מארגני תחרות Ed-Tech עם הצ'ק לזוכים SpeakingPal (צילום: עומר הכהן)
מארגני "אתגר SEL" עם הצ'ק השמן לסטארט אפ הזוכה, SpeakingPal | צילום: עומר הכהן

הזוכים בתחרות פתרונות טכנולוגיים ללמידה "רגשית-חברתית" בחטיבות ביניים. לא יודעים אם אתם זוכרים, אבל חטיבת הביניים זו תקופה לא פשוטה. אז כן, "למידה רגשית-חברתית" זו בהחלט מיומנות הכרחית בתקופה הזאת. וכאן ההייטקיסטים נכנסים לתמונה: בתחרות של "אתגר SEL" זכתה האפליקציה ללימוד אנגלית של SpeakingPal, שמחזקת תוך כדי לימוד אנגלית דבורה גם את הכישורים החברתיים של הנערים. ומזל טוב גם על הפרס בסך מיליון שקל, שזה די וואו. את האתגר יזמה עמותת בוגרי 8200 בשיתוף עם קרן עזריאלי, משרד החינוך וחברת אורקל.

גם בנק הפועלים מארגן קייטנת הייטק לילדי העובדים. בנק הפועלים הוא כידוע בנק, אבל אפילו הוא מאמין שבשביל להכין את הילדים לעתיד צריך ללמד אותם איך להשתלב בהייטק. החטיבה הטכנולוגית של הבנק פתחה קייטנה לילדים בני 8-14 בשם Summer Tech. המשתתפים יעברו שם סדנאות על כל מה שמעניין גם אותנו: החל מ-ChatGPT ועד תכנות במובייל. אנשי מקצוע ועובדי הבנק יעבירו את הקורסים, שיתקיימו בשני מחזורים בקמפוס של הבנק בשפיים. מקווים שיפנקו אותם גם בביקור בפארק מים שם אחרי כל הלימודים האלה!

קייטנת ההייטק של בנק הפועלים (צילום: בנק הפועלים)
קייטנת ההייטק של בנק הפועלים. זה כולל בריכה? | צילום: בנק הפועלים

חברת Kaltura תארח מפגש של "נשים בהייטק". הנה אמת אחת שקשה לחלוק עליה: יש המון, אבל המון, גברים בהייטק. לכן רק טבעי שנשים בתחום ירצו להיפגש עם נשים אחרות, לדבר על דברים שיקדמו איזון של השדה, וכל זה מבלי שיקטעו אותן עם הסברים טריוויאליים לדברים שהן כבר יודעות. המפגש, שנעשה בשיתוף עם Varonis ו-Intuit, יעסוק בנושאים כמו צמיחה מכישלונות מפוארים, מינוף חוזקות, צמיחה במקומות העבודה, ניהול ללא סמכות ויצירת השפעה, הקמה וניהול פרופיל לינקדאין וניהול כישורי נטוורקינג מוצלחים. וואו, יש הרבה חומר להספיק. האירוע יתקיים במשרדי קלטורה ביום שישי, 21 ביולי, הירקון 2, בני ברק בין השעות 8:30-12:30. עלות: 39 שקל (דמי רצינות). יש חניה בתיאום מראש, ולא קיבלנו מידע על מה יוגש ככיבוד. לפרטים והרשמה כאן.

שרון לויטה מונתה למנהלת הכספים הראשית של חברת ForSight Robotics. לויטה תוביל את הפעילות האסטרטגית והפיננסית של פורסייט רובוטיקס, כולל האסטרטגיה העסקית, הרחבת שותפויות, וניהול יעדים פיננסים. לויטה מגיעה לחברה עם מעל 20 שנות ניסיון בחברות מדטק פרטיות וציבוריות בשוק ההון האמריקאי והישראלי. בשנים האחרונות שימשה לויטה כבכירה במדטרוניק. לפני כן, שימשה כסמנכ״לית כספים של מזור רובוטיקה במשך עשור, וכן הובילה את רכישת החברה ע״י מדטרוניק.

שרון לויטה (צילום: ForSight Robotics)
שרון לויטה. מונתה למנהלת הכספים הראשית של חברת ForSight Robotics | צילום: ForSight Robotics

מיזם הכשרה להייטק של עיריית שדרות. במסגרת המיזם עיריית שדרות בשיתוף עם מכללת SQLabs מקבוצת SQLINK תציע לתושבי העיר הכשרה בתפקידי תמיכה טכנית ותשלב את הבוגרים בחברות הייטק בדרום. מיתרונות התוכנית: לא צריך שום השכלה מוקדמת, והכול מסובסד.

מכללת SQLabs מציעה קריירה בעולם ההייטק (צילום: באדיבות קבוצת SQLINK)
מיזם הכשרה להייטק של עיריית שדרות. הכול מסובסד | צילום: באדיבות קבוצת SQLINK


--------------
יודעים על משהו מעניין שקורה בחברה שלכם? יש לכם רעיונות והצעות מה עוד צריך להיות במדור? ספרו לנו הכל ב-minuy@tech12.co.il