• אנחנו לא יודעים מה בדיוק קורה במשרדי מאנדיי בימים אלה, ומקווים שהכל בסדר, אבל קשה להתעלם מכמה מודעות שעלו בלינקדאין בימים האחרונים שבהם נראה שבחברה מחפשים מינויים לסדרת תפקידים בתחום ה-non-violence (יש תחום כזה עכשיו, מתברר). אחד הוא Head of nonviolence program, אחד נוסף הוא Non-violence implementation consultant. במודעה נכתב שמאנדיי מחפשת מישהו או מישהי לתפקיד של קידום יוזמות הידברות ללא אלימות, כי כולנו יודעים מה קורה כשמכניסים כמה הייטקיסטים לחדר ישיבות. החוק הראשון של פייט קלאב וכו׳.

  בין דרישות תפקיד ה-Consultant: מינימום 4 שנות ניסיון בתחומי "הצלחת לקוח" או ניהול חשבונות לקוח; כישורים חזקים של עמידה מול קהל או אינטרקציה עם לקוחות; אוריינטציה חזקה לדאטה; אמפתיה, גישה חיובית ואנרגיה גבוהה; והחביב עלינו: "נטייה לדיאלוג ותקשורת לא-אלימים היא חובה, וידע מבוסס של תיאוריות ועקרונות של אי-אלימות, פתרון סכסוכים, צדק מאחה ותחומים דומים הוא יתרון גדול". צריך גם אנגלית ברמת שפת אם כמובן, כי בכל זאת, הייטק.

  במאנדיי מסרו: "מדובר ביוזמה אשר מצטרפת לפעילות הקרן שהוקמה כחלק מההנפקה של מאנדיי, הפועלת יום יום לסיוע ולהקטנת פערים טכנולוגיים, העצמה ולמתן כלים לארגונים ללא כוונות רווח, שסייעו בשנת 2022 לכ-20,000 ארגונים בישראל וברחבי העולם. משרה זו נועדה לבחון פעילות נוספת כחלק מפעילות הקרן, שתקדם ותסייע ליוזמות וארגונים ללא מטרות רווח, העוסקים בהידברות, יצירת מעגלי שיח לא אלים ויצירת תשתית לתקשורת מקרבת בין קבוצות שונות".

 • אחרי שהציק כבר לכל תעשיית ההייטק, ברקוני עובר להציק גם לבנקאים. החייזר האדום, שמאחוריו עומד רועי מישר, יהיה כוכב הקמפיין החדש של בנק דיסקונט לצד רותם סלע, אותה הוא בטח יכנה בשלל כינויים. זאת תהיה ההופעה הטלוויזיונית הראשונה של ברקוני, שבחודשים האחרונים הפך לכוכב ויראלי בזכות סדרת הסרטונים שלו שבה הוא היכה ללא רחם בכל מה שקדוש לתעשיית ההייטק. מעניין יהיה לראות האם הוא יתרכך קצת עכשיו שהוא עובר להתעסק עם כסף ישן.

רותם סלע וברקוני בצילומי הקמפיין לבנק דיסקונט (צילום: אלון שפרנסקי )
רותם סלע וברקוני. איפה אביתר? | צילום: אלון שפרנסקי
 • כמה מנכ"לים אפשר להכניס לחדר אחד והאם ישאר מקום גם לאגו של כולם? קרן אינסייט פרטנרס ערכה אמש אירוע מיוחד לעשרות מנכ"לים של סטארט-אפים בשלבים מוקדמים. בין הדוברים באירוע היו ליעד אגמון, שותף בקרן Insight Partners; פבלו דומינגז, שותף בקרן ואחראי תחום המכירות וקשרי הלקוחות; לירון דמרי, נשיא Forter; אמיתי רצון, מנכ"ל Pentera; אופיר רשף, סמנכ"ל הכספים של Yotpo; וכן מספר מנהלים בכירים בחברות ישראליות מובילות, לרבות AppsFlyer, Coralogix ו-Firebolt.

  האירוע התמקד בבניית אסטרטגיות מכירות וצמיחה על רקע המשבר הכלכלי; המפגש כלל הרצאות ופאנלים שעסקו בבניית מנוע מכירות אפקטיבי, מדידת אסטרטגיית ה-go-to-market ועצות פרקטיות מיזמים מובילים בתעשייה.

 • הנה מישהו שהצליח לעשות את ההסבה הקשה להייטק: שלומי שפר, עד לפני רגע מנהל קשרי החוץ של שטראוס, מונה לדובר חברת הפינטק פאגאיה. בעבר היה שפר כתב ועורך בתחומי שוק ההון בקבוצת הארץ ובקבוצת ידיעות אחרונות, ולפני שטראוס שימש במשך 7 שנים כדובר של בית ההשקעות פסגות. הוא אף שימש בעברו כדובר משרד האוצר במשך 3 שנים. ואחרי כל כך הרבה חברות מסורתיות, שפר קופץ להייטק וייאלץ לעבור אונבורדינג קליטה ולבחור בין פיסי למק.
אורי פרדניק, שותף ברימון כהן ושות' (צילום: ישראל הדרי)
אורי פרדניק, השותף החדש ברימון כהו ושות' | צילום: ישראל הדרי
 • גם בחברות יחסי ציבור שעובדות עם התעשייה יש תזוזות: אורי פרדניק, מנהל הדיגיטל ב"רימון כהן ושות'", צורף כשותף בחברה. הוא מצטרף אל השותפים הקיימים - ערן יואלס, תומר המבורסקי, עידית רוזנברג ומיכל זילבר. חטיבת הדיגיטל של רימון-כהן ושות' מטפלת בהרבה מאוד לקוחות מעולמות ההייטק.

 • למיליו יש את אחד המשרדים הכי יפים בארץ, עם נוף יפיפה לים, אז אם אתם מחפשים הזדמנות להתגנב לראות את המקום בעצמכם, הנה אחת: במיליו יתקיימו סידרה של מיטאפים שעוסקים בטכנולוגיות תשלום. המיטאפ הוא במסגרת Payments forum, קהילה של אנשי פינטק וטכנולוגיות תשלום בישראל. במיטאפ יהיה דיון בנושא ההתמודדות עם המשבר של הסיליקון ואלי בנק, פאנל בנושא BNPL (קנה עכשיו, שלם אחר כך), וסשן עבודה שנועד לעזור למינגלינג. המיטאפ ייערך ב-22 במאי, וניתן לקבל פרטים נוספים ולהירשם כאן. למרבה האכזבה, לא צויין בהזמנה שום דבר על כיבוד, אז אנחנו יכולים להתחייב רק על הנוף.

 

תאי הטלפון במשרדי טרנד מיקרו (צילום: רותי אביאל)
הבוטים במשרדי טרנד מיקרו | צילום: רותי אביאל
 • הסניף הישראלי של חברת הסייבר טרנד מיקרו הכפיל את צוות והיקפי העבודה שלו בשנה האחרונה - מה שהביא אותו להעתיק את מקומו מהמשרדים השיתופיים במגדלי שרונה למשרדים עצמאיים במגדל פלטינום בתל-אביב.

  המשרדים החדשים מתפרשים על פני 400 מטר ומהווים כמעט קומה שלמה. בין החדרים החדשים במשרדים אפשר למצוא חדר הדרכה גדולה ו-3 בוטים אקוסטיים לשיחות ללא הפרעה, או בקיצור, מה שנקרא פעם תאי טלפון. מישהו באמת משתמש בזה? אם יצא לכם אי פעם להשתמש בתאים האלה שפושטים על כל המשרדים בארץ, אנא שילחו למדור מייל.

------------------------

יודעים על משהו מעניין שקורה בחברה שלכם? יש לכם רעיונות והצעות מה עוד צריך להיות במדור? ספרו לנו הכל ב-minuy@tech12.co.il