עוד חברה מקצרת את שעות העבודה לתקופת הקיץ: מאוד מקווים שמדובר בתחילתו של טרנד. אחרי שדיווחנו ש-OwnBackup שקיצרה את ימי חמישי לכל אורך הקיץ, גם חברת MSD ישראל ומרכז הפיתוח הטכנולוגי של MSD Animal Health הודיעו לעובדים שלהן שבחודש אוגוסט הן מאריכות את סוף השבוע לכלל העובדים כך שימי ראשון יהיו ימי חופש. מתברר שזו כבר השנה השנייה שבה המהלך הזה קורה ואפילו מורחב - בשנה שעברה קוצר יום חמישי - כך שנראה שמדובר בהצלחה! במייל לעובדים נכתב: "אנו מאמינים שיוזמה זו תשפר את האיזון של כולנו, ואף תתרום לשיפור הרווחה הכללית של כל אחד ואחת מאיתנו, על מנת לייצר חיים בריאים יותר גם לנו וסביבה המקדמת צמיחה אישית ומקצועית כאחד". ושוב נשאלת השאלה: אז למה לא כל השנה?

הסטארט אפ AIVF נכלל ברשימת Technology Pioneers ל-2023: חברת הסטארט-אפ AIVF מתל אביב, שפיתחה פתרון לשיפור ולייעול תהליכי הפריה חוץ גופית באמצעות בינה מלאכותית וטכנולוגיות ראייה ממוחשבת, הוכתרה על ידי הפורום הכלכלי העולמי כחברה טכנולוגית חלוצית ונכללה ברשימת Technology Pioneers היוקרתית של 100 חברות לשנת 2023. בעקבות התואר המרשים הוזמנה מנכ"לית החברה, דניאלה גלבוע, להשתתף בפעילויות של הפורום הכלכלי העולמי יחד עם מנהיגים נוספים מרחבי העולם.

  

AiVF מייסדים (צילום: אלעד ברמי, יח"צ)
מייסדי AiVF, דניאלה גלבוע ופרופסור דניאל זיידמן. החברה הוכתרה כחברה טכנולוגית חלוצית | צילום: אלעד ברמי, יח"צ

תל אביב מארחת אירוע בינלאומי בנושא טכנולוגיות ישראליות לטיפול במחסור במים: השבוע, ממחר ועד חמישי, מכון הייצוא בשיתוף רשות המים יקיימו בתל אביב אירוע בינלאומי בנושא טכנולוגיות ישראליות לטיפול במשברי חירום ומחסור במים, בהשתתפות למעלה מ-40 חברות ישראלים, בהן: Cyber 2.0, Asterra, Watersight, Salvador technologies, Biocastle. במסגרת הכנס עשרות נציגים בכירים מהמדינות השונות בעולם צפויים להגיע לישראל כדי להיפגש עם חברות ישראליות, שיציגו את הטכנולוגיות החדשניות ביותר לטיפול במשברי מים בשגרה ובחרום. פרטים נוספים והרשמה כאן.

הראל טייב מונה למנכ״ל חברת האדטק eTeacher: בתפקידיו הקודמים ניהל טייב את AVG ישראל, שנרכשה על ידי Avast תמורת 1.3 מיליארד דולר. לפני AVG, הוביל את Como (Conduit Mobile), פלטפורמה לבניית אפליקציות מובייל, וכן הקים וניהל את הסטארט-אפ Collcs Ltd.

  

הראל טייב (צילום: נתנאל טוביאס)
הראל טייב. מונה למנכ״ל חברת האדטק eTeacher | צילום: נתנאל טוביאס

רוצים שנאמ;לק לכם את חדשות ההייטק ישירות למייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו

הרצאות על סייבר עם כוס בירה ביד: השבוע, בין 26 ל-28 ביוני, תתקיים סדרת הרצאות לציבור הרחב בשם ״סייבר על הבר״, בה ידברו על איך סייבר קשור להנדסת תודעה והשפעות פוליטיות, וגם על המרוץ לחימוש בחלל. ההרצאות ייערכו בברים ברחבי תל אביב, הכניסה בחינם ומותנית ברישום מראש.

סיפורי השראה יזמיים בשלוש דקות: אתם יודעים מה חסר להייטקיסטים? פודקאסטים שידברו על הייטק. באמת, אין מספיק פודקאסטים וחבל שאף אחד לא מייצר כל שלוש דקות איזה פודקאסט חדש. אבל לפחות בזמן הזה שבו נוצרים עוד פודקאסטים תוכלו לשמוע פרק של "סיפורי השראה אמיתיים"! זה פודקאסט קצר שבו מספרים לכם סיפור השראה מעולם היזמות בדקות בודדות. המנחים הם היזמים ואנשי המיתוג אלון ברק וחגי גולדובסקי. סך הכל רעיון חמוד, שווה מאוד לעקוב. תוכלו להאזין לו בספוטיפיי, אפל או בכל מקום אחר.

הפודקאסט של אלון ברק וחגי גולדובסקי
----------------
יודעים על משהו מעניין שקורה בחברה שלכם? יש לכם רעיונות והצעות מה עוד צריך להיות במדור? ספרו לנו הכל ב-minuy@tech12.co.il