חנות יד שנייה ליום הקיימות באמדוקס (צילום: זוהר שפירא)
יום הקיימות באמדוקס. את כל הפריטים תרמו עובדי החברה | צילום: זוהר שפירא
  • יום הסביבה וחודש הגאווה נפגשים, מה שאומר שחברות ההייטק רבות מי מביניהן יותר ירוקה או סובלנית. ואנחנו מברכים על כך! לכבוד יום איכות הסביבה הבינלאומי שהתקיים השבוע, אלפי עובדי אמדוקס השתתפו ביריד סביבה ענק. במרכז הקמפוס החדש של החברה ברעננה נפתחה חנות למכירת בגדים וחפצים יד שניה. את כל הפריטים תרמו עובדי החברה, ועלות כל פריט 5 שקלים, כשכל הרווחים נתרמו לעמותת פתחון לב. אל האירוע הגיעה הסטייליסטית ענבל רוזנטל שעוסקת במיחדוש אופנה (כן, יש כזה דבר), שהעבירה הרצאה בנושא שימוש ולבוש ממוחזר ונתנה טיפים לסטיילינג מפריטי יד שניה. תמיד מפתיע שצריך לספר לעובדי הייטק שאפשר לקנות גם פריטים משומשים. בתחום הכיבוד: מזון ומשקאות בריאות. 

  • פינת הגאווה: לכבוד חודש הגאווה, חברת וולט החזירה את החנות הגאה, המיזם של וולט בשיתוף איגי, ארגון הנוער הגאה, בה נפתח בוולט חנות מרצ׳נדייז גאה במשלוח מיידי. בחנות הווירטואלית ניתן למצוא ביגוד, תכשיטים, דגלים, ספרים, משחקים ואפילו אביזרים לכלבים בצבעים הגאים. כל ההכנסות יועברו לפעילות ארגון הנוער הגאה, שהוא ארגון נהדר שעושה עבודת קודש. מקווים שגם את שני השקלים ״דמי שירות״ החדשים של וולט הם תורמים לאיגי.
וולט ואיגי בשת"פ גאווה (צילום: יעל בונפיס, Wolt ישראל)
וולט ואיגי בשת"פ גאווה | צילום: יעל בונפיס, Wolt ישראל
  • גם חברת אפלייד מטיריאלס נערכת לאירועי יום הגאווה, הכוללים הרצאה של ספיר ברמן, שופטת הכדורגל הטרנסג'נדרית הראשונה בליגת העל בארץ ובעולם. אפלייד מטיריאלס, הממוקמת בפארק המדע ברחובות, היא גם אחת מנותנות החסות למצעד הגאווה של רחובות (כן, יש כזה!). 

    חברת אפלייד מטיריאלס נערכת לאירועי יום הגאווה (צילום: מטריאלס, יחצ)
    חברת אפלייד מטיריאלס נערכת לאירועי יום הגאווה | צילום: מטריאלס, יחצ


  • תמיד נחמד למצוא את תעשיית ההייטק הישראלית מככבת ברשימות של העיתונים הגדולים והחשובים בעולם. חברות הסטארט אפ הישראליות מליו ונקסט אינשורנס נכנסו לרשימת 50 חברות הפינטק החדשניות בארה"ב שערך אתר Forbes האמריקאי. הרשימה נערכה על פי ניתוח שערכו מומחי פורבס. Next Insurance פיתחה ומנהלת פלטפורמה דיגיטלית לביטוח עסקים קטנים באופן שמותאם לצרכים הספציפיים של כל עסק, ומליו פיתחה פלטפורמה טכנולוגית שמסייעת לעסקים קטנים לנהל את כל התשלומים שלהם אונליין. הרשימה המלאה כאן 
מתן בר ואילן אטיאס (צילום: דנה תמרי, נקסט אינשורנס)
מייסדי מליו, מימין: מתן בר ואילן אטיאס. מככבת ברשימות של העיתונים הגדולים והחשובים בעולם | צילום: דנה תמרי, נקסט אינשורנס
  • מני קובל מונה לתפקיד Field CTO בסנופלייק ישראל. במסגרת תפקידו מני יהיה סמכות מקצועית וטכנית ויתמקד בעיקר בעולמות ה-Data Applications ויצירת ערך עסקי מהיר ללקוחות בעזרת אינטגרציה מהירה ויעילה עם ה-Data cloud של Snowflake (הבנו חלק מהמילים האלה!). בתפקידו הקודם היה דירקטור בפלייטיקה. 

  • לפעמים נדמה לנו שאנחנו עובדים במקצועות העתיד, אבל יש דברים בתעשייה שפשוט לא משתנים.3% בלבד מהמנכ"לים בהייטק הישראלי הם נשים ופערי השכר המגדריים עומדים על 30%, כך עולה מנתוני חברת Compete המתפרסמים לקראת כנס Mind the Gap בנושא פערים מגדריים בהייטק שיערך במשותף עם יוזמת Power In Diversity לגיוון והכלה בהייטק הישראלי. בכנס ישתתפו שלל נשים בכירות ומרשימות מהתעשייה. הארוע יתקיים ביום חמישי, 22 ביוני, בין השעות 9:30-12:00 בתל-אביב. כאן תמצאו עוד פרטים ותוכלו להירשם. 

--------------
יודעים על משהו מעניין שקורה בחברה שלכם? יש לכם רעיונות והצעות מה עוד צריך להיות במדור? ספרו לנו הכל ב-minuy@tech12.co.il