• נתחיל במינוי מרגש על אמת: רנין אנקר אבו-עיאדה מונתה לסמנכ"לית במחלקת הכספים של יוניקורן הסייבר אורקה סקיוריטי. רנין מובילה את מחלקת הכספים של החברה, שהגיעה לשווי של 1.8 מיליארד דולר, ומנהלת את ההיבטים הפיננסיים של הקשרים עם המשקיעים, ההכנסות ממאות הלקוחות, היבטי המיסוי במדינות השונות, דו"חות כספיים, תקציבים, שכר ועוד. אבו-עיאדה היא האישה הבדואית הראשונה המשתלבת בתפקיד בכיר בכספים בחברת הייטק ישראלית (והיא רק בת 32!). "אני גאה לנפץ תקרת זכוכית נוספת ומקווה לשמש דוגמא אישית לנשים וגברים נוספים מהחברה הערבית", היא מסרה.

  ג'ונתן אלדן מונה ל-SVP קרן וינטאג' (צילום: קרן וינטג')
  ג'ונתן אלדן. מונה לסגן נשיא בכיר ואחראי קשרי משקיעים בקרן וינטג' | צילום: קרן וינטג'


 • ולמשהו שונה אבל דומה: ג'ונתן אלדן מונה לסגן נשיא בכיר ואחראי קשרי משקיעים בקרן וינטג'. אלדן מביא איתו ניסיון עשיר לתפקיד ולפני כן היה סגן נשיא בחברת ההשקעות האמריקאית בלאק רוק, שם היה ממובילי המהלך להרחבת השקעותיה בישראל. הוא עבר לארץ מארצות הברית ב-2021. קרן וינטג' הוותיקה של אלן פלד מנהלת יותר מ-3.6 מיליארד דולר בנכסים, כך שלא מדובר בעניין של מה בכך.

 • ועוד מינוי בכיר במחלקת כספים בחברת סייבר (נישה מאוד ספציפית, אנחנו יודעים): רועי חרמוש מונה ל-CFO של חברת הסייבר סימולייט. חרמוש הוא בעל 15 שנות ניסיון בתחום, כולל ניהול כספים בפאפאיה גלובל וג'ונסון אנד ג'ונסון, הוא רואה חשבון ויש לו תואר במנהל עסקים. סימולייט מצידה עוסקת באימות סיכוני אבטחת סייבר וניהול חשיפות. שיהיה בהצלחה לכולם!

   

  משתתפי כנס הפינטק Airwallex (צילום: ניר קיידר)
  משתתפי כנס הפינטק Airwallex. מקווים שהיה שם גם וויסקי | צילום: ניר קיידר


 •  ואייטם אחרון להיום שקשור בכסף, פחות או יותר: בכירי תעשיית הפינטק נפגשו שבוע שעבר במזקקת הוויסקי של M&H (מילק אנד האני) לשיחה על עתיד התשלומים הבינלאומיים ותפקיד הפינטק בהנעת התרחבות גלובלית. היו שם נציגים מ-Team8, OurCrowd, Karma ועוד. את האירוע יזמה ואירחה ענקית הפינטק איירוולקס, שרק לאחרונה הודיעה על כניסה לישראל, כך שהיה שם גם אור ליבן, המנכ"ל המקומי הטרי וכוכב המדור הראשון [לינק]. מקווים שהיה שם גם וויסקי.

   

  האקתון סטודנטים AI (צילום: סיילספורס)
  משתתפי האקתון HackRU בנושא AI. הסטודנטים קיבלו פרס של 10,000 ש"ח | צילום: סיילספורס


 • ומשהו קצת פחות נוצץ אבל הרבה יותר חמוד - כ-400 סטודנטים ממוסדות אקדמאיים שונים ברחבי הארץ השתתפו בהאקתון HackRU, האקתון הסטודנטים הגדול בישראל, שהתקיים זו השנה השמינית באוניברסיטת רייכמן, בחסות ראשית של סיילספורס ובליווי מנטורים ושופטים מהחברה. במסגרת ההאקתון השנה, הסטודנטים קיבלו אתגר: למצוא פתרון להגברת הפרודוקטיביות ו/או לשפר את הביצועים של אנשי שיווק/מכירות/שירות באמצעו AI גנרטיבי. ההאקתון נמשך 36 שעות. הקבוצה הזוכה יצרה מוצר אשר מעניק פתרונות מותאמים אישית לצרכי קניות מקוונות לכל אירוע. הקבוצה הזוכה קיבלה פרס כספי על סך עשרת אלפים שקלים. דור העתיד!

   

 • ולסיום, משהו אחר לגמרי. המוזיקאי-שהפך-להייטקיסט-ולפעמים-עדיין-מוזיקאי יוני בלוך הוציא שיר חדש שנקרא, וול, "הייטק". זה שיר הנושא מתוך אלבום חדש שבדרך, והוא עוסק בדיוק בדואליות הזו שלו שבין האמנות להייטק, וכמה השגרה שוחקת. מודים שקשה לנו קצת לרחם עליו. הקליפ כמובן נעשה בעזרת בינה מלאכותית, ובהתאם להתמחות הטכנולוגית שלו, הוא מזמין את הצופים והמאזינים ליצור קליפ אנימציה בסגנון באתר שלו.

 ----------------
יודעים על משהו מעניין שקורה בחברה שלכם? יש לכם רעיונות והצעות מה עוד צריך להיות במדור? ספרו לנו הכל ב-minuy@tech12.co.il