל, מחקר ופיתוח; ד"ר תהילה שוורץ-אלטשולר, ראש התוכנית לדמוקרטיה בעידן המידע; וד"ר ליאור רוזנצוייג, ראש ביה"ס למדעי הנתונים ובינה מלאכותית במכללת אפקה.

----------------
יודעים על משהו מעניין שקורה בחברה שלכם? יש לכם רעיונות והצעות מה עוד צריך להיות במדור? ספרו לנו הכל ב-minuy@tech12.co.il