יום המנקה של חברת פייבר. יש כאלה שמסתפקים בלחגוג את התאריכים שכולם חוגגים, כמו חודש הגאווה ויום הפיצה, ויש את חברת פייבר שהמציאה חג משלה. עכשיו לזה אנחנו קוראים חדשנות בהייטק! בפייבר החליטו לתת במה וכבוד לאנשים שעובדים קשה כל השנה ולא מקבלים על זה מספיק, או בעצם בכלל, קרדיט (ולעתים גם כסף): המנקים. לכבוד זה יצרה החברה סדרת סטיקרים, אמוג'ים ייעודיים לסלאק ופוסטרים, הכל בסגנון האקסטרה-חמוד ואסתטי שלה, ועל הדרך גם החליטו לשמוע מהמנקים עצמם את סיפור חייהם האישי. אנחנו בעד.

כנס משוגע! מבית Grove Ventures. קרן גרוב ונצ'רס אירחה בבית שמש (זה לא החלק המשוגע) כנס חדשנות משוגעת ביחד עם היזם הוותיק דב מורן תחת השם Mad in Israel. זהו כנס חדש "לטכנולוגיות מתקדמות ולאנשים המשוגעים לדבר שמאחוריהן". היו שם הרצאות של יזמים מצליחים כמו יוסי ורדי, דוכני אוכל, מתחם כדורסל אינטרקטיבי והופעה חיה של להקת יוניקורנס, בהשתתפותו הפעילה של מורן. הבנתם? כי יש יוניקורנים בהייטק. בין ההמצאות המגניבות שהוצגו בכנס: כפפות לידיים רועדות, קוביה הונגרית אינטראקטיבית ועוד.

Grove Ventures אירחה את אירוע Mad in Israel  (צילום: אדוארדו פלדמן)
להקת "היוניקורנס" עם דב מורן על הבמה ב-Mad in Israel | צילום: אדוארדו פלדמן

רוצים שנאמ;לק לכם את חדשות ההייטק ישירות למייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>>

דנה גרוס מצטרפת לדירקטוריון של סולאראדג'. גרוס תכהן בוועדת הביקורת של הדירקטוריון והיא תשמש כמומחית פיננסית של ועדת הביקורת. גרוס מכהנת כיום במועצת המנהלים של טאואר סמיקונדקטורס בע"מ ושל פלייטיקה. ומאז 2022 שימשה גם כראש יוזמות אסטרטגיות בפייבר, הייתה מנהלת התפעול הראשית של פרוספרה טכנולוגיות.

דנה גרוס, המצטרפת הטרייה לדירקטוריון סולאראדג' (צילום: סולאראדג')
דנה גרוס, חברת הדירקטוריון החדשה של סולאראדג' | צילום: סולאראדג'

דורון מלר מונה למנהל החדשנות של מרכז NETTER ליזמות. מלר יוביל את הפרויקטים ושיתופי הפעולה של מרכז נטר, שמסייע ליזמים וחברות סטארט-אפ להצמיח פתרונות טכנולוגיים בתחום החקלאות, המזון, האקלים והסביבה, ויחבר אותם לאקוסיסטם העולמי והמקומי. מלר התחיל את דרכו המקצועית בתחום התקשורת, ובשנת 2019 הצטרף למכון הישראלי לחדשנות. בנוסף הקים וניהל מלר את קהילת האגרו-טק GrowingIL.

דורון מלר (צילום: לילך אוזן)
דורון מלר, מנהל החדשנות הטרי של מרכז NETTER ליזמות | צילום: לילך אוזן

שתי חברות ישראליות ברשימת "50 הפאבלישרים המובילים בעולם" לשנת 2023. פלטפורמת האנליטיקה data.ai פירסמה את הרשימה השנתית של מפתחות האפליקציות המובילות בעולם לפי כמה כסף הצרכנים מבזבזים אצלן ויש סיבה להתגאות: שתי חברות ישראליות נכנסו ל-20 הראשונות - פלייטיקה במקום ה-10, ומון אקטיב במקום ה-13. מתברר שהן ממש טובות בלגרום לנו להוציא אצלן כסף! את המקום הראשון כבשה החברה הסינית טנסנט, במקום השני - בייטדאנס, שהביאה לנו את טיקטוק, וגוגל רק במקום השלישי. כאן ניתן למצוא את הרשימה המלאה.

--------------
יודעים על משהו מעניין שקורה בחברה שלכם? יש לכם רעיונות והצעות מה עוד צריך להיות במדור? ספרו לנו הכל ב-minuy@tech12.co.il